• Informacje na temat:

  czego nie jeść przy migrenie

Artykuły na temat: czego nie jeść przy migrenie
 • Migrena: Jak ją powstrzymać?

  Najczęściej na tę dolegliwość cierpią kobiety. Choć nie da się jej wyleczyć, odpowiednia kuracja pomoże ograniczyć ból i liczbę ataków.

 • 5 pytań o migrenę

  ...kanały wapniowe,antydepresantami lub lekami przeciwpadaczkowymi. Przy migrenie przewlekłej możliwe jest też zastosowanie leczenia toksyną botulinową. Wstrzykuje się ją do mięśni w okolice twarzy i głowy. Zapobiega to atakom na kilka miesięcy. Niestety, zabieg jest bardzo drogi, kosztuje 1-1,5 tys zł.  IV. Co jeść, a czego nie, by migrena nie wracała? Prawdą jest, że niektóre potrawy mogą wywołać...

 • 8 godzin przy biurku w dobrej formie

  ...mdłości ani aura jak przy migrenie. Może zdarzać się często, nawet codziennie, szczególnie, jeśli pracujesz z głową pochyloną nad biurkiem. Gdy ból dokucza ci np. kilka razy w tygodniu, może stać się(...) się z wielu warzyw, bez sosu zjeść się ich nie da, a ten z kolei przygotowany na bazie majonezu, zamienia sałatkę w bombę kaloryczną.  Zabieraj do pracy owoce. Dietetycy zalecają, by jeść je właśnie...

 • Niedoczynność tarczycy: Sześć nowych faktów

  Boryka się z nią nawet co dziesiąta kobieta, zwłaszcza po sześćdziesiątce. Sprawdźmy więc, czego ostatnio dowiedzieli się naukowcy o tak częstym schorzeniu.

 • Jedzenie leczy, czyli apteka w twojej kuchni

  Słyszymy, że zamiast zażywać tabletki, lepiej jeść więcej warzyw, owoców, a posiłki doprawiać ziołami. Z pewnością nie zastąpią one lekarstw na receptę, ale warto mieć świadomość, jakie zdrowotne bogactwo w nich się kryje. Ta wiedza pomoże nam lepiej planować domowy jadłospis.

 • Stresy, trądzik, depresja. Winne są jelita

  Pacjenci z zespołem nadwrażliwego jelita to nie histerycy, lecz nadwrażliwcy, którym trzeba pomóc – przekonuje gastroenterolog prof. Grażyna Rydzewska. Nauka wie coraz więcej na temat chorób czynnościowych jelit i obala wcześniejsze hipotezy. Sprawdź, co nowego ustalono.

 • Po co ten detoks

  Amerykanki i Brytyjki oszalały na punkcie diet oraz preparatów oczyszczających. U nas też nie brakuje zwolenniczek odtruwania. Ale czy to działa?

 • Ewa Chodakowska: Mężowi ufam bez granic

  ...myślała głównie o imprezowaniu i miała nie najlepszy kontakt z matką spędza z nią dużo czasu, stara się zdrowo jeść, a na urodziny zamiast modnych ubrań poprosiła o buty sportowe. Przykład idzie(...) odpowiedzialności za kobiety, które przecież uczą się u nas nie tylko, jak ćwiczyć, ale też jak zdrowo jeść. Dlaczego nie przekładają tego na dzieci? Jaką jesteś mamą, jeśli dbasz tylko o swoje zdrowie...

 • Specjalne diety na kobiece dolegliwości

  Skuteczne leczenie wielu chorób zależy często od tego, jak się odżywiasz. Stosując odpowiednią dietę, możesz nie tylko uniknąć wielu dolegliwości, ale też przyspieszyć powrót do zdrowia lub zahamować rozwój choroby.

 • 7 zdrowotnych trendów: To jest modne, ale czy dla ciebie?

  ..., niedoborów, w ciąży czy przy karmieniu piersią. Modnie zostać wege Jeszcze niedawno osoby niejedzące mięsa miały problem z tym, żeby zjeść posiłek poza domem, dziś każda restauracja czy bar mają(...) już oferta testów genetycznych, które mają na celu określenie, jaka dieta i tryb życia będą dla nas najwłaściwsze i zapewnią nam życie w zdrowiu. Na ich podstawie dowiemy się, co nam wolno jeść...