• Informacje na temat:

  jak leczyć pieluszkowe zapalenie skóry

Artykuły na temat: jak leczyć pieluszkowe zapalenie skóry
 • Co robić, gdy dziecko ma łuszczycę? Poradnik dla rodziców

  Jak rozpoznać objawy łuszczycy u najmłodszych i jak leczyć tę chorobę skóry? W zmaganiach z łuszczycą ważny jest każdy krok – od diety po pielęgnację skóry.

 • Ach, te krostki!

  Skóra niemowlaczka nie zawsze jest tak gładka i nieskazitelna jak w reklamach kosmetyków dla bobasów. W rzeczywistości często pojawiają się na niej podejrzane wypryski lub zaczerwienienia. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć.

 • Zmiana pieluchy

  Niemowlę trzeba przewijać kilka razy dziennie. Zabieg ten jest konieczny dla zdrowia skóry i komfortu malucha. Oto, co powinnaś wiedzieć.

 • Zmiana pieluchy

  Niemowlę trzeba przewijać kilka razy dziennie. zabieg ten jest konieczny dla zdrowia skóry i komfortu malucha. Oto, co powinnaś wiedzieć.

 • Wysypka pod kontrolą

  ..., pediatra, radzi, jak można samodzielnie pomóc dziecku w domu oraz w jakich sytuacjach z chorym brzdącem należy zgłosić się do lekarza. Pieluszkowe zapalenie skóry Na pupie u maluszka(...) Pieluszkowe zapalenie skóry pojawia się jako skutek drażniącego działania moczu i kału. Najczęściej dochodzi do niego, gdy malec ma biegunkę, infekcję dróg moczowych, gorączkuje, ząbkuje lub...

 • Najlepsze kosmetyki dla malucha

  ...rozwoju bakterii. Zaczerwienienie może być pierwszym sygnałem pieluszkowego zapalenia skóry, które - nie leczone - może przerodzić się w trudno gojące się nadżerki. Dlatego ważna jest właściwa higiena(...)Skóra niemowlęcia jest delikatna, cienka i podatna na podrażnienia. Dlatego też warto wiedzieć, jak ją pielęgnować i jakich środków do tego używać. W przypadku niemowląt sprawdza się prosta zasada...