Zdobimy mieszkanie motylami

Zyskasz niepowtarzalny obrus, jeśli namalujesz na nim kolorowe motyle. Przygotuj kilka różnej wielkości szablonów motyli, kup farbę do tkanin i cienkie pędzelki. Rozłóż obrus na stole i zaznacz miejsca, które chcesz ozdobić, a potem zabierz się do pracy.

Przygotuj terpentynę – farba do tkanin jest niezmywalna, więc pędzle i zabrudzenia podłogi musisz czyścić terpentyną.

Wycięte z filcu

Reklama

Kup kilka arkuszy filcu w różnych kolorach. Przyłóż do nich wcześniej przygotowane szablony skrzydeł i odwłoku. Wytnij, dopasuj odpowiednio i przyklej klejem do filcu.

Czułki zrób z drucików owiniętych czarną wełną. By przyczepić motyle do tkaniny, wykorzystaj duży spinacz, klamerkę albo zapięcia do broszek.

Niepowtarzalny kubek

Przygotuj szablon motyla: narysuj na papierze jego kontury, a następnie precyzyjnie go wytnij. Przyłóż kartkę do kubka, jej kawałek zegnij do wnętrza naczynia i dodatkowo przytrzymuj ją palcem, aby się nie przesuwała. Małym pędzelkiem o szerokim włosiu maluj szablon farbą ceramiczną. Jeśli chcesz, by twój kubek obsiadło więcej barwnych motyli (w tym samym kolorze lub w różnych), przygotuj kilka szablonów różnej wielkości.

Zrób szablon motyla z papieru w innym kolorze niż kubek, by niechcący nie wyjechać pędzlem poza szablon. Przestrzegaj czasu schnięcia – lepiej by był on dłuższy niż krótszy. Pamiętaj, że utrwalanie niektórych farb ceramicznych wymaga wypalania w piekarniku.

Na gałęziach i na ścianie

Motyle, które przysiądą na gałęzi i na ścianie, zrobisz ze sztywnego złotego i purpurowego papieru albo z tektury, którą ozdobisz samoprzylepnym papierem w tych kolorach. Odpowiednie wygięcie skrzydeł będzie sprawiało wrażenie, że motyl uroczo nimi macha, by wzbić się do lotu...

Do przytwierdzenia motyli do gałęzi użyj ozdobnych złotych pinezek, w ten sposób możesz też umieścić kilka owadów na wytapetowanej ścianie. Jeśli mają być na malowanej, możesz je przykleić lub przybić małym gwoździem.

Na żyrandolu

Jak sprawić, by na lampę sfrunęło stado kolorowych motyli? Przygotuj cienki i giętki drut, który będzie podstawą całej konstrukcji. Skrzydła motyli wytnij z kolorowej tektury lub sztywnego materiału. Czułki i odwłoki wykonaj ze sztywnego drutu, a następnie owiń go czarną wełną.

Wokół nasady lampy okręć kilka giętkich drucików. Muszą być odpowiednio długie, żeby można było umieścić na nich dużo barwnych motyli.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Życie na gorąco

Zobacz również

  • 4 naturalne sposoby na piękne zęby

    ​Już od dawna wiadomo,że sama pasta nie wystarczy,by mieć zdrowe i lśniące zęby. Dlatego warto regularnie fundować sobie również inne zabiegi pielęgnacyjne,które pomogą uporać się z najczęstszymi... więcej