• Informacje na temat:

  w co bawić się z dwulatkiem

Artykuły na temat: w co bawić się z dwulatkiem
 • Czy jesteś przygotowana na bunt dwulatka?

  ...? A Spokojnie zabieram stamtąd dziecko i informuję je, że musi ochłonąć i pięć minut pobawić się na osobności. B Co chwilę zrywam się zdenerwowana z ławki i biegnę przez cały plac zabaw, krzycząc(...) pozwalać brzdącowi na wszystko. Przeciwnie: nigdy nie jest za wcześnie, by tłumaczyć, że plac zabaw należy do wszystkich dzieci. Jeśli po kilkuminutowym odosobnieniu (możesz wtedy pobawić się z dzieckiem...

 • Gdy dwulatka słabo mówi

  Moja 2,5-letnia córeczka ma spore problemy z mówieniem. Często zamiast słów używa gestów. Rówieśnicy jej nie rozumieją i nie chcą się z nią bawić, więc Oleńka staje się coraz bardziej nieśmiała. Czy mogę coś zrobić, by jej pomóc?

 • Bilans dwulatka

  To obowiązkowe badanie okresowe, któremu poddawane są wszystkie maluchy. Sprawdź, jak wygląda i w jakim celu się je wykonuje.

 • Dwulatka bardzo słabo mówi

  Moja 2,5-leynia córeczka ma problemy z mówieniem. Często zamiast słów używa gestów. Rówieśnicy jej nie rozumieją i nie chcą się z nią bawić, więc Oleńka staje się coraz bardziej nieśmiała. Jak jej pomóc?

 • Co powinien umieć dwulatek?

  Martwisz się, że twoje dziecko nie potrafi tego, co rówieśnicy? Sprawdź, czy rzeczywiście masz powody do niepokoju.

 • Bilans dwulatka

  To obowiązkowe badanie okresowe, któremu poddawane są wszystkie maluchy. Sprawdź, jak wygląda i w jakim celu się je wykonuje.

 • Chcę czuć się kochany!

  Tego uczucia nie zastąpią najlepsze ubranka, zabawki czy wykształcenie. Dzięki naszej miłości mały człowiek będzie mógł prawidłowo rozwijać się emocjonalnie, będzie miał siłę, aby poznawać świat i pokonywać przeszkody. Zacznie też podejmować nowe wyzwania i efektywnie się uczyć. Choć każdy rodzic kocha swoją pociechę, to jednak w inny sposób okazuje to uczucie. Dlatego czasem dręczą nas...

 • Pobaw się ze mną, tato!

  Warto, żeby ojciec całą duszą bawił się z dzieckiem już od jego niemowlęctwa. Choćby dlatego, że dzięki ojcowskiemu zainteresowaniu maluch jest bystrzejszy, i to niezależnie od tego, czy jest chłopcem, czy dziewczynką.

 • Nie bójmy się totalnej masakry

  Język dzieci i język młodzieży różnią się od języka dorosłych. Ma być szyfrem i kodem, ma chronić dostępu do świata tych, którzy tego języka używają. Dlatego właśnie powstają słowa, których nie rozumiemy albo które uważamy za dziwne lub dziwaczne - mówi Agata Hącia, językoznawca, autorka książki "Co robi język za zębami?", wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

 • Nie zatrzymam się, czyli jak maluch poznaje świat

  Cierpliwość rodziców została sowicie nagrodzona i mały człowiek jest wreszcie na świecie. Ogromna radość przeplata się teraz z niepewnością – czy damy radę i poradzimy sobie z ogromem nowych obowiązków? Najbliższe miesiące obfitować będą w niespodzianki! Młodzi rodzice z zaskoczeniem obserwować będą szybki rozwój malucha – ani się obejrzą, a noworodek stanie się pełnym życia dwulatkiem.

Dyskusje na temat: w co bawić się z dwulatkiem
 • Re: Chcę, aby córka dobrze się czuła w żłobku

  Proponuję nie odstawia dziecka od piersi w nocy i pozwoli mu z Wami spać. Moze nie wszystkim to odpowiada ale maluchowi jest bardzo potrzebne. Mój 14miesieczny synek długo przytulał się i jadł w nocy żeby zrekompensować sobie brak Mamy w dzień. Teraz jest radosnym dwulatkiem i uwielbia bawić się z dziećmi w przedszkolu. Niestety pamiętaj że wysłanie do przedszkola nie rozwiąże wszystkich waszych