5 sposobów na natrętne komary

1. Spray

Oto najłatwiej, ale uwaga: nie w każdej sytuacji możesz go użyć. Pamiętaj, że jego wdychanie może być niebezpieczne dla kobiet w ciąży i małych dzieci. Często wywołuje alergie. Może też szkodzić domowym zwierzętom. Jeśli nie możesz użyć jednego z wielu popularnych na rynku spryskiwaczy, spróbuj naturalnych sposobów, takich jak:

2. Kocimiętka

Wydziela olejki eteryczne, odstraszające komary. Warto posadzić ją w ogródku czy na balkonie. Insekty będą omijać nasz dom. Uwaga: działa na koty jak waleriana...

Reklama

3. Ocet... orzechowy

Mieszanka zapachów octu i liści orzecha włoskiego jest dla komarów po prostu nie do wytrzymania. Miksturę możesz przygotować sama, jeżeli drobno poszatkujesz dziesięć liści orzecha włoskiego, wrzucisz je do garnka i zalejesz niepełną szklanką octu. Składniki trzeba gotować przez dziesięć minut, po czym płyn należy przecedzić. Smaruj nim skórę przed wyjściem w plener.

4. Olejek waniliowy

Zwykły spożywczy olejek waniliowy ze sklepu działa na komary i meszki odstraszająco. Należy go wcierać w skórę.

5. Szare mydło

Warto tuż przed wyjściem przemyć nim ręce i twarz. Zapach tego kosmetyku jest dla owadów na tyle nieprzyjemny, że będą omijać cię szerokim łukiem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady

Twoje Imperium

Zobacz również

  • Demaskujemy sztuczki operatorów

    Firmy coraz ostrzej walczą o klientów kablówki, telefonów i internetu. Aby zdobyć ich jak najwięcej i zatrzymać, stosują różne triki – "przereklamowują” swoje usługi lub nie mówią wszystkiego... więcej