Najlepsze fasony dla kolumny, gruszki i jabłka

Typ figury: kolumna

✣ Charakterystyka: Jest to sylwetka, która wymaga podkreślenia talii. Znaki szczególne figury? Linie ramion i bioder mają taką samą szerokość. Atutem jest rozmiar 36/38 i szczupłe nogi oraz ręce!

✣ W stylu glamour wybieraj: Wszelkie fasony, które zaznaczą talię, to twoje must have. Twoim sojusznikiem będą spódnice z wysokim stanem i szerokim odciętym pasem, bo stworzą kobiece wcięcie. Bluzki powinny być wpuszczone do środka.

Reklama

Możesz pozwolić sobie także na przylegające do ciała kreacje, które wyeksponują smukłą sylwetkę. Jeśli lubisz nosić spodnie, postaw na fason z wyższym stanem, by podkreślić długie nogi. Modna długość 7/8 jest dla ciebie!

Typ figury: gruszka

✣ Charakterystyka: Typowe dla tej sylwetki są krągłe biodra, wąskie „opadające” ramiona, niewielki biust oraz masywniejsze uda. By wyrównać proporcje, należy optycznie poszerzać górną partię ciała. Jesteś szczęściarą, bo masz płaski brzuch!

✣ W stylu glamour wybieraj: Noś bluzki z dekoltem typu łódka, bo poszerzą wąskie ramiona, a ozdobione żabotem lub kokardą – powiekszą rozmiar biustu. Górne części garderoby powinny kończyć się przed linią bioder lub ok. 15 cm poniżej, ale nigdy w jej najszerszym punkcie.

Marynarki mogą być wykonane z mięsistych materiałów – drobna góra będzie wyglądała na większą. Najlepszą przyjaciółką gruszki jest spódnica o linii A, bo koryguje powiększone uda.

Typ figury: jabłko

✣ Charakterystyka: Głównym problemem kobiet o figurze jabłka jest wydatny brzuszek i brak talii. Należy skupić się więc na ukryciu tej newralgicznej części sylwetki i wyeksponowaniu atutów: krągłych piersi i zgrabnych nóg oraz szczupłych kostek.

✣ W stylu glamour wybieraj: Bluzki, swetry i sukienki z dekoltem w szpic podkreślają biust, wydłużają szyję i wysmuklają górę sylwetki, koncentując na niej uwagę. Jeśli decydujesz się na dekolt pod szyję, zarzuć marynarkę o formie litery V.

By zamaskować brzuch, wybierz spódnice z wyższym stanem, luźniejsze góry (ale nie oversize) lub fasony z marszczeniami, które modelują figurę. Spódnice i sukienki – przed lub lekko za kolano. Pokaż nogi!

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Olivia

Zobacz również

  • Błysk, odważne i wyróżniające się stroje, kolorowe maski oraz długie tańce i świetna zabawa! Czas karnawału to również okazja do urozmaicenia każdego przyjęcia tematycznymi dekoracjami, zwłaszcza... więcej