Przydatne rady: ABC dobrej gospodyni

Punktem honoru dla wielu z nas jest to, że wszystko chcemy zrobić same. Gdy goście pytają, czy nam pomóc, mówimy, że sobie poradzimy. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że nasi znajomi traktują to jak odrzucenie. Dlatego kiedy przyjaciółka chce sprzątnąć brudne naczynia ze stołu, zgódźmy się, miło dziękując. Tak zaoszczędzimy czas i sprawimy jej przyjemność.

Stare powiedzenie mówi, że muzyka łagodzi obyczaje. To wciąż aktualne. Dobrze jest wybrać tzw. muzykę środka, która zadowoli wszystkie gusta. Nie powinna absorbować uwagi, zagłuszać rozmów, nie musi być zachętą do tańca. Niech pojawi się jako relaksujące tło. Zdarza się, że gospodarze włączają kanał muzyczny w telewizji, traktując go jak radio. Ale to rozprasza i psuje nastrój.

Reklama

Powinniśmy znaleźć czas dla wszystkich naszych gości. Nawet jeśli pojawi się ich wielu, a my będziemy mieć ręce pełne roboty. Pogawędka w cztery oczy i komplement sprawi, że każdy poczuje się mile widziany.

Coraz więcej osób nie jada dziś mięsa albo ogranicza gluten w menu. Zapraszając gości, spytajmy ich o to. Na wszelki wypadek przygotujmy także coś dla wegetarian. Naturalnie, komentarze albo dyskusje na temat zalet i wad konkretnej diety oraz czyichś przekonań są niepotrzebne.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Olivia

Zobacz również