• Informacje na temat:

  hipisi

Artykuły na temat: hipisi
 • Paulo Coelho "Hipis"

  W swojej najbardziej autobiograficznej powieści Paulo Coelho pozwala nam przeżyć na nowo wielkie marzenie pokolenia hipisów o pacyfistycznej przemianie świata.

 • Hipis, Paulo Coelho

  W swojej najbardziej autobiograficznej powieści Paulo Coelho pozwala nam przeżyć na nowo wielkie marzenie pokolenia hipisów o pacyfistycznej przemianie świata.

 • Tadla i Kret: Jak prymuska z hipisem

  ​Nie ma miłości bez wolności. Tą zasadą kierują się w swoim związku Beata Tadla i Jarosław Kret. A oto ich uczuciowa mapa pogody.

 • Królowa współczesnych hipisów

  Przez wiele lat nadawała ton pod szyldem Chloe. Teraz, po krótkiej przerwie brytyjska projektantka Phoebe Philo powraca do świata wielkiej mody.

 • Paulo Coelho: Po ślubie myślimy, że wszystko pozostanie niezmienne

  ...miliony dolarów, który traktuje marihuanę jako największe zagrożenie. A tak zwana "antymoda" - hipisi nadawali swoim znoszonym ubraniom indywidualny charakter. We współczesnym świecie dominują wielkie...

 • Wyspa grzechu i miłości

  ...wchodzić sobie w drogę. Kwitł handel i szanowano odmienne tradycje. Nikt tu nie wyciągał miecza, a strumieniami lało się wino, nie krew. Dwa tysiąclecia później azyl na Ibizie znaleźli hipisi. Skąd(...). Skała, która przyciąga Hipisi stworzyli własną legendę o magii wyspy, której magnesem ma być leżąca u wybrzeży Ibizy mistyczna skała Es Vedra. Dzięki bogatym złożom metali tworzy silne pole...

 • Bojowy pacyfista

  Uroda amanta, dusza... komedianta. Przystojny aktor mówi nam, jak dogaduje się z synami i czemu wciąż jest hipisem.

 • Ibiza - nie tylko na imprezy

  ...w latach 60. ubiegłego stulecia. Szukali tu ucieczki od cywilizacji, wprowadzili własne tradycje na wyspie. Hipisi stworzyli nawet legendę o magii wyspy, której magnesem ma być leżąca u wybrzeży Ibizy mistyczna skała Es Vedra. Podobno skała tworzy silne pole magnetyczne, przez które w okolicy psują się kompasy. Dzięki dzieciom-kwiatom Ibiza odzyskała świetność po długim okresie stagnacji. Hipisi na...

 • Umarł hipster, niech żyje neohipis! Narodziny nowej subkultury?

  O hipsterach słyszał już każdy. Najpierw przyglądano się im z zaciekawieniem, potem jedni ich wyśmiewali, a inni podziwiali. Z tej grupy modnych i wyróżniających się ludzi narodziła się nowa subkultura - neohipisów. Łączeni z hipsterami, korzeniami sięgają lat 70. Dowiedz się, kim są neohipisi i co jest dla nich ważne.

 • Pokaz Roberta Kupisza

  Początkowo projektant skupił się na tajemniczości i barwach Sahary, ale w miarę prac nad kolekcją zainspirował się także m.in. pustyniami amerykańskimi i ruchem hipisowskim z lat 60-tych. Czasach kiedy hipisi uciekali do zgiełku ówczesnego świata i narzuconych zasad właśnie na pustynię. Żyli w komunach. Ubierali się po swojemu. Ponad wszystko cenili wolność i tolerancję. - Temat pustyni...

Wideo na temat: hipisi
 • Boho - współczesny hipis

  Natalia Jaroszewska - projektantka mody, Adam Chowański - stylista. (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • "The Big Lebowski"

  Pamiętacie film "Big Lebowski"? Główny bohater Dude , były hipis z biednej dzielnicy Los Angeles, zostaje przez pomyłkę napadnięty przez zbirów. Demolują mu mieszkanie i żądają zwrotu pożyczki, którą zaciągnął miejscowy milioner o tym samym nazwisku. Wątek filmu staje się coraz bardziej zawiły, jednak Dude zachowuje stoicki spokój i skupia się na opanowaniu gry w kręgle.

Dyskusje na temat: hipisi