Nie umiesz rozstać się z rzeczami?

W twoim domu zalega masa zbędnych przedmiotów? Spróbuj się od nich uwolnić, a poczujesz się lepiej.

Reklama

Kolejne porcelanowe słoniki nie mieszczą się już w kredensie. Szuflada nie domyka się z powodu gromadzonych w niej resztek włóczki, taśm, skrawków materiału.

W szafie masz wciąż sukienki z czasów, gdy twój rozmiar był o dwa numery mniejszy. Spróbuj zastanowić się, czy na pewno wszystko to, co przez lata gromadzisz w domu, jest ci niezbędne.

Oczywiście istnieją przedmioty, które mają dla ciebie szczególne znaczenie. To może być twój ulubiony miś z dzieciństwa, pierwsza koszulka twojego dziecka, obrazek po przodku.

Wiążą się z nim jakieś rodzinne historie, piękne wspomnienia. Ich wartość sentymentalna jest ogromna i to jasne, że ciężko ci się z nimi rozstać. Jeśli są to rzeczy, których nie używasz na co dzień, przeznacz na swoje skarby specjalny karton.

Ustawiony w garażu albo piwnicy nie będzie przeszkadzał, a ty będziesz mogła do niego zajrzeć zawsze, gdy tylko poczujesz taką potrzebę. A co np. ze starą szafą po babci? Jeśli zajmuje zbyt dużo miejsca w pokoju, a dodatkowo jest bardzo zniszczona i nie da się jej naprawić, może jednak warto się jej pozbyć.

Zastanów się, czy mocne więzy jakie łączyły cię z bliską twojemu sercu osobą mogłyby przez to osłabnąć? Na pewno nie!

Rozejrzyj się uważnie po swoim domu. Niekompletny serwis, za ciasne ubrania, niemodne buty, popsute dziecięce zabawki, słoiki itp. Koniec z wymówkami, że „to się jeszcze przyda”, a „tego szkoda wyrzucać”.

Jeśli przez rok nie nosiłaś jakiejś bluzki czy nie naprawiłaś rozbitego wazonika, to znaczy, że te rzeczy nie są ci potrzebne. Przedmioty w dobrym stanie, możesz komuś podarować.

Jeśli sprawisz tym radość, będzie ci o wiele łatwiej się z nimi rozstać. Pozostałe po prostu wynieś na śmietnik.

Oczyszczając przestrzeń wokół siebie, wprowadzasz do swojego życia ład, który dodaje energii i otwiera cię na pozytywne zmiany.

Nasza rada:

Używane rzeczy w dobrym stanie może sprzedać na internetowych aukcjach (allegro.pl, gratka.pl) lub oddać za darmo na portalu darmobranie.pl.

Wprowadź żelazną zasadę, że nie kupisz żadnej nowej rzeczy, dopóki nie pozbędziesz się starej. Może ona dotyczyć właściwie wszystkiego: ubrań, książek, naczyń, dziecięcych zabawek, ręczników, itd.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Naj

Zobacz również

  • 17 i 18 listopada br. odbędzie się kolejna, IV już edycja Akademii Kobiet. To emocjonujące wydarzenie, które dostarczy nie tylko zastrzyku inspiracji, ale również potężną dawkę motywacji na... więcej