• Informacje na temat:

  dojrzewanie plciowe

Artykuły na temat: dojrzewanie plciowe
 • #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, Anja Rubik

  Osiemnaście rozmów. Ogrom merytorycznej wiedzy. Zero pruderii. I jedna postać, rozpoznawalna na całym świecie: Anja Rubik. Odważna i przełomowa kampania #SEXEDPL kilka miesięcy temu podbiła polski internet. Teraz pora na sygnowaną nazwiskiem top modelki książkę skierowaną do młodych ludzi.

 • Twoja córka lub syn zaczyna dojrzewać

  To czas wielkich zmian dla dziecka. Z twoją pomocą zniesie go łatwiej.

 • Przedwczesne lub zbyt późne dojrzewanie chłopców

  ...przechodzą dojrzewanie płciowe a zachowaniami agresywnymi i aspołecznymi. W tym celu naukowcy zebrali i przeanalizowali dane dotyczące aspołecznych zachowań w grupie 135 chłopców i dziewcząt w wieku od(...) kortyzolu w sytuacji stresowej niż rówieśnicy częściej przejawiali też zachowania aspołeczne. Chłopcy przechodzący dojrzewanie płciowe w młodszym wieku i wydzielający mniej alfa-amylazy ślinowej częściej...

 • Pierwszy raz. U 60 proc. młodych jest z miłości

  ...z tzw. pierwszym razem? - Wiek inicjacji seksualnej w Polsce powoli, lecz systematycznie się obniża, co ma związek ze zmianami obyczajowymi, a także przyspieszonym dojrzewaniem fizycznym. Obecnie...

 • Hormony po 50. Co się z nimi dzieje i jak sobie radzić

  Po okresie dojrzewania i ciąży menopauza jest kolejnym okresem, kiedy poziom hormonów ulega gwałtownym wahaniom. To właśnie one są przyczyną nieprzyjemnych objawów. Mamy kilka sprawdzonych rad dla kobiet, które ich doświadczą.

 • Anatomia kobiecego pożądania

  Świat zmienia się nieustannie, a z nim to jak, gdzie i kiedy uprawiamy seks. Niemniej, podstawowe fakty dotyczące popędu płciowego u kobiet pozostają, na ten moment, niezmienne.

 • Łojotokowe zapalenie skóry

  Jest chorobą najczęściej dotykającą młodych ludzi w okresie dojrzewania. Bywa bardzo kłopotliwe w codziennym życiu i trudne do wyleczenia. Charakteryzuje się nasilonym złuszczaniem naskórka w czasie stresu.

 • Wszystkiemu winne hormony

  Istnieje kilkanaście rodzajów hormonów. Roznoszone przez krwioobieg oraz miedzy komórkami, docierają do najdalszych zakątków naszego ciała. Hormony decydują o wzrastaniu, rozwoju narządów, przemianie materii, zjawiskach odpornościowych, ale najbardziej widowiskowym wynikiem ich działania jest dojrzewanie płciowe.

 • A kysz pryszczu!

  Dojrzewanie wiąże się z burzą hormonalną. Dziecięca, dotąd nieskazitelna skóra staje się nagle chropowata, błyszcząca, ma ziemisty kolor, pojawiają się na niej zaskórniki i pryszcze.

 • Pieprzyki i myszki zlokalizowane w miejscu narażonym na drażnienie (np. na szyi, pod pachą lub na stopie) czy w okolicach narządów płciowych, wymagają kontroli dermatologa przynajmniej raz do roku.