• Informacje na temat:

  jak obchodzi się dzień kobiet

Artykuły na temat: jak obchodzi się dzień kobiet
 • Jak spędzić Dzień Kobiet?

  Zapewne każda z nas powiedziałaby chętnie, że Dzień Kobiet jest codziennie. Nasz stały trud i poświęcenie w doprowadzaniu życia do normalności powinny być każdorazowo nagradzane sporą dawką czekolady oraz bukietem kwiatów. A co zrobić, by 8 marca był naprawdę słodki i pachnący?

 • Jak żyć pani Doroto?

  Normalnie wyjątkowy magazyn. Takie jest hasło nowego miesięcznika dla kobiet. Kto mógł zostać jego twarzą? Wybór był oczywisty! Osoba, która niczego nie udaje, ma wyraziste poglądy, angażuje się w trudne sprawy i jest pełna energii. Za to ludzie ją szanują. Co wie o Polkach? Dlaczego dojrzałość jest fajna? I dlaczego lubi swoje zmarszczki? Z Dorotą Wellman, redaktor kreatywną pisma „Well...

 • Wierszyki na Dzień Kobiet

  Nie masz pomysłu na zabawne i miłe życzenia z okazji Dnia Kobiet? Nie przejmuj się i skorzystaj z naszych podpowiedzi. Oto najpopularniejsze w internecie wierszyki z okazji Dnia Kobiet.

 • Być kobietą to...

  W dzisiejszym zabieganym świecie kobieta pełni wiele życiowych i zawodowych ról. Gwiazdy opowiedziały nam, co w ich życiu jest najważniejsze, czym jest dla nich kobiecość.

 • Anna Dziewit-Meller: Jestem feministką, bo jak mogłabym nie być?

  Napisała książkę dla dzieci o ważnych kobietach w historii Polski, bo - jak mówi - o wzorcach należy mówić od wczesnego dzieciństwa. Z Anną Dziewit-Meller rozmawiamy o jej książce "Damy, dziewczyny, dziewuchy".

 • Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia

  ..."Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia" - jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów twórczości jednego z najbardziej znanych polskich artystów, który został tragicznie zamordowany(...) Beksińskiego, a obecnie dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku. Ponadto w książce znajdują się także niepublikowane wcześniej dzienniki samego Beksińskiego, który wręcz z pedantyczną dokładnością...

 • Vivienne Westwood: Jak znudziłam się punkiem

  Je prawie tylko jabłka, jeździ głównie na rowerze. Na początku lat 70. XX wieku wspólnie z Malcolmem McLarenem założyła w Londynie jeden z najsłynniejszych butików na świecie. To tam zrodził się punk. W kwietniu Vivienne Westwood obchodzi 75. urodziny. I choć dziś jej firma jest znaną na świecie marką odzieżową, słynącą z kolekcji haute couture, projektantka wciąż czeka na rewolucję.

 • Jak być kochaną

  Tryska energią, poczucie humoru ma ostre jak brzytwa i z niesłabnącym zaciekawieniem przygląda się ludziom oraz światu. Barbara Krafftówna, niezwykła kobieta i niezrównana aktorka.

 • Dzień Kobiet według wikipedii– coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione...

 • Polska jest kobietą

  Puste półki, listy kolejkowe, zamknięte granice. Młodzi Polacy znają to tylko z opowieści. Po 1989 roku zmieniło się wszystko. Jesteśmy wolni. O tym, jak widzą Polskę i Polaków. O marzeniach, aspiracjach i nadziejach rozmawiamy z parą prezydencką, Bronisławem i Anną Komorowskimi.

Wideo na temat: jak obchodzi się dzień kobiet
 • Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak obchodzi się to święto na świecie?

  8 marca to Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto oficjalnie ustanowiono w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, jednak obecnie nie jest tam zbyt popularne. W Polsce Dzień Kobiet obchodzimy od 1993 roku. W większości krajów na świecie w tym dniu panie zostają obdarowane przez panów bukietem kwiatów lub słodkościami. Są jednak miejsca, gdzie celebruje się ten dzień zupełnie inaczej. Zdjęcia pochodzą

 • Jak wręczać i przyjmować kwiaty, aby zachowały swoje znaczenie?

  8 marca w Polsce obchodzimy Dzień Kobiet. Z tej okazji kobietom wręcza się kwiaty. O czym należy pamiętać, by nie popełnić faux pas? Przedstawiamy kwiatowy savoir - vivre. Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery. Źródło:Agencja TVN Dostawca: x-news

Dyskusje na temat: jak obchodzi się dzień kobiet
 • Re: jak dostać alimenty od żonatego faceta?

  innych wypowiadających się. Moim zdaniem kobieta sama sobie winna. Nie wierzę, że nie wiedziała z kim sypia, bo prawie rok spotykania to szmat czasu. Skoro wie o dodatkowych źródłach jego utrzymania to(...)......tak czy nie. I wierz mi na co dzień mam inne słownictwo ale zostałam troszeczkę sprowokowana do zniżenia poziomu. Nie jestem z tego dumna ale..............czasem ciężko reaguje się na ludzką

 • Re: Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak obchodzi się to święto na świecie?

  W Holandii Dzień Kobiet jest zupełnie nie znany. Wybałuszają oczy na "dziwactwa". Nie ma również dnia mężczyzn (40 męczenników), dnia dziecka, dnia babci i dnia dziadka. Serowe Łby są zbyt skąpi, żeby tyle świąt obchodzić. Np. Sint Klas (Mikołajki) są większym i ważniejszym świętem niż Boże Narodzenie. Co kraj, to obyczaj.

 • Nie chcę hucznego wesela!!!

  I nie chodzi tutaj akurat o żadne pieniądze!!! Znam zdanie wielu kobiet, że wielkie wesele jest wspaniałe itd, ale ja nie biorę ślubu dlatego, żeby 100 osób biło mi brawo czy patrzyło na mnie jak(...). Potem nie bedziemy się martwić, czy cioci obiad smakował, czy dzieci kuzynki wystarczająco się wyszalały, po prostu pakujemy się i ruszamy w równie skromną podróż poślubną. Mój ślub to mój dzień

 • Re: Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak obchodzi się to święto na świecie?

  W Polsce obchodzi się Dzień Kobiet od 1993 roku? Może wprowadzono je razem z konkordatem? Przecież pamiętam to święto z czasów komuny. Było wtedy znacznie bardziej celebrowane niż dzisiaj.

 • Re: Byłam prostytutką

  Moze i nie obchodzi, ale zbyt pochopnie swierzbia Ciebie paluszki. Jak obserwuje tu Twoj byt, to nie zrezygnujesz z kazdej okazji do pokazania jaka to nie jestes bystra, wiec juz od teraz nauczysz(...). Jeszcze na chwilkę wrócę do tego skąd moje przekonanie o Twoich kompleksach .... Derick, mądry człowiek nie musi ciągle pisać " najmądrzejszy jestem " jak Ty to robisz .Boisz się każdego przejawu

 • Re: Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak obchodzi się to święto na świecie?

  w anglii nikt nic nie mowi o dniu kobiet, tak jak nie istnieje dzien dziecka

 • Re: Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak obchodzi się to święto na świecie?

  Na wiki pisze "W Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku". Jak się bierze takie informacje z wikipedii to powinno się je przynajmniej poprawnie przepisać.

 • Re: Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak obchodzi się to święto na świecie?

  Michał,w 1993 roku dzień kobiet został oficjalnie zniesiony przez ówczesną premier -panią Suchocką.Redaktor tego filmiku coś pomieszał.Za komuny faktycznie byłoooo....Też pamiętam te czasy.

 • Re: Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak obchodzi się to święto na świecie?

  co za bzdury - święto ludzie głupszych jest w Polsce od wczesnego komunizmu a nie od 1993 roku i powstało aby manipulować upośledzone intelektualnie pracownice fabryk. Za goździka i rajstopy kupowano u kobiet poparcie dla partii komunistycznej - zupełnie jak dzisiaj za 500+ kto dopuszcza takie bzdury do publikacji?!

 • Re: Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak obchodzi się to święto na świecie?

  Szef mnie wczoraj zapytał jakie kwiaty lubię?Powiedziałam że chcę goździka i rajtki,hehe. Wchodzę rano do pracy a tu na biurku stoi wazon z goździkami (cały bukiet )i 2 pary rajtek ;) Kwiatki ładne rajtki o dziwo w super odcieniach,rozmiar się zgadza i firmowe rajtuzy ;) Brawo szef ;)