• Informacje na temat:

  jak być szefem

Artykuły na temat: jak być szefem
 • Pięć kroków do bycia sobie szefem

  Nie chcesz być zwykłym trybikiem w olbrzymiej machinie zagranicznych koncernów i marzysz, by pracować nad ambitnymi, angażującymi projektami, z których codziennie będziesz czerpał satysfakcję?

 • Jaka ja trudna jestem

  Książkowe bestsellery podpowiadają, jak radzić sobie z mężczyzną z Marsa, toksycznymi teściami czy nieprzyjemnym szefem. A co, jeśli to ja jestem trudna?

 • Jak żyć z trudnym szefem?

  Ludzi w pracy sobie nie wybieramy. Niesympatycznych kolegów można omijać, a co zrobić z konfliktowym przełożonym? Nie załamuj rąk! Na każdego znajdzie się jakaś sprytna metoda.

 • O. Leon Knabit: Pan Bóg jest dobrym szefem

  Kiedyś śmierć zapukała do drzwi pewnego możnego pana. "Śmierci, ale dlaczego jesteś taka mała?" - zapytał przestraszony mężczyzna. "Bo przyszłam po kanarka" - benedyktyn o. Leon Knabit zna wiele sposobów na oswajanie śmierci, a anegdoty to jeden z nich. - Pan Bóg jest jak dobry szef, wysyła nas na emeryturę od życia w momencie dla nas najlepszym - mówi.

 • Pokazali mi, jak żyć

  Wisława Szymborska nauczyła ją dystansu do świata, Władysław Bartoszewski, żeby do końca żyć na pełnych obrotach. Zbigniew Brzeziński pokazał, że rodzina jest tak samo ważna jak kariera w Białym Domu. Katarzyna Kolenda-Zaleska z wybitnymi Polakami rozmawiała nie tylko przed kamerami.

 • Jak wygląda życie kobiety w Watykanie?

  Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała w Watykanie przez kilkanaście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii korespondentką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Teraz, na łamach "Kobiety w Watykanie" opowiada, jak wygląda tam codzienne życie. Oto fragmenty książki.

 • Nie pozwoliłam, by szef mnie poniżał

  ...stanowisko, na którym mogłabym się rozwijać, służyć swoją wiedzą i umiejętnościami. Dostałam przeniesienie do Wydziału Zdrowia. Podczas pierwszej rozmowy z nowym szefem ścierpła mi skóra - wspomina. - Zaczął krzyczał: "Nikt mnie nie pytał o zdanie!" A potem uprzedził: "Nie jestem łatwy we współpracy. Zresztą... nie wiem, jak długo będziemy mieli ku temu okazję". Domyślała się, że naczelnik mógł...

 • Mój szef mnie wykorzystuje

  .... Powinny one zostać zakomunikowane nowym pracownikom, ale nie zawsze ma to miejsce. Dlatego pierwszym krokiem Uli powinno być zdiagnozowanie, czemu przepadają jej projekty. Musi porozmawiać z szefem. Może(...) firmie. Alternatywy Zdaniem Wacława Kisiela-Dorohinickiego nic tak nie poprawia samooceny jak poznanie alternatyw. Może to być zmiana pracy albo zmiana postępowania. - Środowisko pracy wzmacnia te cechy...

 • Jak kierować swoim kierownikiem

  Niestety, nie możemy wybierać sobie szefa. Ale nawet gdy mamy zupełnie inny charakter niż on, musimy się jakoś dogadać. Na przykład wybierając odpowiednią strategię. Zobacz, jak sobie poradzić z czterema typami przełożonych.

 • Jak rozpoznać toksyczną osobę?

  Może nią być każdy: mąż, brat, siostra, matka, przyjaciółka lub szef. Powoduje, że czujesz się głupia, nieatrakcyjna i niekochana. Najlepiej zerwać z nią kontakt, ale nie zawsze można.

Zdjęcia na temat: jak być szefem
Wideo na temat: jak być szefem
 • Radosław Majdan zostanie szefem?

  Żadne z dotychczasowych wyzwań nie zakończyło się w tak spektakularny sposób! Ten czelendż okaże się być najbardziej zaskakujący w serii programu „Iron Majdan”. Fernando Canales Etxanobe, szef kuchni(...) pary będą towarzyszyły im przez cały tydzień, żadne z nich nie wpadnie na to, jak ważne to będzie spotkanie. Nie spodziewają się, że robią to dla ludzi, przy których bledną nawet największe gwiazdy

 • Jak odnieść sukces w gastronomii?

  Chociaż na warszawskiej mapie gastronomicznej każdego dnia wyrastają nowe lokale, wciąż sensacją jest odkrycie czegoś naprawdę wyjątkowego. Taka wydaje się być restauracja Zbigniewa Kmiecia "Zielony Niedźwiedź", w której szefem kuchni jest były uczeń Gordona Ramsaya - Sebastian Olma. Panowie byli gośćmi "Pytania na śniadanie", gdzie wraz z Marzeną Rogalską i Tomaszem Kammelem rozmawiali o kluczu

 • Jak odnieść sukces w gastronomii?

  Chociaż na warszawskiej mapie gastronomicznej każdego dnia wyrastają nowe lokale, wciąż sensacją jest odkrycie czegoś naprawdę wyjątkowego. Taka wydaje się być restauracja Zbigniewa Kmiecia "Zielony Niedźwiedź", w której szefem kuchni jest były uczeń Gordona Ramsaya - Sebastian Olma. Panowie byli gośćmi "Pytania na śniadanie", gdzie wraz z Marzeną Rogalską i Tomaszem Kammelem rozmawiali o kluczu

Dyskusje na temat: jak być szefem
 • jak to jest z przywitaniem?

  Ostatnio rozprawiałam z koleżanką o kwestii przywitania damsko - męskiego. Ona twierdzi, że gdy facet poda nam rękę to tak powinno być,ja wiem, że to kobieta podaje pierwsza dłoń, no chyba, że jest dużo młodsza lub mężczyzna jest jej szefem wtedy to działa odwrotnie. Jakie jest wasze zdanie?

 • Re: szef

  Jesteś z facetem ktory jest twoim szefem, ok chcesz odejść z pracy żeby ratować Wasz związek, ok ale uważasz że on wykorzysta swoje znajomości, żebyś nie dostała nigdzie pracy?? warto być z takim człowiekiem?

 • Re: Romans z szefem

  Znam biurowe romanse, które trwały kilka miesięcy, znam też takie (między szefem a podwładną), które zakończyły się udanym związkiem na lata (teraz już dekady). Z tonu Twojego postu mam jednak przeczucie, że chcesz odejść, tylko nie wiesz jak i potrzebujesz wsparcia. Cóż, cokolwiek zrobisz, musi być to Twoja decyzja - taka, z którą nawet po latach będziesz czuła się komfortowo. A co do szefa, to

 • Re: Jak czytać język ciała

  jak jesteś na przyjęciu "na stojąco" i długo z kimś rozmawiasz, to też zaczniesz przestępować z nogi na nogę. a rozmowy o pracę albo z szefem chyba nie prowadzi się na stojąco? bo jeśli tak, to znaczy że w danej firmie lekceważy się podwładnych, a trzeba być b.zdesperowanym, żeby chcieć pracować w firmie, w której każdy poza prezesem i jego przydupasami jest nikim.

 • Re: Jak uporać się z szefem flirciarzem

  są granice flirtu - po tym zaczyna się mobbing,molestowanie;jak chcesz tam być to go nagraj lub powiedz jego żonie i obie coś wymyślicie napewno ;)...przyda mu się szkoła ;)

 • jak rozmawiać z szefem o podwyżce??????

  jolla... rozmowy o podwyżce zazwyczaj muszą być "twarde", niestety.

 • Re: Jak uporać się z szefem flirciarzem

  jest już taka co chciała być dyrektorową, wcześniej r-chało ją już kilku w jej pracy, rozbiła rodzinę nie patrząc nawet na córkę. a tu zonk, gość sobie por-chał ,pokłamał a ona teraz ryczy, międzyczasie córka ciężko chora leżała po klinikach a ta uganiała się tylko za burakiem!!!!!!!!! cała rodzinka go witała, już mianowali się dyrektorstwem,głupie babsko myślało że zamieszkają razam- on dużo

 • Re: Jak czytać język ciała

  Chyba nadal jesteś w stanie "szoku" skoro myślisz, że możesz być atrakcyjny dla 20 stek. Założę się, że jesteś sfrustrowanym faciem z obwisłym brzuszyskiem i sztuczną szczęką i żadna rozsądna 30 stka ani tym bardziej 40 stka, nawet kijem by ciebie nie dotknęła. Jeśli faktycznie jesteś szefem, to tym bardziej świadczy jaki poziom reprezentujesz.

 • Re: Problemy z podwyżką i pracą. Jak pomóc siostrze?

  Ludzie "z problemami" też zasługują na godną pracę i traktowanie !! Może dzięki temu wyjdą z trudnego czasu w swoim życiu !!!! Trzeba być człowiekiem a nie tyranem !!! Nie wiadomo czy jutro ja czy TY nie znajdziesz się w podobnej sytuacji !!!! Dokładnie! Ja mimo, że nie jestem szefem to boję się z takimi ludzmi z "problemami" pracować. A może nie zasługuje na podwyżkę, bo niczym się nie

 • Re: Piękna czterdziestoletnia, czyli jak nie dać się kompleksom i upływowi czasu

  Niczym moja szefowa która już jest przed 50-tką. Zagładza się na śmierć aby być szczupłą, nosi obcisłe bluzki spodnie kuse sukienki i spódnice tak aby było widać końcówki pończoch. Każdego faceta(...) za wiele ale jej brat szefem firmy. Ogólnie Żenada.