• Informacje na temat:

  oznaczanie roslin

Artykuły na temat: oznaczanie roslin
 • Z miłości do roślin! BOTANICAL LOVE od Eveline Cosmetics

  Nowa linia wegańskich balsamów do ciała BOTANICAL LOVE marki Eveline Cosmetics wykorzystuje rewitalizujący potencjał roślinnych ekstraktów do kompleksowej pielęgnacji. Innowacyjne formuły oparte, aż w 95% na naturalnych składnikach, odpowiadają na potrzeby każdego rodzaju skóry, a szczególnie suchej i wrażliwej. Kosmetyki BOTANICAL LOVE są vegan friendly - oznacza to, że nie zawierają składników pochodzenia odzwierzęcego, a co najważniejsze - nie są testowane na zwierzętach.

 • Siedem pięknych i trwałych roślin balkonowych

  ​Wiosna to czas, kiedy intensywnie myślimy o naszych ogrodach, również o dekoracji balkonów. Chcemy, aby rośliny, które tam umieścimy, nie tylko pięknie wyglądały, ale również podołały niekorzystnym warunkom pogodowym, których w naszym klimacie możemy się spodziewać. Sprawdź, jakie rośliny balkonowe wybrać, by nie martwić się o ich kondycję podczas kapryśnej pogody.

 • Drżenie mięśni - kiedy oznacza kłopoty?

  Bywa skutkiem zmęczenia, lub chwilowej niedyspozycji, ale może zwiastować groźną chorobę.

 • Pięć roślin, które cię uzdrowią, czyli must have domowej apteczki

  Chcesz przedłużyć sobie życie i poprawić jego jakość? Różeniec górski, wąkrota azjatycka, głóg, ciemne winogrona oraz czarna jagoda - oto, czym zdaniem specjalisty ziołolecznictwa Zbigniewa T. Nowaka powinieneś wzbogacić swoją domową apteczkę.

 • Znajduje się w wielu zupach w proszku, przetworach rybnych (np. pastach), wędzonych rybach, dżemach, konserwach z czerwonych owoców, lodach, sosach, przyprawach...

 • Wege nie oznacza szczupły

  Weganie zwykle uznawani są za osoby, które prowadzą nad wyraz zdrowy styl życia i restrykcyjnie przestrzegają zasad zdrowego żywienia. Jednak jak zauważa dr John A. McDougall, również wśród tych osób można spotkać te, które mają nadwagę i nieobce są im złe nawyki żywieniowe.

 • Nieoceniony wpływ roślin strączkowych na zdrowie

  Fasola, groch, ciecierzyca i soczewica to składniki diety, które mogą bardzo pomóc naszemu sercu, ale także podnosić płodność u osób starających się o potomstwo.

 • Tajemnice magicznych roślin

  Magia ludowa, pełnymi garściami czerpała z lokalnej flory i fauny. Zarówno dawne, jak i współczesne wiedźmy czy czarownicy, biegle posługiwali się światem roślinnym i zwierzęcym w celach leczniczych a także w rzucaniu klątw i uroków.

 • Bądź wyczulona na alergię

  ​To, że mamy kalendarzową zimę, nie oznacza, że osoby uczulone na pyłki roślin mogą spać spokojnie. Podpowiadamy, co warto zrobić już teraz, aby opóźnić wystąpienie dokuczliwych objawów oraz zmniejszyć ich nasilenie.

 • Dieta idealna: Mniej cukru i ryżu, więcej soczewicy i orzechów

  Chcesz dożyć w zdrowiu sędziwego wieku? Ogranicz biały ryż i słodkie napoje na rzecz roślin strączkowych i migdałów.

Wideo na temat: oznaczanie roslin
 • Jak zapewnić roślinom światło w ciemnych pomieszczeniach?

  Jeśli mieszkanie jest ciemne i nie sprzyja hodowli roślin nie oznacza to, że musi być ich pozbawione. Wystarczy, że oświetli się je LED-owymi żarówkami. O tym, jak zapewnić kwiatom odpowiednie warunki opowiedział Sebastian Kulis - autor książki „Roślinne porady”.

 • Jak bronić się przed wiosenną alergią?

  Za oknem coraz ładniejsza pogoda i coraz wyższe temperatury, ale wraz z wiosną nadchodzi ciężki czas dla alergików. Zaczyna się kichanie, kaszel, katar i pieczenie oczu - a wszystko przez unoszące się w powietrzu pyłki roślin. O tym, jak alergik może ułatwić sobie życie, opowiedział w studiu "Dzień Dobry TVN" alergolog Piotr Dąbrowiecki. Co może oznaczać kichanie powyżej 10 razy w jednej salwie?

 • Zdrowa żywność? Oto chwyty marketingowe producentów jedzenia

  Producenci żywności próbują różnych zabiegów, aby zachęcić nas do zakupu swoich towarów. Przykładem jest oznaczanie produktów napisem „naturalny” czy „tradycyjny”, tak aby uchodziły one za ekologiczne, podczas gdy na podstawie etykiety można się przekonać, że wcale takie nie są. Pamiętajmy: „Zgodnie z definicją prawdziwa żywność ekologiczna to taka, która została wyprodukowana bez użycia