• Informacje na temat:

  mycie zębów dziecka

Artykuły na temat: mycie zębów dziecka
 • Jak zachęcić dzieci do mycia zębów

  Dzieci raczej nie przekonają racjonalne argumenty o potrzebie codziennego mycia zębów. Straszenie ich chorobami zębów to także ślepa uliczka. Lepiej wykazać się kreatywnością. Podpowiadamy kilka sposobów.

 • Mało znane korzyści z prawidłowego mycia zębów

  Brak higieny jamy ustnej to nie tylko nieprzyjemny zapach i nieestetyczny wygląd zębów. Choroby przyzębia, które rozwijają się m.in. wskutek nieprawidłowego dbania o uzębienie mają o wiele poważniejsze konsekwencje dla zdrowia. Dowiedz się, co zyskujesz myjąc zęby dwa razy dziennie.

 • Szczoteczka, która zachęca do mycia zębów

  Próbowaliście kiedyś namówić dziecko do mycia zębów? W większości przypadków jest to droga przez mękę, bo czynność ta potrafi skutecznie zniechęcić maluchy. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia i szczoteczka Philips Sonicare for Kids.

 • Test Oral-B Genius 9000 Gold Rose: "Pobawmy się" w mycie zębów

  Marka Oral-B właśnie udowodniła, że pogodzenie przyjemnego z pożytecznym jest możliwe. Inteligentna szczoteczka sprawia, że mycie zębów staje się świetną zabawą. A w dodatku, dzięki minimalistycznemu designowi i kolorowi Gold Rose, pięknie wygląda. Czego chcieć więcej?

 • Dla zdrowia zębów

  Rzadko o nich myślimy, choć gdy pojawia się ból pędzimy do dentysty jak na sygnale. Szczotkowanie zębów i nitkowanie przestrzeni międzyzębowych to nie wszystko, co możemy zrobić dla naszego uzębienia. Dobrze zdać sobie sprawę, że codzienne nawyki żywieniowe mocno determinują jego kondycję i wygląd. Co zatem jeść, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem?

 • Na co zwracać uwagę, kupując pastę do zębów?

  Dziś nie wyobrażamy sobie dbania o higienę jamy ustnej bez regularnego używania pasty do zębów. Czy zwracamy jednak uwagę na jej skład? Czym kierujemy się przy zakupie?

 • Nietypowe zastosowania pasty do zębów

  Pastę do zębów możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Sprawdź, jak z jej pomocą ułatwić sobie życie!

 • Superfoods dla twoich zębów

  Sekret pięknego uśmiechu tkwi nie tylko w higienie zębów i wizytach u dentysty, ale także w dostarczaniu im codziennej dawki odpowiednich witamin i minerałów. Poznaj największych Superbohaterów zdrowia twoich zębów i dziąseł, których nie powinno zabraknąć na twoim talerzu.

 • Chrońmy dzieci przed próchnicą

  ...do wieku dziecka. Początkowo możemy używać samej szczoteczki zwilżonej wodą, a później nakładamy śladową ilość pasty do zębów. Szczotkujemy zęby mleczne z każdej strony, ruchem okrężnym, nie zapominamy(...) jeść przed snem. Bardzo ważne jest wieczorne mycie zębów, ponieważ podczas snu zmniejsza się wydzielanie śliny obmywającej zęby, a przez to spada poziom zakwaszenia w jamie ustnej. To bardzo prosta droga...

 • Jak okazać miłość… zębom?

  Bądź delikatny dla zębów Odpowiednie nawyki pozwolą nam cieszyć się pełnym uzębieniem przez długie lata. Jednym z nich jest należyta higiena jamy ustnej, a przede wszystkim szczotkowanie. Czy robimy to poprawnie? Dla przykładu, wiele osób myjąc zęby mocno dociska włosie szczoteczki do powierzchni zębów - jak się okazuje, to jeden z kardynalnych błędów, którego skutki mogą być opłakane...

Zdjęcia na temat: mycie zębów dziecka
Dyskusje na temat: mycie zębów dziecka
 • Re: Czy Polki to brudaski?

  Myślę, że nie ma na świecie choćby jednej osoby, która by choćby jednego dnia nie zrobiła sobie dzień dziecka i nie poszła spać bez kompieli czy mycia zębów. Wiadamo, że życzylibyśmy sobie bardziej(...) wbrew sobie/innym. Choćby to miało być nieumycie się. ;-) Nie uwierzysz, ale dla mnie mycie i kąpiel to czysty relaks. Nie weszłabym do łóżka bez mycia, szczególnie zębów i pupy. Taki dzień, jaki

 • Re: Pasta do zębów przyczyną śmierci dziecka

  Mycie zębów zabija , lepiej żyć bez zębów niż w niebie.

 • Re: Seks bez zobowiązań

  Seks bez zobowiązań/ przyjacielski i wolne zwiazki to zwykle dziwkarstwo tylko delikatniej nazwane to obrzydliwe jak ludzie sprowadzili coś taiego jak seks do tak prozaicznych czynności jak mycie zębów. Seks jest dla dwojga ludzi między którymi jest uczucie, ma być dopełnieniem miłości a nie ją zastępować tylko zwierzęta bzykają się wtedy kiedy chcą bez emocjonalnych zobowiązań a człowiek

 • Re: Pasta do zębów przyczyną śmierci dziecka

  Mycie zębów może być przyczyną wielu groźnych chorób a nawet śmierci!

 • Re: Seks bez zobowiązań

  Seks bez zobowiązań/ przyjacielski i wolne zwiazki to zwykle dziwkarstwo tylko delikatniej nazwane to obrzydliwe jak ludzie sprowadzili coś taiego jak seks do tak prozaicznych czynności jak mycie zębów. Seks jest dla dwojga ludzi między którymi jest uczucie, ma być dopełnieniem miłości a nie ją zastępować tylko zwierzęta bzykają się wtedy kiedy chcą bez emocjonalnych zobowiązań a człowiek

 • Re: Pasta do zębów przyczyną śmierci dziecka

  Racja, Andrzeju. Za moich czasów szczepiono wszystkich i to starymi szczepionkami z amelinum, rtęcią i azbestem, a do tego obowiązkowe mycie zębów fluorem w przedszkolu i szkole. Nikt uczuleń nie miał. Teraz "postępowi" rodzice dzieci nie szczepią i sami alergicy na świecie.

 • Re: Przez zabawę do higieny, czyli mycie zębów maluszka

  Próbujcie tak jak my - dziecko myje nasze zęby, naszą szczoteczkę, a my myjemy zęby dziecka ;-) Ajona śmiesznie się pieni, dlatego odpowiada dzieciom, nam również bardzo odpowiadała, wszyscy w domu z niej korzystamy ;-)

 • Re: Cierpisz przez zęby? To pomoże

  po pierwsze dokładne i systematyczne mycie zębów ( szczoteczka i nitka ) , minimum dwa razy na dobę , taki nawyk powinien być w nas zakorzeniony od dziecka , od zębów mlecznych , po drugie dobra pasta i szczoteczka , wymiana szczoteczki max. po dwóch miesiącach , po trzecie profilaktyka co najmniej dwa razy w roku wizyta u stomatologa , po czwarte zdrowy rozsądek .