Jak przygotować się na plażę

Przemyślane spakowanie torby plażowej umili Ci wypoczynek! Przygotuj się na błogi relaks.

Koniec sierpnia to dla niektórych dopiero początek wymarzonego urlopu. W tym roku pogoda wyjątkowo nas rozpieszcza, więc najchętniej wypoczywamy na słonecznej plaży.

Reklama

Co powinnyśmy spakować, by plażowanie było nie tylko bezpieczne, ale także zabawne i relaksujące? Wygoda to podstawa Załóż luźne ubranie i klapki.

Z łatwością je zdejmiesz i dorzucisz do torby, zanim znajdziesz odpowiednie miejsce do rozłożenia ręcznika lub koca. Koniecznie weź parawan, nie tylko po to, by chronił Cię przed wiatrem, ale także odgrodził od innych plażowiczów.

Chroń swoją skórę

Podstawą jest krem z filtrem. Należy go dobrać w zależności od odcienia karnacji (im jaśniejsza skóra, tym wyższy faktor). Nawet jeśli jesteś już trochę opalona, nie możesz leżeć na plaży bez posmarowania ciała ochronnym balsamem lub olejkiem. Pamiętaj też o odpowiednim nakryciu głowy. Długie przebywanie na słońcu grozi udarem! Ucierpią na tym także Twoje włosy.

Bezpieczny prowiant

W Twojej plażowej torbie nie może zabraknąć wody lub innych napojów orzeźwiających. Aby picie było przyjemnością, warto zainwestować w małą torbę-lodówkę. Nie zapomnij zabrać też jedzenia. Przygotuj wcześniej kanapkę, ale koniecznie z podsuszaną wędliną, która się szybko nie zepsuje.

Bezpiecznie jest wziąć twarde owoce, jak jabłko i warzywa (papryka), a także słodkie bułki (jagodzianka). Nie bierz czekoladowych ciastek, bo się rozpłyną.

Nie nudź się!

Leżenie plackiem na plaży może być męczące. Lepiej wypoczywać aktywnie, dlatego weź ze sobą rakiety do badmintona, piłkę, frisbee czy dmuchany materac. Jeśli nie masz duszy sportowca, zabierz chociaż karty, grę planszową oraz ciekawą książkę lub ulubione gazety.

MP

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Kurier TV

Zobacz również

  • Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu, przestrzeń, która powinna być naszą oazą spokoju. Pragniemy nie tylko w niej odpoczywać, ale także spędzać czas z najbliższymi. Aby tak było,... więcej