• Informacje na temat:

  garbienie się ćwiczenia

Artykuły na temat: garbienie się ćwiczenia
 • Te ćwiczenia zapewnią lepszy seks i brak problemów z nietrzymaniem moczu

  ...?  - Zacznijmy od wzmocnienia mięśni dna miednicy. Treningu mięśni dna miednicy nie należy mylić z ćwiczeniami Kegla, o których kiedyś tyle się mówiło i np. zaciskaniem strumienia moczu. To są(...). Te ćwiczenia warto wykonywać w każdym wieku. Jak wygląda wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej i jak trzeba się do niej przygotować. Czego pacjentki mogą się spodziewać? - Po pierwsze...

 • Joga, pilates, medytacja: Ruch, który pomoże ci się zrelaksować

  ...pojawiają się problemy z kręgosłupem, to znak, że organizm włącza czerwone światło i krzyczy „STOP”. Zdecydowanie potrzebujesz relaksu i wyciszenia, a najlepszym sposobem na osiągnięcie duchowego błogostanu są ćwiczenia.

 • Wielkie sprzątanie to wyzwanie dla organizmu. Zwłaszcza jeżeli wykonujemy je w pośpiechu, stresie i na ostatnią chwilę. Wtedy niepotrzebnie wyginamy kręgosłup, garbimy się, nadwerężamy jedną kończynę... Nasz ekspert Anna Szczurska, magister fizjoterapii wyjaśnia, jak tego uniknąć.

 • Biust na dobrym poziomie

  Zimny prysznic, ćwiczenia i właściwy stanik uchronią cię przed kłopotami.

 • Wady postawy, jak rozpoznać i jak korygować?

  Twoje dziecko się garbi? Jego nogi układają się w literę X? A może odcisk jego stopy przypomina płaski placek? Bądź czujna! Wcześnie wykryte nieprawidłowości postawy można skorygować.

 • Chcesz mieć ładny biust? Wystarczy ćwiczyć!

  Jako trener personalny w swojej pracy często spotykam się z pytaniem Co mam ćwiczyć aby poprawić kształt, wielkość mojego biustu? Po jaki czasie będą efekty i jak duże?

 • Jeśli siedzisz, wstań

  Siedząca praca w biurze czy weekendy przed telewizorem, często kojarzą nam się z bólem lędźwi i całego kręgosłupa. Lista schorzeń i dolegliwości, które wynikają z wielogodzinnego siedzenia jest o wiele dłuższa. Brak aktywności fizycznej prędzej czy później fatalnie odbije się na twoim zdrowiu...

 • Jak dbać o zdrowy kręgosłup?

  ...​Jest podstawowym rusztowaniem naszego ciała, dlatego musimy szczególnie o niego się troszczyć - zwłaszcza gdy prowadzimy siedzący tryb życia lub dużo dźwigamy.

 • Jak dbać o kręgosłup? Kilka prostych zasad

  .... Uwaga! Osobom z chorym kręgosłupem odradza się siatkówkę i tenis. Wyprostujmy się Największym grzechem związanym z kuleniem ramion jest garbienie się. Gdyby kręgosłup umiał mówić, krzyczałby: Ratunku(...). Kupmy też bezprzewodową myszy do komputera, by kable nie ograniczały ruchów ciała. Ruszajmy się Bez codziennej dawki ruchu nie ma zdrowego kręgosłupa. Kiedy jesteśmy aktywni, tkanki są lepiej...

 • Wstań z krzesła

  Naukowcy alarmują: siedzący tryb życia szkodzi zdrowiu bardziej niż palenie papierosów. Czy nie przesadzają? Nie, brak ruchu powoduje coraz poważniejsze problemy z kręgosłupem i przyczynia się do rozwoju innych chorób, np. układu krążenia, cukrzycy. Co zrobić, żeby temu zapobiec? Wystarczy, że będziesz częściej wstawać z krzesła.