• Informacje na temat:

  fotografia podróżnicza

Artykuły na temat: fotografia podróżnicza
 • Marcin Kydryński: Afryka jest jak niebezpieczna kobieta

  Jego książka "Biel. Notatki z Afryki" otrzymała właśnie Nagrodę Magellana - jedno z najważniejszych wyróżnień w literaturze podróżniczej. Sam mówi o niej: "To najlepsze, co do tej pory zrobiłem." Po 25 latach od pierwszej wyprawy do Afryki Marcin Kydryński, radiowiec, podróżnik i fotograf, opowiada o trudnej, ale niezmiennej miłości do tego kontynentu.

 • Dokumentalistki - polskie fotografki XX wieku

  Jurkiewicz, a spośród młodego pokolenia - Maria Zbąska. Wystawa gromadzi także inne wątki mieszczące się w pojęciu fotografii dokumentalnej, jak fotografia etnograficzna i podróżnicza, fotografia(...)Polska fotografia dokumentalna przybierała rozmaite odmiany i formy, nigdy jednak nie doczekała się usystematyzowania. Niewiele wiemy także o polskich fotografkach. Nawet osoby biegłe w dziedzinie...

 • Gringo wśród dzikich plemion

  Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że Czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion.

 • Ludzie ryzykują tu życie dla wspaniałych selfie

  ...podróżniczy, którzy chętnie dzielą się wrażeniami z podróży, okraszając wpisy fotografiami, na których nonszalancko “zwisają" ze schodów pociągu.  Są oni mocno potępiani przez media za propagowania na...

 • Wojciechowska pochwaliła się pupilem. Słodziak!

  Martyna Wojciechowska od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. I choć życie w ostatnim czasie jej nie rozpieszczało, ona nadal potrafi wykrzesać z siebie energię do działania.

 • Dwa śluby i sława

  To będzie najlepszy rok w życiu Magdy Gessler! Przed nią dwa wesela: córki Lary i jej własne. Gwiazda ma też chrapkę na podbój Ameryki. Mówi się, że czeka ją kariera na miarę Nigelli Lawson i Gordona Ramsaya!

 • Blondynka nad Gangesem

  Wyprawa Beaty Pawlikowskiej do Indii okazała się zupełnie inna, niż wszystkie jej dotychczasowe podróże. Słynna blondynka została uwięziona podczas kursu medytacji, spotkała się ze śmiercią nad świętą rzeką Ganges, przeżyła wiele chwil pełnych strachu i zwątpienia... Dzięki temu powróciła jeszcze silniejsza.

 • Uzależniony od podróży

  .... Po maturze zaczął studia na Wydziale Budownictwa Lądowego i Architektury Politechniki Łódzkiej. Fotografia Jest pasjonatem fotografii. Marzy mu się, by ludzkie oko miało funkcję aparatu. W zeszłym(...) prowadzi wytrwale od października 2007 roku. Podróżnicza pasja Jego pierwszą fascynacją była Korsyka, na której był wielokrotnie od 1995 roku zakochany jest w Antypodach, które odwiedza co roku, gdy...

 • Przeboje 2012

  ...kreatywne". Moda, fotografia, komiks, design, animacja - to łódzkie specjalności, z których każda doczekała się prężnego ogólnopolskiego festiwalu. Sam tylko Festiwal Designu odwiedziło 45 tysięcy...

 • 10. Jubileuszowe Targi Książki w Krakowie

  W czwartek 19 października rozpoczną się Targi Książki w Krakowie. Przez 4 dni targowe 412 wystawców zaprezentuje ponad 300 nowości książkowych oraz zaprosi na kilkaset spotkań z pisarzami, poetami, dziennikarzami. Liczne konkursy, konferencje, a także atrakcje dla najmłodszych to tylko wycinek z bogatego programu tegorocznej imprezy.