• Informacje na temat:

  degustowanie wina

Artykuły na temat: degustowanie wina
 • Jak degustować wino – krótki poradnik początkującego winomana

  Wyobraźmy sobie, że stoi przed nami wino – możemy się go napić i stwierdzić, czy nam smakuje, ale najczęściej nie potrafimy ocenić tego, czy jest ono dobre i właściwie dlaczego pasuje nam bądź nie. Podawanie i degustacja wina to umiejętność, która przydaje się w wielu życiowych sytuacjach – może nie jest niezbędna, ale przynosi wiele satysfakcji. Dzięki takiej wiedzy możemy dobrze zaprezentować...

 • 5 mitów o winie

  Jaki wpływ na smak wina ma jego wiek? Co zapach korka mówi o jakości trunku? I co właściwie oznacza „temperatura pokojowa”? Odpowiadamy na pytania i obalamy pięć najpopularniejszych mitów o winie.

 • Słowacja: Majowy festiwal wina

  Hotelowy Resort Oravský Háj we współpracy z firmą Félix Wines organizują 6-7 maja pierwszą edycję Festiwalu Wina Oravský Háj.

 • Mateusz Gessler: Wino ma nam smakować!

  Najlepsze tylko z korkiem, musujące tylko na specjalne okazje, białe tylko do ryb, czerwone tylko do mięsa - na temat wina w Polsce narosło wiele mitów. Ile w nich prawdy - pytamy szefa kuchni Mateusza Gesslera i sommeliera Wojciecha Cyrana, ambasadorów marki Jacob’s Creek.

 • Winny savoir-vivre: Jak podawać wino? Jak je pić?

  Picie wina wydaje się na pierwszy rzut oka prostą czynnością. Butelka wina, kieliszek i… czego chcieć więcej. Jeśli jednak chcemy w pełni docenić ten trunek warto zwrócić uwagę na to jak wino serwujemy. Wystarczy kilka prostych zasad i każdy, bez względu na to czy jest koneserem czy początkującym smakoszem, będzie mógł rozkoszować się trunkiem w domowym zaciszu.

 • Wszystko, co chcesz wiedzieć o winie

  ...7 i 8 marca w Krakowie odbędzie się Kurs podstawowej wiedzy winiarskiej organizowany przez sieć sklepów KONDRAT Wina Wybrane i jego krakowskie przedstawicielstwo. W czasie kursu będzie między innymi możliwość degustacji 20 różnych win oraz odbędą się warsztaty łączenia wina z jedzeniem.

 • Jasło: Święto muzyki, wina i śpiewu

  Około sto rodzajów różnych win polskich i zagranicznych, blisko trzydziestu wystawców wina, liczne kramy i stragany, dwa dni dobrej zabawy oraz tłumy mieszkańców i gości tak zapowiadają się VIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. W tym roku jasielski winiarski weekend obędzie się 31 sierpnia i 1 września.

 • Region najprzyjemniejszy

  Robert Makłowicz podczas tegorocznych targów EnoExpo w Krakowie to "region najprzyjemniejszy", choć niewielki. Szlak wina Villany-Siklós liczy sobie zaledwie 30 km. Dużo słońca to zazwyczaj dobra(...) stworzenie win o charakterze "europejskim": świeże, owocowe. 94 % tutejszej produkcji to wina czerwone, solidne o wysokiej zawartości tanin i alkoholu. Na lessowo-kredowych glebach sadzi się tu...

 • Region tokajski na Słowacji

  Wyobraź sobie, że w blasku świec schodzisz wydrążonymi setki lat temu piwnicznymi korytarzami do nisko sklepionej sali, gdzie w wesołej kompanii degustujesz słodkie tokajskie wina, które dojrzewały w dębowych beczkach przez ostatnich 6 lat. Brzmi jak scena z filmu? Bajka? Przygoda? Albo całkiem realny pomysł na spędzenie czasu zaledwie kilka godzin jazdy od polskiej granicy.

 • Winnice w Małopolsce zapraszają turystów

  Paweł Tokarczyk, prezes Gorczańskiej Organizacji Turystycznej, która jest organizatorem szlak wina w Małopolsce powiedział PAP Life, że w tym roku planowana jest organizacja minimum sześciu(...) już komercyjną działalność i sprzedają swoje wina do sklepów, restauracji oraz bezpośrednio konsumentom, a kolejne przygotowują się, aby wkrótce taką sprzedaż rozpocząć. Łączny areał...

Dyskusje na temat: degustowanie wina
 • -

  -

  a co mówi ci intuicja, serce?? czego chcesz od zycia?? pare razy w życiu tak się czułamjak ty, tylko ,że to mój mąz lubił takie towarzystwo. inponowało mu obracanie sie w "kręgach" , czułam się jak uboga krewna, i wolałam swój przyziemny swiatek,niż degustowanie wina z panią konsul