• Informacje na temat:

  co palic w ognisku

Artykuły na temat: co palic w ognisku
 • Wolę ognisko od balu

  ...i pas do smokingu. A jeśli ktoś spędza noc sylwestrową w plenerze, przy ognisku? - Wtedy ubieramy się mądrze. Wkładamy ciepłe majty i porządne buty. Bardzo lubię takiego sylwestra i parę razy go(...) w towarzystwie tych, których kocham. Wolę usiąść przy trzeszczącym ognisku, upiec kiełbaskę i w kubku wypić grzane wino, niż lampkę drogiego szampana. Ale na balu też można się dobrze bawić. - Jeśli...

 • Ślimaki świętojańskie

  Wigilia świętego Jana, czyli sobótka, noc przesilenia letniego to czas, w którym zwyczaje pogańskie, jak palenie ognisk czy zbieranie ziół, mieszają się z tradycją chrześcijańską - w kościele 24 czerwca wspominane są urodziny świętego Jana Chrzciciela.

 • Rak płuc - kobiecy problem

  ...bezpośrednio w ognisku rakowym. Efektami ubocznymi radioterapii są: nudności, wymioty, uczucie zmęczenia, problemy skórne. Chemioterapia polega na podawaniu leków przeciwnowotworowych dożylnie lub...

 • Pogrzeb Judasza i inne wielkanocne zwyczaje

  Pogrzeb Judasza, wyganianie postu, palenie wielkich ognisk czy obmywanie w rzekach, to zapomniane ludowe zwyczaje, które obowiązywały w Wielki Czwartek i Wielki Piątek na dawnej wsi kieleckiej.

 • Blondynka na Czarnym Lądzie

  Tym razem Beata Pawlikowska - podróżniczka, pisarka i autorka audycji Świat według blondynki w Radiu Zet - wyrusza do Afryki! Na dusznym lotnisku w Mombasie czeka na nią czterdziestostopniowy upał, stuprocentowa wilgotność powietrza i szumiące na wietrze palmy.

 • Początek wiosny – jak celebruje się go w innych krajach?

  Wiosna to szczególna pora roku, bo kojarzy się z odradzającym się życiem, dlatego wszyscy czekają na nią z wytęsknieniem. Jej początek jest szczególnie celebrowany nie tylko w Polsce, ale i całym świecie. Gdzie, poza Polską, urządza się Śmigusa Dyngusa i co mają ze sobą wspólnego polska Marzanna oraz szwajcarski bałwan Böögg? Sprawdź, jakie ciekawe tradycje obchodzone są w związku z początkiem wiosny w innych krajach!

 • Świętuj Nowy Rok przez cały rok

  1 stycznia to Nowy Rok według kalendarza gregoriańskiego. Jednak nie cały świat posługuje się tym wyznacznikiem czasu, a Nowych Roków jest więcej niż jeden. Tet, Seollal, Nouruz, Nyepi – każdy z nich jest wyjątkowy i hucznie świętowany. W jaki sposób i kiedy obchodzi się rozpoczęcie roku w innych kulturach.

 • Porąb i spal

  Przetłumaczony dotąd na 10 języków bestseller Larsa Myttinga "Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie" w samej tylko Norwegii sprzedano w ponad 300 tys. egzemplarzy. W Wielkiej Brytanii, gdzie książka ukazała się w październiku 2015 tylko w ciągu miesiąca wydawca zrobił aż cztery dodruki a z księgarskich półek zniknęło 50 tys. egzemplarzy. Tym sposobem, na miesiąc przed Gwiazdką 2015, Mytting trafił na pierwsze miejsce na liście sprzedaży sieci Amazon, z którego...

 • Choroby skóry dokuczają zimą

  O tej porze roku, gdy na dworze mroźno, w pomieszczeniach zaś sucho, dają o sobie znać nieprzyjemne problemy ze skórą. Lekarz wyjaśnia, jak sobie z nimi radzić.

 • Buraczki w piwnicy, grzyby sie suszą, kasztany wyłożone w szafkach i pod posłaniem. Pomidorki jeszcze dojrzewają, boje się że zamarzną (późno były sadzone...

Dyskusje na temat: co palic w ognisku