• Informacje na temat:

  tampon czy podpaska

Artykuły na temat: tampon czy podpaska
 • Zdrowa alternatywa dla tamponów

  Każda kobieta w trakcie menstruacji pragnie czuć się komfortowo. A o to wcale niełatwo! Propozycje środków higienicznych dla kobiet są ograniczone do dwóch: podpasek i tamponów. A co, jeśli żadne z nich nie spełnia naszych oczekiwań?

 • Z czego zrobione są podpaski i tampony, których używasz?

  Cierpiała na tak silne alergie intymne, że lekarze zabronili jej używać tamponów. Wtedy Helena Kristensen, duńska pielęgniarka i położna, wpadła na pomysł stworzenia marki GingerOrganic, czyli tamponów i podpasek z bio bawełny, które nie uczulają i nie powodują infekcji. Bez chloru, toksycznych barwników i sztucznych aromatów.

 • Czy podpaski i tampony są bezpieczne dla twojego zdrowia?

  Topmodelka Lauren Wasser straciła obie nogi w wyniku zespołu wstrząsu toksycznego (TSS), którego przyczyną był tampon. TSS, choć występuje bardzo rzadko, może mieć dramatyczne skutki. Jak więc wybrać tampony, by były bezpieczne? I jak bezpiecznie ich używać?

 • Organiczne, nieuczulające podpaski i tampony GingerOrganic

  Dzięki nim wrażliwe części ciała kobiet mają kontakt z najczystszą bawełną i niczym więcej, bez syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów oraz alergizujących(...) intymnych. Konwencjonalne podpaski i tampony wytwarza się głównie z mieszanki bawełny i celulozy drzewnej, natomiast wybiela się je za pomocą chloru. Niestety w procesie wybielania wydzielają się dioksyny...

 • Kubeczek menstruacyjny - tak czy nie?

  Kubeczki menstruacyjne, zwane też miseczkami, zasłynęły jako przyjazna środowisku alternatywa dla podpasek i tamponów. Przypominają kształtem dzwony, mają różne rozmiary, pojemności, miękkość, kolory(...) opatentowane oraz wprowadzone na rynek amerykański. Akcesorium nie zachwyciło jednak potencjalnych użytkowniczek i na długo popadło w niełaskę. Kolejne próby jego wypromowania również kończyły się...

 • Higiena intymna w wersji eko

  Zrezygnować z podpasek, tamponów i dziecięcych pieluszek? Wiele z nas uznałoby to za żart. Wielorazowe środki higieniczne, choć miłe dla oka, rozpalają wielkie emocje. Aby się o tym przekonać, wystarczy prześledzić dowolną poświęconą im internetową dyskusję.

 • Babskie sprawy

  Co jest lepsze: tampon czy wkładka? A jeśli podpaska, to jaka? Może ekologiczna? Nowością są kubeczki menstruacyjne. Co to takiego? Radzimy, czym powinnyśmy się kierować przy wyborze produktów chłonnych.

 • Kiedy po raz pierwszy pozwolić dziecku na...

  Soczewki? Tampon? Farbowanie włosów? Szpilki? Często mamy wątpliwości, czy to już pora lub czy jest to bezpieczne.

 • Tampony z marihuaną na bóle menstruacyjne?

  ...​Kosmetyki i wyroby medyczne zawierające dodatek konopi indyjskich stają się coraz bardziej popularnym sposobem leczenia bólu i wielu innych schorzeń. Czy tampony z marihuaną przyniosą ulgę kobietom cierpiącym na bóle miesiączkowe?

 • Dbanie o miejsca intymne po porodzie – poradnik dla niezaawansowanych

  Ciało wiele doświadcza w trakcie porodu, znaczne zmiany zachodzą w nim również po urodzeniu dziecka. Wtedy też wymaga szczególnej higieny. Zanim wygoją się rany, macica się obkurczy, a ciało usunie(...) komplikacji. Jeszcze inaczej powinny zadbać o siebie kobiety po cesarskim cięciu.  Połóg Od dnia porodu przez około sześć tygodni trwa okres zwany połogiem. Dotyczy on każdej kobiety, która wydała na...

Dyskusje na temat: tampon czy podpaska