• Informacje na temat:

  jak chronić srodowisko

Artykuły na temat: jak chronić srodowisko
 • Chroń środowisko- wydrukuj choinkę 3D

  Naturalną choinkę prosto z lasu może zastąpić proekologiczna, wydrukowana w 3D. W ten sposób można chronić środowisko, bo do wydruku bożonarodzeniowego drzewka używa się materiałów z recyklingu- przekonują specjaliści tej branży.

 • Eko celebryci. Tak gwiazdy dbają o środowisko

  Bez względu na to, jakie intencje kierują gwiazdami z pierwszych stron gazet, jedno jest pewne - ich zaangażowanie w troskę o środowisko odbija się w świecie szerokim echem, sprawiając, że z roku na(...) koncie wiele znaczących ekologicznych gestów. Oprócz aktywnej promocji i wspierania takich gigantów jak Fundacji Ochrony Lasów Tropikalnych czy organizacji Amnesty International, Sting - mieszkający na...

 • Przekazując 1% podatku, chronisz przyrodę

  W kwietniu mija czas, w którym należy rozliczyć się z urzędem skarbowym poprzez złożenie deklaracji PIT. Tak jak w poprzednich latach, w tym roku także wszyscy podatnicy mogą przekazać 1% podatku, wspierając wybraną organizację pożytku publicznego. Jeżeli leży ci na sercu dobro przyrody, przekaż procent na ratowanie środowiska naturalnego.

 • Eko na co dzień: Jak naturalnie dbać o dom?

  Ekologiczne zasady służą nam w dwojaki sposób. Przede wszystkim chronimy zasoby naturalne i środowisko, czyniąc je miejscem przyjaznym dla życia, a co za tym idzie, stajemy się bardziej łaskawi dla swojego zdrowia, swoich bliskich i przyszłych pokoleń.

 • Jak być eko na co dzień? To proste!

  Zrównoważony rozwój i ekologiczny styl życia to jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Możemy zacząć od siebie i małymi krokami wdrażać zasady, które pomogą chronić środowisko. Nie jest(...). Wystarczy zrezygnować chociażby z plastikowych siatek na zakupy i zastąpić je plecionymi workami. Jakie jeszcze pomysły przedstawił? 

 • Jak dbać o skórę w mieście? Dając jej roślinny detoks!

  Życie w mieście nie jest łatwe. Ciągły pośpiech, spaliny, smog, klimatyzowane, przesuszone wnętrza dają się we znaki całemu ciału. Potrafią również w bardzo widoczny sposób zaszkodzić naszej skórze. Jak w naturalny sposób chronić się przed skutkami ubocznymi codziennej gonitwy w aglomeracji? Ratunkiem dla skóry okazuje się być roślinny detoks.

 • Kosmetyki naturalne: Jak je rozpoznać?

  ..., ale pozyskane w sposób, który sprawia, że ich jakość spada. Przykładem mogą być oleje, które powinny być tłoczone na zimno. Kosmetyki naturalne to coś więcej, niż sam skład. To również troska(...) coraz więcej z nas wie, że nasze pożywienie i kosmetyki, których używamy codziennie, powinny być jak najmniej przetworzone. Zamiast silikonów, które zatykają pory i parabenów, które mogą powodować...

 • Jak przygotować się na upały? Praktyczne porady

  Lato już na półmetku, a upały w pełni. I nie opuszczą nas one jeszcze do września, a nawet do października. Polska od kilku już bowiem lat znajduje się w strefie geograficznej często nawiedzanej przez masy ciepłego powietrza. Nie każdy jednak dobrze je znosi. Jak więc zabezpieczyć się przed falą upałów i uchronić przed ich często groźnymi dla zdrowia skutkami?

 • Palenie i zanieczyszczenie środowiska: Jak wpływają na stan naszej skóry?

  ...i niektórych zmian nie da się już odwrócić. Jak chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami? Czy można chronić skórę przed zanieczyszczeniami? Oczywiście. Przede wszystkim nie należy dotykać twarzy(...) jakichkolwiek sygnałów i starań, by w najbliższej przyszłości mogło się coś zmienić. Papierosom mówimy nie! Badania amerykańskich naukowców potwierdzają jeszcze jedną niepokojącą zależność. Tym...

 • ...zaoszczędzić miesięcznie ok. 50 zł i zadbać o środowisko naturalne. 8 Zanieś do skupu Stare komputery, drukarki itp. możemy wrzucić do ustawianych raz na jakiś czas kontenerów albo oddać w wyznaczonych(...) znacznie większe niż kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Utylizowanie takich odpadów jak baterie, akumulatory itp. sprawia, że mamy czystsze gleby. Przetwarzanie papieru i szmat pozwala...