• Informacje na temat:

  adhd dieta

Artykuły na temat: adhd dieta
 • Dieta MIND - najlepsza dla całej rodziny

  Dzięki niej lepiej się myśli, łatwiej zapamiętuje nową wiedzę i rozwiązuje problemy. Dieta MIND została opracowana z myślą o dojrzałych ludziach, którzy mają kłopoty z pamięcią i mogą być zagrożeni(...) cynk, ważny w profilaktyce depresji u dorosłych i ADHD u dzieci. Jak je jeść? Zalecane są trzy porcje w tygodniu: zielonego groszku, fasolki szparagowej, fasoli, grochu, soczewicy lub ciecierzycy...

 • ADHD

  Jeżeli kilkuletnie dziecko ma trudności z pozostaniem przez chwilę w jednym miejscu, jest wybuchowe, ma problemy ze skupieniem uwagi i łatwo się rozprasza istnieje prawdopodobieństwo, że cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi (ADHD).

 • MOJE DZIECKO JEST NADRUCHLIWE - CZY TO ADHD? seria psychologia kliniczna dziecka

  Wśród wielu rodziców istnieje fałszywy, upraszczający pogląd, że dziecko nadruchliwe może mieć ADHD. W artykule wyjaśniam czym jest Nadpobudliwość Psychoruchowa jako kliniczne rozpoznanie diagnostyczne. Zapraszam.

 • Restrykcyjna dieta leczy ADHD?

  Według holenderskich naukowców, restrykcyjna dieta eliminacyjna - taka, jaką stosuje się u dzieci z alergią - powinna być częścią standardowej opieki nad dziećmi chorymi na ADHD.

 • Zachodnia dieta związana z ADHD

  ADHD, tj. zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder) jest najczęstszym zaburzeniem wieku rozwojowego. Dotyczy ok. 3-5 proc. dzieci w wieku szkolnym.

 • Odchudza mnie ADHD

  Mam ADHD, nie lubię bezczynnie leżeć i czekać na wiatr. Pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Spędzam czas bardzo aktywnie - wyznaje nam Kasia Glinka. Okazuje się, że to właśnie nadpobudliwość ma zbawienny wpływ na figurę Kasi. Aktorka nie musi restrykcyjnie przestrzegać diety, by zawsze prezentować się superszczupło. Jej ADHD jest bowiem na tyle poważne, że Kasia nie może często jeździć do SPA...

 • Jak wychowywać dziecko z ADHD?

  Opieka nad dzieckiem z ADHD może być zadaniem bardzo trudnym i wyczerpującym dla całej rodziny oraz wszystkich zaangażowanych osób.

 • Niedobór folianów przyczyną ADHD?

  Jak wskazują najnowsze badania, do możliwych komplikacji związanych z niedoborem tej substancji można zaliczyć także deficyt uwagi z nadruchliwością (ADHD). W studium, którego wyniki opublikowano na(...) ryzyka ADHD oraz problemów w relacjach z rówieśnikami. Ze względu na m.in. niewielką liczebność badanej grupy badacze zastrzegają jednak, że zebrane informacje należy potraktować co najwyżej jako...

 • Bez glutenu: Moda czy zdrowie?

  Wyłączenie z jadłospisu bez wskazań lekarza produktów zawierających gluten może - jak każda dieta eliminacyjna - prowadzić do niedożywienia - radzi dr Hubert Sieradzki, lekarz rodzinny.

 • Na własnej skórze: Omega Test

  ...‒ depresją (również poporodową), schizofrenią,  ADHD, Alzheimerem, Parkinsonem i demencją - stanami zapalnymi (autoimmunologicznymi) - np. reumatoidalnym zapaleniem stawów, trądzikiem, atopowym zapaleniem...

Dyskusje na temat: adhd dieta
 • Re: Dieta naszych przodków

  kolejne bzdury preparowane przez farmację. mięso jest zdrowe - ale bez łoju, który dusi tkanki i zabija drapieżniki. niezdrowe są owoce, które są pełne kwasów, garbników, polimeryzujących estrów, żywic i innych neurotoksycznych świństw - bo owoc musi zdobywac nawożenie dla rośliny. owoc to oszustwo natury - dlatego tyle dzieci teraz ma aspergera, autyzm i adhd, bo w każdej aptece są reklamy

 • Re: Na zdrowie - dieta bezcukrowa

  ADHD u dzieci albo autyzm na bank rozwija się z nieprawidłowego jedzenia. Polskie matki produkują kalekie dzieci ze złej diety u siebie a potem u potomka.

 • Re: Dieta smart - mądrze komponuj swoje posiłki

  . Autyzm, alergie, adhd, krzywice nie istnieją bez bandyckich kłamstw medycyny i farmacji - i bez nieskończonej głupoty naiwnych kobiet, które te szkodliwe bzdury powtarzają jako swoje mądrości życiowe.

 • Re: Eksperci ostrzegają: niezdrowa dieta może powodować depresję

  Niby to banał, ale prawdziwy: jesteś tym, co jesz. Jest mnóstwo badań, które wskazują na to, że niewłaściwa dieta, bogata w cukry, wysokoprzetworzone produkty, a także sztuczne barwniki i aromaty ma negatywny wpływ na zdrowie (również psychiczne). Dotyczy to osób z depresją, a także z zaburzeniami typu adhd. Z pewnością jest więcej schorzeń wynikających z niewłaściwej diety.

 • Re: Trądzik przyczyną depresji?

  Problemy na skórze mamy tylko z jedzenia. Dieta indywidualna to pomaga żyć w zdrowiu. Wtedy jak dobrze czuje się nasz układ pokarmowy - to nie mamy ADHD, autyzmu, depresji itd. Oczywiście nasza skóra daje znaki że jest ładna czyli zdrowiejemy na każdym polu.

 • ADHD

  moim zdaniem w dzisiejszych czasach wszyscy mamy ADHD!!!!!!!!!!!

 • ADHD

  Mam dziecko- chłopca ze zdjagnozowanym ADHD. Ktoś , kto nie wie co to jest ,niech nie wypowiada się. Zawsze jest bardzo łatwo cokolwiek napisać, nawet jeśli nie ma się pojęcia o tym, co się pisze. To ciężka przypadłość, bardzo obciążająca dziecko i niestety rodziców, ale również otoczenie.Co jest powodem ADHD do końca nie wiadomo.Nie życzę nikomu aby miał dziecko z ADHD.

 • ADHD

  Witam wszystkich, chcę podzielić się moją opinią z osobami mającymi problem z dziećmi nadpobudliwymi.Mam chłopca w wieku 10 lat ze stwierdzonym ADHD i powiem tylko tyle, że niegrzeczne dziecko to jedno, a dziecko nadpobudliwe to zupełnie inna "bajka".Mogłabym książki pisać, o pomyśłach i non stop wymyślanych przez niego rzeczach,sytuacjach.Trzeba non stop miec go na oku, dosłowinie jak małe

 • ADHD

  Przepraszam , jak kogos uraże, ale dla mnie to wymyslona choroba , jak byłam mała to na kogos takiego mówiło się , że jest skrecony , albo niegrzeczny, teraz jest chory i można mu wszystko. Tak samo ze wszystkimi dyslekcjami , nauczyciel kazał się nauczyć ,jak nie umiałeś - słabsza ocena, a teraz zaświadczenie od psychologa załatwi wszystko. Dla mnie to jest okropne, potem mamy niedouczone społeczeństwo.

 • Re: ADHD

  MASZ W 100%RACJĘ-ADHD TO BZDURY I UROJENIA-EFEKT ZŁEGO WYCHOWANIA!!!