• Informacje na temat:

  halloween słodycze

Artykuły na temat: halloween słodycze
 • Halloween... Święto rodzinne?

  O Halloween opowiada Sandra Nicholson - Amerykanka prowadząca od 5 lat przedszkole językowe w Warszawie.

 • Michael Jackson postraszy w Halloween

  W Halloween, czyli 31 października, tradycyjnie amerykańskie dzieci z maskami na twarzach chodzą od domu do domu, domagając się od gospodarzy słodyczy i grożąc zrobieniem jakiegoś psikusa, jeśli ich nie otrzymają. Podczas tegorocznego Halloween tej tradycji zamierza poddać się również Michael Jackson.

 • Cukierek albo psikus

  Jest to zwyczaj ściśle związany z świętem Halloween, jedna z głównych tradycji Halloween w Stanach Zjednoczonych. Dzieci przebrane w maski i przerażające stroje wędrują od drzwi do drzwi, prosząc o słodycze lub pieniądze. Wybór domu nie jest przypadkowy. Dzieci zawitają tylko do tych mieszkańców, którzy przystroili swoje domy na Halloween. Gdy właściciel otworzy im drzwi, zostaje przywitany...

 • Halloweenowe gry i zabawy

  W ten upiorny wieczór nie może w waszych domach zabraknąć tradycyjnych zabaw Halloween. Koniecznie ustrójcie dyniami dom, zaproście kilku gości a najwięcej tych najmłodszych, gdyż ze strasznych zabaw najbardziej cieszą się właśnie dzieci. Taka zabawa z pewnością przysporzy Wam mnóstwo radości. Wbrew pozorom Halloween to bardzo wesołe święto, robienie sobie psikusów i zabaw z pewnością Was rozbawi.

 • Już za kilka dni kraje anglosaskie będą obchodzić święto Halloween. Zgodnie z tradycją dzieci poprzebierane za czarownice i złe duchy będą zbierać na ulicach drobne pieniądze i słodycze. W oknach domów pojawią się uśmiechnięte dynie. Tymczasem w Londynie pojawiła się nowa atrakcja. Stacja metra, na której ponoć straszy.

 • Lepsze niż dyniowy lampion

  Jest coś niezwykle apetycznego w brzuchatej, kolorowej dyni. Już sam widok stosu dyń w okolicznym sklepie wprawia mnie w dożynkowy nastrój. Nie mam nic przeciwko wyciętej w przerażające wzory dyni na Halloween, ale zawsze żal mi było używać jej wyłącznie jako dekoracji.

 • Trzy pokolenia jadą do Tokio

  ...powietrza wysoka, co bardzo nie pasowało do kostiumów superbohaterów, jakie nasi synowie chcieli nosić podczas japońskiej wersji Halloween, i tego, że zostaliśmy zaatakowani przez komary, kiedy staliśmy w niekończącej się kolejce po słodycze na pobliskim jarmarku. Zaniepokojenie z powodu ostatnich epidemii dengi wzrosło,  szukaliśmy zatem pociechy w lekach antyhistaminowych i w klimatyzowanym domu...

Dyskusje na temat: halloween słodycze
 • Re: Halloween-w sklepach juz trwa!;)

  A Bozego narodzenia jeszcze nie ma???? W marketach już widziałam słodycze w świątecznych opakowaniach .

 • Re: Halloween-w sklepach juz trwa!;)

  już??? to ja jeszcze nie, ale pewnie lada chwila, chociaż zazwyczaj machina rusza po Wszystkich Świętych dopiero. W marketach już widziałam słodycze w świątecznych opakowaniach . A Bozego narodzenia jeszcze nie ma????