• Informacje na temat:

  nadkwasota żołądka

Artykuły na temat: nadkwasota żołądka
 • Kojąca dieta przy nadkwasocie

  Przy tej dolegliwości najważniejsza jest ochrona podrażnionego żołądka i przełyku. Można to regulować odpowiednim jedzeniem. Pożegnasz się ze zgagą i bólem.

 • Co robić, gdy masz nadkwasotę

  Objawia się zgagą, wzdęciami, nudnościami, zaparciami, odbijaniem kwaśnej treści żołądka i pieczeniem za mostkiem. Złagodzisz je kilkoma prostymi sposobami.

 • Oceniamy pH żołądka

  Zaburzać je może stres, śmieciowe jedzenie, antybiotyki. Pojawiają się wtedy np. bóle kolan, zmęczenie i... trzeba iść do lekarza!

 • Ból żołądka: Rozpoznajemy jego przyczynę

  ..., podrażniających błonę śluzową żołądka i wywołujących nadkwasotę. Postaraj się ograniczyć do minimum jedzenie w barach szybkiej obsługi, a zamiast chipsów chrup migdały neutralizujące kwas solny - Napoje gazowane. Sprzyjają odbijaniu i cofaniu się treści żołądkowej do przełyku. Lepiej pij wodę Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka: Mdłości, brak apetytu Długotrwałe stany zapalne żołądka są często...

 • Naturalne sposoby na wrzody

  Jesienią u wielu osób nasilają się objawy choroby wrzodowej żołądka: poposiłkowy ból w nadbrzuszu, uczucie pełności, brak apetytu. Do objawów należą też zgaga, odbijania i nieregularne wypróżnienia. Wrzody, czyli ubytki śluzówki, są efektem zachwiania równowagi między mechanizmami ochronnymi śluzówki żołądka a agresywnym działaniem kwasu solnego.

 • Skuteczne sposoby na bóle brzucha

  Oto lista głównych winowajców: niestrawność, nadkwasota, jelito drażliwe, zapalenie pęcherza i... intymne infekcje.

 • Nie daj się wrzodom

  Potrafią uprzykrzyć życie, zwłaszcza jesienią i wiosną. Medycyna nie zna odpowiedzi, dlaczego właśnie te pory roku upodobały sobie wrzody żołądka i dwunastnicy. Wiadomo już natomiast, że nie jest to wyłącznie choroba choleryków i ludzi znerwicowanych, jak uważano do niedawna.

 • Badania kontrolne, które zrobisz w domu

  ....  ● Zarówno nadkwasota, jak i niedokwasota oznaczają problemy gastryczne. Nadkwasota sprzyja zarzucaniu treści żołądka do przełyku, niedokwasota zaś może skutkować gorszym wchłanianiem składników(...). Wymieszaj sodę z wodą i wypij. Włącz stoper i mierz czas do chwili, w której ci się odbije.  ● Jeśli stanie się to w ciągu 40 sekund od wypicia mikstury, możesz mieć nadkwasotę żołądka.  ● Jeśli odbije...

 • Rumianek na problemy z brzuszkiem

  ...jelitowy. Jest skuteczny w stanach zapalnych żołądka i jelit. Reguluje funkcje wątroby i zalecany jest po tłustym, ciężkostrawnym posiłku. Potrafi regulować wydzielanie soków żołądkowych, stąd powinny się z nim zaprzyjaźnić osoby dotknięte nadkwasotą i chorobą wrzodową żołądka. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i antyseptyczne - jest więc łagodnym i skutecznym antidotum na kłopoty...

 • Niezastąpiona przy wrzodach

  ...wiemy, że wrzody żołądka i dwunastnicy mogą dokuczać każdemu bez względu na wiek. Chorują na nie dorośli, a nawet dzieci. Wrzody to po prostu płytsze lub głębsze ranki w błonie śluzowej żołądka lub dwunastnicy, wywołane przez kwas solny i enzymy trawienne. Ranki te zakłócają pracę żołądka i dwunastnicy, wywołując ostre, piekące bóle niedługo po posiłku, a także gdy jesteśmy głodni...

Dyskusje na temat: nadkwasota żołądka
 • Re: Kto cię dobrze zbada?

  Tak bo to niedokwasnosc żołądka ale lekarze mówią nadkwasota.

 • Re: Zgaga już nie da ci popalić!

  Od kilku miesięcy mam problem z nadkwasotą żołądka, odstawiłem kawę i alkohol ale niestety niewiele to pomogło. Trafiłem na artykuł na ten temat eapteka. pl/blog-porady/pali-w-zoladku-sprawdz-bo-to-moze-byc-nadkwasota/ i znalazłem kilka przydatnych wskazówek. Odkąd sięgnąłem po zioła i zrezygnowałem z ciężkostrawnych potraw jest lepiej.

 • Re: Zioła mogą zastąpić leki

  To znaczy, że nie miałaś zgagi. Zgaga to - z definicji - nadkwasota żołądka i problemy związane z cofaniem się małych ilości treści żołądkowej do przełyku, gdzie kwas zaczyna uszkadzać jego tkanki. Cokolwiek miałaś, nie była to zgaga.

 • Re: Zaparcia - jak sobie z nimi radzić

  siemię lniane zawiera olej lniany - jest to olej schnący, który zasycha w tkankach powodując ich stopniowe zniszczenie. Siemię na dłuższą metę nie jest lekarstwem a trucizną - na krótką metę zakleja nerwy współczulne powodując, że ustaje nadkwasota - ale na dłuższą metę prowadzi to do raka żołądka.

 • Re: Wszystko, co musisz wiedzieć o tłuszczu na brzuchu

  do ewy.ru -Fajnie, że ci się tak udało. Ja mam niedoczynność tarczycy i nadkwasotę. Przy niedoczynności tyje się z "powietrza", a nadkwasota powoduje nawet bóle żołądka z głodu. Piję herbatę tylko czarną bez cukru już 52-53 lata. Zapiszę twoje godziny posiłków może to coś da.

 • hipotoniki nawadniaja? co za glupoty

  wyplukiwania mikroelemetow itp z organizmu A jesli juz pic wode to tylko GAZOWANĄ!!! jest owiele lepsze przyswajanie przez organizm zawartych w nich skladników (niedotyczy ludzi z nadkwasota itp schorzeniami żołądka) Swietnym naturalnym izotonikiem jest podpiwek :) Polecam