• Informacje na temat:

  adhd u dzieci leczenie

Artykuły na temat: adhd u dzieci leczenie
 • Metody leczenia ADHD - zaangażuj się!

  ADHD czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej dotyka coraz więcej dzieci. Leczenie może okazać się trudne i długofalowe, dlatego im szybciej podejmiemy kroki, tym lepiej.

 • MOJE DZIECKO JEST NADRUCHLIWE - CZY TO ADHD? seria psychologia kliniczna dziecka

  Wśród wielu rodziców istnieje fałszywy, upraszczający pogląd, że dziecko nadruchliwe może mieć ADHD. W artykule wyjaśniam czym jest Nadpobudliwość Psychoruchowa jako kliniczne rozpoznanie diagnostyczne. Zapraszam.

 • Nieleczone ADHD zwiększa ryzyko depresji u dziecka

  Dzieci z ADHD, czyli zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, są bardziej niż rówieśnicy narażone na depresję i inne problemy psychiczne. Dlatego eksperci kampanii "Dziecko i świat za pan brat" apelują, by nie bagatelizować tego zaburzenia.

 • Jak wychowywać dziecko z ADHD?

  Opieka nad dzieckiem z ADHD może być zadaniem bardzo trudnym i wyczerpującym dla całej rodziny oraz wszystkich zaangażowanych osób.

 • Dziecko i świat za pan brat

  Według raportu "Polacy o ADHD", aż 88,2% Polaków uważa, że ADHD można i trzeba leczyć.

 • EEG-Biofeedback nowa metoda leczenia

  Na forach dla rodziców dzieci z problemami neurologicznymi toczą się ostatnio dyskusje, czy ten nowy rodzaj terapii jest skuteczny.

 • Żywioł nie do opanowania

  Gadatliwe, wiercipięta, żywe srebro, psuj - to opis dziecka z ADHD.

 • (Nie)typowe objawy

  Nie tylko wysypka i katar mogą świadczyć o alergii. Poznaj inne niepokojące sygnały choroby, by w porę zacząć leczenie.

 • Oto powody, dla których warto dotykać i być dotykanym

  ...dotyk służy wyrażaniu postaw przyjacielskich, ale też może sygnalizować wrogość, dominowanie czy podporządkowanie. Jeśli chodzi o dzieci, to dotykanie, przytulanie jest ich naturalnym sposobem wyrażania(...) w czuły sposób, są sobie bliscy na poziomie fizycznym, jest mniej zachowań agresywnych. To samo dotyczy dzieci, co sprawdziła amerykańska badaczka Tiffany Field. Wybrała się ona na place zabaw we Francji...

 • Dodaj sobie witalności na wiosnę

  ..., i pokarmy z dużą zawartością błonnika. Objawy niedoboru żelaza u dzieci to brak koncentracji, wyczerpanie, a nierzadko zespól nadpobudliwości określany mianem ADHD. U dorosłych pojawia się apatia(...) nudności i biegunkę. U osób leczących nerki, magnez spowalnia i osłabia proces leczenia. Dzienne zapotrzebowanie: niemowlęta do 6 miesiąca życia - 30 mg; dzieci od 1 do 3 lat - 80 mg; 4 do 8 lat - 130

Dyskusje na temat: adhd u dzieci leczenie
 • Re: Zacofani psycholodzy

  Zgadzam się z tym , że zdecydowana większość zdiagnozowanych ADHD, to nie ADHD. W większości są to po prostu rozwydrzone bachory, rozpuszczone przez swoich własnych rodziców. Z tego co wiem, leczenie(...) też bzdura. Dzieci nowej ery, które zrobią rewolucję w umysłach i stworzą grunt dla dzieci kryształowych?! Dzieci, których aura ma kolor indygo?! No proszę cię, nawet moja babcia nie uwierzyłaby

 • Re: Na zdrowy rozum

  dawniej dzieci z ADHD, dyslekcja itd itp były nazywane "nieuki", "rozrabiaki" (delikatnie pisząc) , a obecnie wymyślono, że to choroba? i specjalne przywileje! Nie jesteśmy wszyscy równi zarówno intelektualnie jak i emocjonalnie, ale to nie choroby. Leczenie tych zachowań to nabijanie kasy pewnej grupie osób.