Jak przygotować rośliny do zimy

Mimo że jest ciepło i żal pożegnać lato, to jednak żółknące liście zwiastują nadejście jesieni. A to oznacza, że trzeba przygotować rośliny do zimowego odpoczynku.

W domu, w ogrodzie, na trawniku

W domu ogranicz podlewanie roślin – aż do czasu włączenia centralnego ogrzewania. W ogrodzie pora sadzić do ziemi lub donic rośliny cebulowe kwitnące wiosną, czyli tulipany, krokusy, narcyzy, szafirki, przebiśniegi.

Reklama

Donice z cebulami trzeba zadołować w ziemi. Jeśli chcesz mieć na wiosnę nowy trawnik, wrzesień to najlepszy moment, by go założyć, bo jest wilgotno i ciepło. Jeśli lubisz kwiaty na trawniku, posadź na nim cebulki przebiśniegów i krokusów.

Właściciele oczek wodnych lub stawów powinni na bieżąco usuwać z powierzchni wody opadłe liście. Bo gdy te zaczną gnić na dnie, zużyją tlen, bez którego hodowane ryby się nie obejdą!

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Twoje Imperium

Zobacz również

  • ✓ Jeśli kupujesz jajka w sklepie, wybieraj te z cyfrą 0 lub 1 na pieczątce. By sprawdzić, czy jajka są świeże, włóż je na chwilę do szklanki z wodą. Świeże jajko opadnie na dno. ✓Jeśli planujesz... więcej