Sezon rowerowy. Jak przygotować sprzęt?

Zdjęcie

Zacznij od sprawdzenia sprzętu. /123/RF PICSEL
Zacznij od sprawdzenia sprzętu.
/123/RF PICSEL

Dobra pogoda w końcu nastraja do aktywności na świeżym powietrzu. Warto więc wyciągnąć swój jednoślad i ruszyć w trasę. Najlepiej też, dla zdrowia i kondycji, w cieplejsze dni zamienić samochód lub komunikację miejską na rower!

Jak przygotować się na sezon? Zacznij od sprawdzenia sprzętu. Na pewno będzie wymagał odświeżenia, umycia lub drobnych napraw. Rozsądnym pomysłem jest również naoliwienie wszystkich ruchomych części, przetestowanie hamulców i ewentualne naciągnięcie linek.

Reklama

Nie zaniedbaj przeglądu opon i dętek. Może trzeba je wymienić? Jeśli zastanawiasz się nad kupnem nowego roweru lub jeszcze nie masz własnego, pamiętaj o kilku kwestiach. Wybór roweru zależy bowiem od tego, jak często będziesz nim jeździć i po jakim terenie.

Jeżeli chcesz czasem tylko przejechać się w weekend z przyjaciółmi lub rodziną, nie jest Ci potrzebny drogi model wyczynowego „górala”. Lepszy będzie tzw. trekkingowy – lekki rower na wycieczki po drogach gruntowych i asfaltowych. Gdy chcesz przede wszystkim dojeżdżać nim do pracy w centrum, najlepszy będzie tzw. miejski – z dużym, wygodnym siodełkiem czy praktycznym koszykiem na zakupy.

Na górski rower zdecyduj się, jeśli planujesz większe wyprawy za miasto lub nie chcesz bać się dziur w drogach. „Górale” mają bowiem wytrzymalsze konstrukcje, ale są też cięższe i niezbyt szybkie.

Jak tanio kupić rower?

Dobierz odpowiedni jego rodzaj do Twoich potrzeb, żeby Ci długo służył.

Gdy zdecydujesz się na droższe rozwiązanie, sprawdź na internetowych aukcjach, czy akurat nikt nie oferuje używanego modelu, ale w dobrym stanie.

Sprawdzaj oferty dużych sieci handlowych (ogólnych i sportowych), które w sezonie lub tuż przed nim często organizują wyprzedaże.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Tele Tydzień

Zobacz również

  • 4 naturalne sposoby na piękne zęby

    ​Już od dawna wiadomo,że sama pasta nie wystarczy,by mieć zdrowe i lśniące zęby. Dlatego warto regularnie fundować sobie również inne zabiegi pielęgnacyjne,które pomogą uporać się z najczęstszymi... więcej