• Informacje na temat:

  jak nauczyć dziecko dyscypliny

Artykuły na temat: jak nauczyć dziecko dyscypliny
 • Nauka dyscypliny

  Aby dobrze wychować dziecko, trzeba na nie w umiejętny sposób wpływać. Temu właśnie służą pochwały i nagany.

 • Dzieci niepełnosprawne: Igrzyska są w ich zasięgu

  Czy niepełnosprawne dzieci mogą uprawiać sport? Oczywiście! To niezwykłe, jak pełne energii i determinacji, podczas każdego treningu podejmują sportowy wysiłek na miarę medalu olimpijskiego, własnym przykładem pokazując, że niepełnosprawność nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń.

 • Po co dziecku kindersztuba?

  ...dziecko dobrych manier, ułatwimy mu start w dorosłość. Reguła wzajemności Takie zachowania, jak np. wstawanie, gdy mówi do nas osoba starsza, przepuszczanie jej w drzwiach, były niesłusznie(...) w obsłudze Chociaż dzieci zazwyczaj buntują się, gdy usiłujemy je nauczyć grzeczności, w gruncie rzeczy potrzebują dyscypliny i norm. Bezstresowe wychowanie obwinia się m.in. o wybuch epidemii ADHD w USA...

 • Robert Rozmus: Wyciskam życie jak cytrynę

  Choć właśnie skończył 53 lata, czuje się jak trzydziestolatek. Od sześciu miesięcy poznaje uroki ojcostwa. Żyje w zawrotnym tempie. Inaczej nie potrafi.

 • Związek między lekarzem a pacjentem, to jednocześnie związek lekarza z rodziną pacjenta, szczególnie kiedy pacjentem jest dziecko. Chcąc skutecznie pomagać dziecku z astmą, nie można zapominać o jego rodzinie.

 • Z mężczyzną jak z dzieckiem...

  Agnieszka Fitkau-Perepeczko zdradza Ilonie Adamskiej sekrety bycia piękną i wiecznie atrakcyjną kobietą. Opowiada również, jak podbiła serce boskiego Janosika!

 • Z mężczyzną jak z dzieckiem...

  Agnieszka Fitkau-Perepeczko zdradza Ilonie Adamskiej sekrety bycia piękną i wiecznie atrakcyjną kobietą. Opowiada również, jak podbiła serce boskiego Janosika!

 • Zajęcia dodatkowe - jak je mądrze wybrać?

  Basen, lekcje rysunku, angielski... Zastanawiasz się, na jakie zajęcia wysłać dziecko? Dobierz je do jego potrzeb i pasji. Wtedy przyniosą mu korzyść.

 • Poznaj moich rodziców

  Słynna matka, znany ojciec. A dzieci? Takie jak rodzice? Podobne? Inne? Podążają ich tropem czy walczą ze swoim dziedzictwem? Są wdzięczne czy zbuntowane? Dumne czy obojętne? O tym, jak daleko pada jabłko... i kim w ich życiu są „znani rodzice”, opowiadają dzieci Magdy Gessler, Zbigniewa Lwa-Starowicza, Róży Thun i Adama Nowaka.

 • A co z tego zapamięta wasze dziecko?

  ...jedzą tubylcy, zamawiając potrawę, mówić, że to dla dziecka. Nie należy jeść surowizny, pić niczego z lodem, bo nie wiadomo, z jakiej wody został zrobiony. Ważne, by dziecko było zdrowe. Są(...), ale co będzie się podczas podróży działo. Przed naszą wyprawą nie było książek o tym, jak przygotować się do wyjazdu z dzieckiem. Pamiętam, bo szukałem informacji - dodaje. - Teraz jest mnóstwo...

Dyskusje na temat: jak nauczyć dziecko dyscypliny
 • Re: Nie lubię rywalizować

  tylko dlatego, że czyjś dziadek tak był wychowywany. że dziecko trzeba przede wszystkim nauczyć dyscypliny a szacunek do siebie = złe wychowanie. tymczasem i dyscypliny i szacunku do siebie powinno się uczyć jednocześnie z nauką szacunku do innych. inaczej nie można wymagać, że dziecko dorośnie i jak już będzie wolne to będzie umiało rozsądnie zarządzać tą swoją wolnością. całe pokolenia dziewczynek