• Informacje na temat:

  plesn na scianach

Artykuły na temat: plesn na scianach
 • Alergia na pleśń i grzyby. Co robić?

  Unoszące się w powietrzu zarodniki grzybów to najczęstsze alergeny domowe.

 • Gdy nadchodzi czas remontu mieszkania, zwykle koncentrujemy się na tym, jaki kolor wybrać. Dopiero w następnej kolejności rozważamy, jakich farb użyć. Rzadko kiedy rozważamy czy to, co znajdzie się na naszych ścianach, jest bezpieczne dla zdrowia. Jak w takim razie wybrać farby, by cieszyły oko i nie szkodziły?

 • Jak chronić się przed trującymi mykotoksynami?

  Są niewidoczne jak bakterie i wirusy – i tak samo dla nas szkodliwe. Przewlekłe zmęczenie, migreny i alergie, które pozornie biorą się znikąd, to często ich sprawa.

 • Pożegnanie z pleśnią

  Na kawałku sera pojawił się biały lub zielonkawy nalot? Ser nadaje się tylko do wyrzucenia. Bo spleśniały to nie to samo co pleśniowy. A większość gatunków pleśni niestety nie służy zdrowiu. Silny, sprawny organizm poradzi sobie z niewielką ich dawką. Jednak są sytuacje, w których lepiej pleśni unikać. Kiedy i dlaczego?

 • Uciążliwy współlokator

  Zaczyna się niewinnie. Nasz cichy współlokator najpierw atakuje ściany, a potem nasz organizm. Układ oddechowy, nerwowy oraz skóra idą na pierwszy ogień. Do tego dochodzą bóle żołądka i głowy. Drętwienie kończyn górnych i dolnych to dalsze konsekwencje. Grzybica paznokci i ogólne zmęczenie nie zamykają listy przewinień. Na końcu pojawia się bezpłodność i niewydolność nerek. Jak ustrzec mieszkanie przed wilgocią i pleśnią i grzybami?

 • Świeżo pomalowane ściany cieszą oko. Na co zwrócić uwagę, by odnawiać je bezpiecznie dla zdrowia?

 • Zamykając się w domu nie uchronimy się przed smogiem

  W sezonie grzewczym powraca w Polsce problem smogu. W mediach słychać wtedy komunikaty, by wstrzymać się od aktywności fizycznej na wolnym powietrzu, a mieszkania opuszczać najrzadziej, jak to możliwe. Ale czy we wnętrzach naszych domów rzeczywiście schronimy się przed zanieczyszczonym powietrzem? Badania wykazują, że niekoniecznie.

 • Alergia pokarmowa oraz kontaktowa – jakie daje objawy?

  Choroby alergiczne powoli stają się epidemią. Światowa Organizacja Zdrowia uznała alergię za chorobę cywilizacyjną. Coraz większym problemem stają się nie tylko alergeny wziewne, ale również kontaktowe i pokarmowe. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

 • Dom, który... szkodzi? To możliwe!

  Ukochane cztery kąty powinny być dla twojej rodziny bezpieczną oazą. Co staje temu na przeszkodzie? Czasem będzie to nowa szafka, innym razem – rośliny lub... wywietrzona pościel.

 • Przyjaciółka dezynfekuje mieszkanie emami. Co to takiego? Czy te preparaty są bezpieczne?

Wideo na temat: plesn na scianach
 • Jak pozbyć się pleśni ze ściany?

  Na ścianach pomieszczeń, w których panuje wilgoć i nie ma cyrkulacji powietrza może pojawić się szkodliwy dla zdrowia grzyb. Jak się go skutecznie pozbyć? W "Dzień Dobry TVN" Wiesław "Złota Rączka" Skiba opowiedział, jak zlikwidować pleśń na ścianach. Jak powstają tego rodzaju wykwity i dlaczego mogą pojawić się w domu?