• Informacje na temat:

  bezdech senny leczenie

Artykuły na temat: bezdech senny leczenie
 • Bezdech senny – co to jest?

  Chrapanie nie tylko zakłóca normalny sen (osobie chrapiącej, a także np. jej partnerowi). Sprawia też, że w nocy nie możemy odpocząć, nasz organizm jest niedotleniony. Może też być jednym z objawów bezdechu.

 • Bezdech senny

  Pierwsze objawy: Co może zaniepokoić Obturacyjny bezdech senny - tak nazywa się stan, w którym dochodzi do zatrzymania oddechu na skutek zablokowania dróg oddechowych. Chrapanie - jest pierwszym(...) leczenia w dzień i w nocy Obturacyjny bezdech senny jest uznawany także za jedną z przyczyn... wypadków w pracy oraz komunikacyjnych. Dla własnego zdrowia, ale także bezpieczeństwa innych osób trzeba go...

 • Chrapiesz? Sprawdź, czy nie grozi ci bezdech senny

  Nawet co trzecia osoba może mieć problem z chrapaniem. W większości przypadków jest to uciążliwe jedynie dla osób śpiących obok. Może jednak oznaczać bezdech senny, czyli spłycenie albo zaprzestanie oddychania przez co najmniej 10 sekund.

 • Bezdech senny: Można i... trzeba go leczyć

  ...osłabieniu. Metody leczenia Zmiana nawyków żywieniowych - często wystarczy zdrowiej jeść, by schudnąć i... wyleczyć się z bezdechów sennych. Zabieg laryngologiczny - przeprowadza się go, gdy(...) żuchwy i języka do przodu poprawiają warunki anatomiczne w górnych drogach oddechowych i drożność gardła. Aparat CPAP - to urządzenie, które zapobiega bezdechom sennym i powikłaniom, m.in. w układzie...

 • Senny wędrowiec

  ...również cierpią na zaburzenia oddychania w czasie snu (np. przerost migdałków, bezdech, a nawet zwykły katar). Okazało się, że po ich wyleczeniu, mijały także senne wędrówki. Zdaniem lekarzy także stres...

 • Siedem pytań o... chrapanie

  O chrapaniu i bezdechu mówi dr n. med. Beata Borawska, foniatra i audiolog z Kliniki Otolaryngologii CSK MSW w Warszawie.

 • 70 procent mężczyzn chrapie. Jesteś wśród nich?

  Chrapanie, choć nie zagraża życiu, może być objawem groźnego bezdechu sennego. Około 70 proc. mężczyzn po 40 roku życia ma problemy z chrapaniem w najbardziej zaawansowanym jego stadium. Zrób badania i śpij spokojnie.

 • Dlaczego mam wiecznie zatkany nos?

  Uczucie zatkanego nosa towarzyszy ci o każdej porze roku? Leczenie większości dolegliwości objawiających się w ten sposób jest zwykle bardzo skuteczne. Nie warto się więc męczyć.

 • Cała prawda o bezsenności

  Co trzeci człowiek ma problemy z prawidłowym snem. Medycyna i psychologia zdefiniowała już około 70 rodzajów zaburzeń snu. Najbardziej popularne to bezsenność rzeczywista, bezsenność rzekoma tzw. psychofizyczna, zespół bezdechu w czasie snu, senność napadowa, lunatyzm, nocna bulimia.

 • Szkodliwe przerwy w chrapaniu

  Okresowe bezdechy w czasie snu prowadzą nie tylko do niewyspania. Mogą być także przyczyną wielu różnych poważnych schorzeń, w tym chorób serca.

Wideo na temat: bezdech senny leczenie
 • Przyczyny, objawy i leczenie bezdechu sennego

  Nie każda osoba chrapiąca cierpi na bezdech senny, ale każda osoba cierpiąca na bezdech chrapie. Jakie jeszcze są objawy tej choroby? O schorzeniu opowiedział światowej klasy specjalista prof. Robert Skomro z Uniwersytetu Saskatchewan w Kanadzie. - Budzenie się niewyspanym i senność w ciągu dnia powinno nas skierować do lekarza - wyjaśnił. Za pomocą jakich badań można wykryć chorobę? Czy bezdech

Dyskusje na temat: bezdech senny leczenie
 • Re: Leczenie chrapania Kraków

  Powinnas rozwiązać ten problem jak najszybciej! Chrapanie może powodować bezdech senny... Czasem pomaga zmiana pozycji snu, leżenie na boku ale przede wszystkim musisz sie skontaktować z dobrym specjalistą.

 • Re: Bezdech senny – co to jest?

  ja nie wiem czy takie aparaty coś zdziałają... raczej zalecałabym wizytę u lekarza i profesjonalne badania. w Cm Medicum w Warszawie dr Rafał Rola wykonuje polisomnografię, to takie zaawansowane badanie do diagnozowania bezdechu nocnego. dzięki niemu lekarz może ocenić co jest jego przyczyną i wprowadzić odpowiednie leczenie