• Informacje na temat:

  facebook uzależnienie

Artykuły na temat: facebook uzależnienie
 • Polak uzależniony: Pożądać może wszystkiego

  Alkohol, papierosy, seks, zakupy, praca, telefon komórkowy, Facebook, bieganie – czy istnieje coś, od czego z całą pewnością nie możemy się uzależnić? A jeśli uzależnić się może niemal każdy i niemal od wszystkiego, czy istnieje jakaś recepta na to, jak nie popaść w nałóg?

 • Jeszcze FACEBOOK, czy już FEJS BÓG?

  Po co nam Facebook? W jakim celu miliony z nas każdego dnia wpisują swój login i hasło na stronie głównej najpopularniejszego portalu społecznościowego? Czego tam szukamy? Czego oczekujemy od wirtualnego świata? Ilu facebookowych znajomych rzeczywiście spotykamy w realnym świecie? Czy Facebook to przekleństwo czy zbawienie?

 • Co może nas uzależnić? Wszystko!

  .... Niczego więcej nie potrzebujesz - przecież nie ma tego na liście... Telefon Piszesz kilkadziesiąt smsów dziennie. Co kilka minut sprawdzasz Facebooka i maila - oczywiście przez telefon. Na myśl(...). Internet Facebook. Twitter. Instagram. Youtube. Pinterest. Poczta. Ulubione blogi. Ulubione portale informacyjne. Ile stron musisz codziennie odwiedzić? Ile czasu spędzić w sieci? Czy...

 • Kristen Stewart: Media społecznościowe są uzależniające

  Gwiazda "Przebudzonych" stara się nie używać takich stron jak Twitter, Facebook czy Instagram na tyle, na ile to tylko możliwe, ponieważ obawia się, że "aktywują one w niej coś bardzo płytkiego".

 • Zmienia nas... życie w sieci

  Zaczynasz dzień od sprawdzania e-maili, Facebooka. Nie rozstajesz się ze smartfonem. Technologia wiele ułatwia, ale wpływa też na to, jacy jesteśmy. Czy kontrolujemy te zmiany?

 • PoSIEĆmy razem

  Złodzieje czasu, namiastka relacji z ludźmi - to argumenty wrogów Facebooka i innych modnych portali społecznościowych. A jednak powszechnie dołączamy do nich, inwestując w to coraz więcej energii, emocji i czasu. Często kosztem życia w realu. Dlaczego? - odpowiada dr Krzysztof Krejtz, psycholog internetu.

 • Ty i twoje zdjęcie profilowe to nie to samo

  ..."Wydaje mi się, że spędzam tyle czasu na Facebooku, ponieważ osoba, którą tam jestem, jest kimś, kim zawsze chciałam być: inteligentniejsza, zabawniejsza i piękniejsza. Na Facebooku przedstawiam innym kogoś, kim się miałam stać. I nikt nie będzie nigdy musiał wiedzieć o moich błędach ani widzieć moich wad". Znasz to? Czy jest tak faktycznie, odpowiada dr Susana Flores, autorka książki "Sfejsowani".

 • Kochanie, odłóż wreszcie ten telefon!

  ...sięganie po smartfon zaraz po obudzeniu i tuż przed snem. Bo tak najszybciej można popaść w nałóg. 92 proc. osób, u których zdiagnozowano uzależnienie od sieci, w ten sposób zaczyna i kończy dzień(...) komórek. Jeżeli podejrzewasz męża o uzależnienie, namów go na używanie tradycyjnego budzika. Wtedy nawet, gdy smartfony "leżakują" za ścianą, wyciszcie w nich dźwięk. AKTYWNY DETOKS Nałóg telefoniczny...

 • Życie w sieci

  ...uzależnienia od Facebooka może dotyczyć także ciebie? Zrób test przygotowany przez Bergen Clinic Fundation. Jak często myślisz o Facebooku? Czy odczuwasz rosnącą potrzebę korzystania z niego? Czy używasz go, by zapomnieć o kłopotach? Czy próbowałeś/ aś ograniczyć korzystanie z FB? Bez efektu? Czy stajesz się niespokojny/a lub zmartwiony/a, nie mogąc z niego korzystać? Czy korzystanie z Facebooka ma negatywny...

 • Calkowicie uzaleznilam sie od facebook: globalnej wersji naszej klasy.  Jedna z aplikacji pozwala na okreslenie mnie przez znajomych. Jak mnie widza:...