• Informacje na temat:

  galki oczne

Artykuły na temat: galki oczne
 • Czerniak w gałce ocznej? Tak, to możliwe!

  Czerniak dotyczy tylko zmian skórnych? Nic bardziej mylnego! Często nie zdajemy sobie sprawy, że może występować także w gałce ocznej. Dowiedz się, jak go rozpoznać i jak mu zapobiegać.

 • Czerniak. Skóra mu nie wystarcza

  Ten złośliwy nowotwór najczęściej pojawia się na ciele. Ale może też wystąpić wewnątrz ust, nosa czy gałki ocznej. Potrafi szybko urosnąć i rozsiać się licznie po organizmie, dlatego jest uważany za jeden z najgroźniejszych nowotworów.

 • Masaż na suche oko

  W zdrowym oku stale produkowany jest tzw. film łzowy. Rozprowadzany po powierzchni gałki ocznej dzięki mruganiu, nawilża, natłuszcza i chroni.

 • Zespół suchego oka

  ​Gdy masz zaczerwienione oczy i czujesz piasek pod powiekami, to może być zespół suchego oka. Dolegliwość polega na niedostatecznym wydzielaniu łez. Gdy gałka oczna nie jest nawilżona, przestaje być chroniona i wdaje się stan zapalny. Ale suchość oka to nie jedyny sygnał.

 • Sposoby leczenia zaburzeń okołodobowego rytmu snu i czuwania

  Prawidłowy sen dorosłego człowieka powinien być regulowany światłem dziennym i nocną ciemnością oraz trwać od 7 do 9 godzin. Mózg, a dokładniej – jądra nadskrzyżowaniowe, otrzymują informację o dniu i nocy przesyłaną z siatkówki gałek ocznych, a następnie regulują wydzielanie przez szyszynkę melatoniny, czyli hormonu warunkującego sen.

 • Doceń moc kwasów omega-3

  Nie tylko zadbają o właściwy skład łez i nawilżą gałkę oczną, ale także ochronią siatkówkę przed skutkami starzenia, poprawią ukrwienie nerwu wzrokowego i zapobiegną zwyrodnieniu plamki żółtej.

 • Te psy przeżyły prawdziwe piekło

  Był bity i głodzony, przetrzymywany w okropnych warunkach. To zaprezentowana w bardzo dużym skrócie historia 5-letniego Burka, którego ktoś ostatecznie przywiązał do drzewa przy temperaturze poniżej -17 st. Celsjusza, skazując go tym samym na okrutną śmierć. Na odchodne jeszcze uderzył psa w głowę, o czym świadczyła przekrwiona gałka oczna. Psiak cudem przetrwał.

 • Astygmatyzm

  Astygmatyzm jest to wada wzroku, która wynika z nieprawidłowej budowy gałki ocznej, przez co promienie świetlne wpadające do oka załamują się w różnych płaszczyznach. Na siatkówce powstaje wówczas nieostry obraz.

 • Spraw sobie oczy za...18 tysięcy dolarów!

  Oczy pełne blasku można kupić sobie za bagatela 18 tysięcy dolarów. Dr Chandrashekhar Chawan z Bombaju połączył optometrię z jubilerstwem. Wynalazca stworzył soczewki kontaktowe z płatkami 24-karatowego złota. Soczewki posiadają kilkanaście cząsteczek tego szlachetnego metalu. Pokrywa je specjalna powłoka oddzielająca błyskotkę od gałki ocznej. Czy złote oczy przyjmą się także w Europie?

 • Jak zlikwidować "worki" pod oczami?

  Wiele osób boryka się z problemem tzw. "worków pod oczami", bądź zaczerwienieniem gałki ocznej. Najczęstszym powodem jest zmęczenie. - Otwierając lodówkę możemy mieć produkty, którymi zniwelujemy zapuchnięte, zasiniałe czy zaczerwienione oczy - mówiła kosmetyczka Anna Lohmann. Proste i skuteczne zabiegi można wykonać samemu w domu, bez konieczności kupna drogich kremów.

Zdjęcia na temat: galki oczne
Wideo na temat: galki oczne
 • Popek o fance, która wytatuowała sobie oczy

  Popek jest zdecydowanie przeciwny temu, aby jego fani naśladowali go we wszystkim. Jego wielbicielka z Wrocławia o pseudonimie Anoxi_Cime wytatuowała sobie gałki oczne na czarno, wskutek czego straciła wzrok w jednym oku. Popek nie wini w tym przypadku rodziców dziewczyny, ale prosi swoich wielbicieli, aby nie starali się być takimi jak on, nie tatuowali się i nie stosowali skaryfikacji.

 • Oczy pełne blasku można kupić sobie za 18 tysięcy dolarów

  Oczy pełne blasku można kupić sobie za bagatela 18 tysięcy dolarów.  Dr Chandrashekhar Chawan z Bombaju połączył optometrię z jubilerstwem. Wynalazca stworzył soczewki kontaktowe z płatkami 24-karatowego złota. Soczewki posiadają kilkanaście cząsteczek tego szlachetnego metalu. Pokrywa je specjalna powłoka oddzielająca błyskotkę od gałki ocznej. Czy złote oczy przyjmą się także w Europie?

 • Ziemniak, ogórek albo lód pozwolą pozbyć się opuchlizny

  Wiele osób boryka się z problemem tzw. "worków pod oczami", bądź zaczerwienieniem gałki ocznej. Najczęstszym powodem jest zmęczenie. - Otwierając lodówkę możemy mieć produkty, którymi zniwelujemy zapuchnięte, zasiniałe czy zaczerwienione oczy - mówiła kosmetyczka Anna Lohmann. Proste i skuteczne zabiegi można wykonać samemu w domu, bez konieczności kupna drogich kremów.

Dyskusje na temat: galki oczne
 • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oni się boją!

  Kobiecinko, twoj smrod z tamponu wszedzie roznosisz, zamiast cwiczyc logiczne myslenie siedzisz i wpierniczasz chrupki, twoja oponka juz ci na szyje nachodzi prymitywna smieciaro. Niczego nie zrozumialas z tych postow, i kaleczysz polszczyzne, czy ty siebie nie widzisz? czy masz zaspermione galki oczne?