• Informacje na temat:

  gleboki sen

Artykuły na temat: gleboki sen
 • ​Sny - jak zrozumieć ich znaczenie?

  Treść naszych marzeń sennych nie jest przypadkowa. W ten sposób nasza podświadomość próbuje nam coś powiedzieć i o czymś przypomnieć. Jak zatem interpretować znaczenie snów?

 • Amerykański sen

  ...? Jesteś przecież kobietą. - Ja nie odpuszczam, znam smak zwycięstwa. Wiem, że istnieje "amerykański sen". I jeżeli mnie zapytasz o sportowego idola, to odpowiem, że sama dla siebie jestem idolem...

 • Do szczęścia przez sen

  ...​Budzisz się zmęczona, chociaż przespałaś całą noc? Przewracasz się z boku na bok, wybudzasz się co kilka godzin? Nie lekceważ tego. Przez "śmieciowy" sen rozpadają się związki i podupadają kariery. Choć zaburzenia snu to dziś plaga, możesz sobie z nimi poradzić w prosty sposób - przekonuje Nick Littlehales, najsłynniejszy na świecie specjalista od "naprawiania" snu.

 • Złota rada na dobry sen

  Sen składa się z czterech powtarzalnych faz: 1. Zasypianie: ciało się uspokaja.  2. Sen płytki: obniża się temperatura ciała, serce zwalnia.  3. Sen głęboki: organizm się regeneruje.  4. REM: duża aktywność mózgu i prawdopodobieństwo marzeń sennych. Cały ten cykl trwa ok. 90 minut i powtarza się od 4 do 6 razy w ciągu nocy. Budząc się w REM, od razu jesteśmy przytomni i rześcy. Wyrwani ze snu...

 • Sposób na zdrowy sen

  Im jesteśmy starsi, tym częściej mamy kłopoty ze snem. Czasem dokuczają nam bóle stawów i kręgosłupa, a nieraz po prostu wiercimy się i kilkakrotnie budzimy w nocy bez wyraźnej przyczyny. I co wtedy? Oto, co pomoże na bezsenność.

 • Dieta na dobry sen

  Zdarza ci się mieć problemy z zasypianiem? Przekręcasz się z boku na bok i mimo zmęczenia nie śpisz do późnych godzin nocnych? Jedną z przyczyn może być niewłaściwa, wieczorna dieta. Wypróbuj tych wskazówek – może będą one kluczem do pokonania bezsenności i receptą na spokojny sen.

 • Przywróć młodość skóry podczas snu

  Po północy wzmaga się ukrwienie. Skóra szybciej usuwa toksyny i wchłania składniki odżywcze. Gdy Ty śpisz – kosmetyki pracują.

 • Marzenia i sny o Diorze

  Sukienka o nazwie "diablica", choć bardzo elegancka, wydaje się dosyć skromna. Jej czerwień, określona, jako "szatańska", nie ma w sobie niczego piekielnego, ale być może 70 lat temu była bardziej krzykliwa. Pokazana została, bowiem w 1947 roku, na pierwszym pokazie nowego domu mody "Christian Dior".

 • Mali niewolnicy z Fabryki Snów

  ...o pokazanie sceny pocałunku. Kiedy zaczęłyśmy pracować nad komiksem, miałam sentymentalne i romantyczne wyobrażenie Hollywood tamtych czasów. Później łuski spadły mi z oczu. Obie ukryłyśmy w treści...

 • Sposoby leczenia zaburzeń okołodobowego rytmu snu i czuwania

  Prawidłowy sen dorosłego człowieka powinien być regulowany światłem dziennym i nocną ciemnością oraz trwać od 7 do 9 godzin. Mózg, a dokładniej – jądra nadskrzyżowaniowe, otrzymują informację o dniu i nocy przesyłaną z siatkówki gałek ocznych, a następnie regulują wydzielanie przez szyszynkę melatoniny, czyli hormonu warunkującego sen.

Zdjęcia na temat: gleboki sen
Dyskusje na temat: gleboki sen
 • -

  -

  wlasnie sylvik fazy snu: 0-6 miesiecy; zasypianie, sen niespokojny i sen spokojny - razem oklo 50 minut jeden cykl 6 - 3 lata, sen wolny lekki, sen wolny gleboki, sen czyli sni mu sie - 70 minut w cyklu! 3 -10 lat przed ostatnim snieniem sie znow sen wolny lekki - cykl 90-120 minut radza tez by w razie klopotow prowadzic kalendzr snu dziecka przez okolo 10 dni - he jak w zlobku u nas- i z tym

 • Re: Zmobilizowałam sie!

  ja tak mam po cetonalu, że odplywam i jak jestem przemęczona, to kusi mnie, żeby zapaść się w taki gleboki sen, choć staram się tak leków nie wykorzystywac, bo można sie przeciez przejechać. Kiedyś od lekarza dostalam na uspokojenie pramolan i po kilku dniach tez mnie bardzo ladnie wyciszył, tez pokusa

 • fakt faktem...

  To prawda wiekszosc kobiet zasypia pozniej od swoich partnerow..Ja lubie po wszystkim wtulic sie w Jego ramiona i przez dluzsza chwile popatrzec na moje"maleństwo";) ktore tak bezbronnie spi jak dziecko w ciagu dnia..pozniej sasypiam nie wiem kiedy moj sen jest mocny i gleboki..a nad ranem sam mnie budzi swoimi pieszczotami..: - )Cudowne moje kochane"maleństwo"

 • Re: Zmobilizowałam sie!

  Śmiałam sie wczoraj do Toski ze sie uzależnie jak House ;) ja tak mam po cetonalu, że odplywam i jak jestem przemęczona, to kusi mnie, żeby zapaść się w taki gleboki sen, choć staram się tak leków nie wykorzystywac, bo można sie przeciez przejechać. Kiedyś od lekarza dostalam na uspokojenie pramolan i po kilku dniach tez mnie bardzo ladnie wyciszył, tez pokusa

 • Re: Zrób coś dla siebie

  Zyc to jest po co. Ja tez sie zastanawialam, tez bylam na krawedzi ale czas... Czas Ci pomoze. Przetrwaj tylko te najagorsze dni gdy nawet nie chcesz sie obudzic aby na nowo nie uswiadomic sobie, ze to wcale nie byl zly sen, ze to jednak mnie spotkalo naprawde. Wyplacz sie, krzycz, potem wez gleboki oddech i powiedz sobie:o nie, swiat na nim sie nie skonczy.

 • -

  -

  dlugie lata temu sluchalam przed zazsnieciem takie kasety do medytacji, ktore z czasem bardzo odprezaly i wpadalam - jak kamien w wode - w gleboki sen. moze to tez sposob? pozdrawiam serdecznie!