• Informacje na temat:

  badanie włosów i skóry głowy

Artykuły na temat: badanie włosów i skóry głowy
 • Włos pod lupą – zaskakujące fakty na temat włosów

  ...​Co wiesz o swoich włosach? Może się okazać, że całkiem niewiele. Włosy mają swój cykl życia, są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie – na skutek nieodpowiednich nawyków, diety czy genów – mogą okazać się bardzo kruche. Znajdziemy w nich wiele cennych informacji, mogą zdradzić twoje sekrety, ale i przekazać, na co chorujesz. Poznaj 9 najbardziej zaskakujących faktów na temat włosów.

 • Aby włos z głowy nie spadł

  Zdrowy człowiek każdego dnia traci do 100 włosów. Jeśli wypada ich więcej może to oznaczać chorobę.

 • Walka o włos

  Wypadanie włosów to naturalny stan. Kiedy jednak ilość traconych włosów zaczyna niepokoić, należy zgłosić się do lekarza. Osłabienie włosów może bowiem wynikać z problemów zdrowotnych.

 • Co można wyczytać z włosa?

  Włosy odzwierciedlają kondycję organizmu. Aby skorzystać z tej wiedzy i sprawdzić, jakie ewentualne problemy ze zdrowiem możesz wyczytać ze swoich włosów, warto umówić się na konsultację do trychologa. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Na podstawie obserwacji łuski włosa można wiele dowiedzieć się na temat stanu zdrowia pacjenta.

 • Dlaczego włos się głowy nie trzyma

  .... Co robi trycholog? Nie jest lekarzem. To specjalista zajmujący się zdrowiem włosów i skóry głowy. Analizuje ich stan, ustala przyczyny niepożądanych zmian. Doradza, co robić, gdy skóra głowy nas(...) (poziom estrogenu spada). To także problem pań z zespołem policystycznych jajników i nadmiarem androgenów (męskich hormonów płciowych). Łyse placki pojawiają się przy grzybicy skóry głowy Jest też...

 • Zadbaj o profilaktykę włosów, zanim ci wypadną

  Zwykły szampon to za mało. - Powinniśmy czytać etykiety, bo często kupujemy coś, co w ogóle nie ma żadnego działania - mówi Anna Mackojć. Trycholog i ekspert kampanii promującej profilaktykę włosów radzi, by w trosce o ich kondycję zadbać o zdrową dietę.

 • Do wypadania włosów mogą przyczynić się… tłuste potrawy

  ...- Kiedy widzimy, że włosy się przerzedzają, skóra głowy mocno się przetłuszcza, wtedy powinniśmy iść do trychologa - mówi Małgorzata Jednoróg, specjalista trycholog z Centrum Trychologii we Wrocławiu. Trycholog sprawdza stan naszej skóry na głowie specjalną mikrokamerą. - Sprawdzamy, jakie jest jej ukrwienie, jaki jest stopień przetłuszczenia, czy są mieszki aktywne, czy są już obumarłe. Jeżeli...

 • Miętowy zawrót głowy

  W okresie letnim włosy potrzebują szczególnego traktowania. Zamiast jednak skupiać się na stylizacji, zadbajmy najpierw o właściwe oczyszczanie skóry głowy. Najskuteczniejszą naturalną odtrutką dla zmęczonych i obciążonych włosów okazuje się być mięta.

 • Włos w sprawie

  Każdy z około stu tysięcy włosów, które mamy na głowie, zdradza nasze najskrytsze tajemnice, nałogi, pielęgnacyjne błędy i dietetyczne grzeszki.

 • Nawyki na... porost włosów

  ...mogą zmniejszyć wypadanie włosów, zwiększając zarazem ich gęstość. Wzmocnij skórę głowy Nie jest tajemnicą, że gwarantem silnych i mocnych włosów jest zdrowa skóra głowy. Według ostatnich badań naukowych, codzienne masaże głowy powodują szybszy wzrost włosów oraz ich piękniejszy wygląd. Jak to działa? Skóra staje się wówczas lepiej utleniona dzięki pobudzaniu krążenia krwi. Justine Marjan...

Zdjęcia na temat: badanie włosów i skóry głowy
Wideo na temat: badanie włosów i skóry głowy
 • Łysienie androgenowe u kobiet

  Nadmierne wypadanie włosów często nie jest efektem niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy, lecz wynika z zaburzeń hormonalnych. Według badań łysienie androgenowe diagnozuje się u prawie jednej trzeciej kobiet, które ukończyły 30 lat.

Dyskusje na temat: badanie włosów i skóry głowy
 • Re: Sposoby na zniszczone włosy

  Ja miałam problem ze zniszczonymi włosami. Byłam u profesjonalnego trychologa (Miraflores), miałam badanie skóry głowy i zabieg oczyszczający. Teraz czekam na wyniki krwi i znowu ide do trychologa, teraz juz na konkretna kuracje. W międzyczasie zmieniłam jeszcze kosmetyki do pielęgnacji i mycia włosów na ekologiczne, bez parabenów i SLSów.

 • Re: Kurs fryzjerstwa w Gdańsku - gdzie?

  pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów; BUDOWA, FUNKCJE, WŁAŚCIWOŚCI I PIELĘGNACJA WŁOSÓW I SKÓRY GŁOWY Typy i funkcje skóry Choroby skóry i ich diagnozowanie Budowa, funkcje i właściwości włosów Diagnoza stanu skóry i włosów Uszkodzenia struktury włosów i sposoby ich regeneracji Pielęgnacja włosów STYLIZACJA Zasady dobierania fryzur do kształtu twarzy Techniki masażu skóry głowy Strzyżenie