• Informacje na temat:

  jak oszczędzać prad

Artykuły na temat: jak oszczędzać prad
 • Rachunki za tzw. media (prąd, ogrzewanie, gaz) to jedna z największych pozycji w domowym budżecie. Sprawdź więc, jak zmniejszyć jego obciążenie. Po pierwsze(...) prądu. Zadbać możesz także o niższe rachunki za ogrzewanie. Na przykład, nie zakrywaj kaloryferów meblami, by ocieplanie było skuteczne. Gdy wychodzisz z domu lub nie używasz jakiegoś pomieszczenia...

 • Jesienią dużo czasu spędzamy w domu, ale nie musimy przepłacać za energię. Dzięki prostym sposobom zaoszczędzimy ok. 500 zł rocznie.

 • Jak oszczędzać na oświetleniu

  Dni coraz krótsze i coraz więcej prądu potrzeba na oświetlenie mieszkania. Nie marnujmy go więc, aby nie przepłacać, a nawet zaoszczędzić 200 zł rocznie.

 • Na czym nie powinniśmy oszczędzać?

  ...szybko i po łebkach. To spory błąd, który po kilku latach może odbić nam się czkawką. Dlaczego nie powinniśmy oszczędzać na remoncie mieszkania? Jakość użytych produktów może zapewnić nam spokój na(...) rozsądkiem, staramy się oszczędzać na czym tylko się da. Czasem jednak pojawiają się wydatki, w których fundusze powinny zejść na dalszy plan. Na czym nie powinniśmy oszczędzać? Zdrowie Coraz więcej...

 • Nie unikniemy opłat za prąd, wodę, telefon czy ubezpieczenia. Ale możemy wydawać na nie mniej i zyskać nawet 300 zł rocznie.

 • Jak się bronić przed wyższymi rachunkami za energię? Trzeba szukać drobnych oszczędności na co dzień, bo... ziarnko do ziarnka i zbiera się pokaźna miarka!

 • Oszczędzamy energię elektryczną. Jakie urządzenia wybierać?

  ...mieszkamy z dziećmi, warto wybrać urządzenie o większym załadunku (6-10 kilogramów). Pralki posiadają także funkcje oszczędzania energii poprzez specjalne programy, jak np. pranie połowy wsadu czy(...) naczyniami, kilka kompletów może zostać już umytych. Najlepsze są zmywarki wyposażone w zaawansowane funkcje, takie jak zmywanie połowy wsadu, program automatyczny, wymiennik ciepła czy skrócenie cyklu...

 • Rozliczenia za prąd: Zmieniamy zasady i oszczędzamy

  Za zużytą energię jesteśmy rozliczani według tzw. prognoz. Faktury dostajemy raz na pół roku. Możemy jednak płacić inaczej!

 • ...pewno będzie kosztować mniej niż nowe krzesło. W ten sposób zaoszczędzimy ok. 150 zł. Również kuchennym szafkom wystarczy wymienić fronty i blaty, by prezentowały się jak zestaw nowych mebli. Nie(...), a w plastikowych tackach przechowujmy żywność w lodówce. Zyskamy w ten sposób ok. 5 zł miesięcznie. Wybieraj zamienniki Jogurty, mleko czy wędliny własnych marek w sieciach handlowych smakują tak samo jak te...

 • Ciągle słyszymy, że energia będzie drożeć! Co zrobić, żeby licznik nie pędził jak oszalały? Nasi eksperci podpowiadają, jak nie marnować prądu.

Dyskusje na temat: jak oszczędzać prad