Tanie pranie tapicerki

Zamiast płacić za profesjonalne pranie kanap, wyczyść je sama.

Nawet mocno przybrudzonym obiciom mebli można przywrócić dawną świetność.

Najpierw odkurz

Kanapy, fotele i krzesła kurzą się tak samo jak dywany. Pamiętajmy więc, aby przynajmniej raz w tygodniu oczyścić je odkurzaczem.

Upierz i wysusz

Reklama

Przed praniem całej tapicerki należy pozbyć się plam. Następnie czyścimy tkaninę. Do białych obić możemy użyć sody z wodą utlenioną. Do kolorowych – wody z szamponem do tapicerki.

Upranie kanapy to koszt ok. 100 zł, narożnika – minimum 140, miękkiego krzesła z oparciem – od 10 zł, a fotela – od 30 zł. Jeśli chcemy wyczyścić kanapę, dwa fotele i cztery krzesła, wydamy ok. 200 zł. Sporo zaoszczędzimy, piorąc samodzielnie.

Potrzebne środki

Za szampon do tapicerki zapłacimy ok. 9 zł. Buteleczka wody utlenionej to ok. 1,50 zł. Soda oczyszczona – ok. 1 zł, a butelka octu – ok. 2 zł. G sposób na plamy Do usuwania plam z tapicerki przyda nam się jeszcze amoniak – ok. 5 zł oraz płyn do naczyń – ok. 3,50 zł.

Wszystkie plamy (z wyjątkiem tłustych) można usunąć, spryskując je roztworem zawierającym równe części amoniaku, wody i płynu do naczyń.

I tłuste ślady

Z plamami po maśle, oleju itp. na obiciach poradzi sobie roztwór ciepłej wody i boraksu. Boraks można kupić w sklepie chemicznym lub w aptece za ok. 4,50 zł. Moczymy w nim gąbkę, dość mocno odciskamy i pocieramy zabrudzenia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Zobacz również

  • Uwaga na kleszcze

    Przenoszą bardzo poważne choroby, które mogą zagrozić zdrowiu i życiu Twojego pupila. Nie lekceważ więc sprawy i przygotuj się na sezon kleszczowy. więcej