• Informacje na temat:

  ból karku i tylu głowy

Artykuły na temat: ból karku i tylu głowy
 • Domowa gimnastyka na ból karku

  Najczęściej powstaje, gdy długo mamy pochyloną głowę np. przy czytaniu lub spałyśmy w złej pozycji. Oto ćwiczenia, które pomogą rozruszać mięśnie karku i je rozciągnąć.

 • Łagodzimy bóle karku

  Wielogodzinne trzymanie głowy w jednej pozycji, np. przy maszynie do szycia czy przed komputerem, powoduje ból. Dlatego pamiętajmy o tym, aby w pracy co 15-30 min wykonać kilka łatwych rozciągających(...)Rozluźniamy napięte mięśnie Bóle karku często są efektem przewlekłego stresu, który prowadzi do bolesnego przykurczu mięśni. Proste domowe zabiegi pomogą się odprężyć i zapobiec dolegliwościom...

 • Ból szyi lub karku - nie lekceważ go!

  Chyba nie ma osoby, której nie pobolewałby czasem kark... Ale jeśli ból pojawia się regularnie, trzeba sprawdzić, czy nie jest poważniejszym ostrzeżeniem!

 • Dlaczego boli cię głowa?

  Chyba każdego z nas choć raz na jakiś czas bolała głowa. Jeśli zdarza się to sporadycznie, możemy radzić sobie sami. Z długotrwałym lub nasilającym się bólem trzeba zgłosić się do lekarza.

 • Naturalne sposoby na ból głowy

  Leki przeciwbólowe to szybkie, ale niejedyne rozwiązanie w sytuacji, kiedy boli nas głowa. Możemy sobie pomóc bez chemii i uniknąć skutków ubocznych. Oto sposoby.

 • Na letni ból głowy

  ...... ból głowy. Płynna dieta Dobre samopoczucie pomoże przywrócić szklanka wody mineralnej. Tyle że oprócz wody potrzebne jest też uzupełnienie poziomu głównych elektrolitów - sodu, chloru, potasu(...) marchwiowo-slerowy i marchwiowo-szpinakowy. By pozbyć się bólu, trzeba wypić powoli ok. 2 szklanek napoju. Hydroterapia Chłodna woda o temp. 18-20°C złagodzi nawet uporczywy ból głowy. Zimno...

 • Ból karku: najczęstsze przyczyny, skuteczna pomoc

  Dokucza niejednej z nas po pobycie na chłodzie, stresującej sytuacji, przepracowaniu. Przeczytaj, co zrobić, aby kark przestał boleć. Mrowienie, sztywność mięśni, czasem silny ból uniemożliwiający ruchy głową – takie objawy najczęściej towarzyszą dolegliwościom karku. Co ciekawe, uskarżają się na nie nawet młode osoby.

 • Szybko leczymy ból głowy bez tabletek

  Zazwyczaj dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie. Chociaż najczęściej nie zwiastuje poważnych problemów zdrowotnych, ból głowy potrafi solidnie dokuczyć. Sięgnięcie po tabletkę przeciwbólową jest(...), odpoczywaj w spokoju. Unikaj głośnych dźwięków i intensywnych zapachów. Nie oglądaj telewizji ani nie korzystaj z komputera. 6. Ogrzewamy spięte mięśnie JEŚLI BÓL GŁOWY SPOWODOWANY JEST NAPIĘCIEM mięśni...

 • Masaż zacznij od głowy

  Łagodzi stres, bóle, pomaga przy bezsenności. Masaż głowy jest prosty i może być romantyczny. Zróbcie go sobie nawzajem z ukochanym!

 • Plecy już mnie nie bolą

  Strzykanie w krzyżu, usztywnienie karku, drętwienie rąk, uczucie ciężaru na barkach... Takie dolegliwości pojawiają się zwykle wtedy, gdy mamy za dużo pracy. Są jednak sposoby na to, by kłopotów z plecami uniknąć.