• Informacje na temat:

  mole w dywanie

Artykuły na temat: mole w dywanie
 • Jak pozbyć się moli ubraniowych?

  Mole ubraniowe to niełatwi do pokonania przeciwnicy. Walka z nimi wymaga czasami wielu tygodni, bo… żarłoczne motyle mogą przylatywać do nas z innych mieszkań - radzi Wiesława Paczkowska, doświadczona gospodyni domowa.

 • Mole ubraniowe to niełatwi do pokonania przeciwnicy. Walka z nimi wymaga czasami wielu tygodni, bo… żarłoczne motyle mogą przylatywać do nas z innych mieszkań - radzi Wiesława Paczkowska, doświadczona gospodyni domowa.

 • Dobry oczyszczacz powietrza usuwa nie tylko smog. Jakie inne zagrożenia kryją się w powietrzu w Twoim domu?

  Zanieczyszczenia powietrza zwykliśmy utożsamiać przede wszystkim ze smogiem, od jakiegoś czasu uważanym w Polsce za „wroga numer jeden”. Okazuje się jednak, że nawet w domowym powietrzu spotkać można sporo substancji szkodliwych dla ludzkiego zdrowia. Wiele z nich kryje się w klejach, farbach czy lakierach (znajdujących się w dywanach, wykładzinach i materiałach budowlanych), a także w dezodorantach czy… w środkach używanych do odstraszania moli.

 • Mole uwielbiają szafy, kufry, obicia mebli, miejsca pod dywanami. Przepocona odzież, niewietrzone futra, zakurzone dywany i stare buty w szafach to ich ulubione jedzenie. Niełatwo się ich pozbyć, ale są na to sposoby.

 • Przewietrz swoją szafę

  ..., wysuszone skórki cytrynowe lub lniane torebki z suszoną lawendą. Mole nie znoszą tych aromatów. Zrób selekcję  Kiedy uporasz się już z zimowymi ciuchami, pora na przegląd wiosennej garderoby. Przede...

 • Dziewięć sposobów na nietypowe użycie przypraw

  .... Kiedy nową szczotkę z włosia zanurzysz w solonej wodzie, będzie trwalsza. Aby pozbyć się plam z błota na dywanie, posyp je solą, zostaw na 15 minut i odkurz. Firanki będą długo czyste, bielsze i sztywne(...) laurowe Umieszczone w szafce odstraszają mole spożywcze. Natomiast wdychanie dymu z kadzidełka ze spalanych 2 listków laurowych poprawia nastrój i redukuje stres. 5. Goździki Zrób sama olejek...

 • Rośliny, które pomagają utrzymać porządek w domu

  Dzięki tym zielonym sprzymierzeńcom pozbędziesz się insektów, zlikwidujesz przykre zapachy i doczyścisz zabrudzone powierzchnie.

 • W czasie urlopu warto przeznaczyć trochę czasu na zrobienie porządków, którym letnia aura bardzo sprzyja.

 • Olga Tokarczuk: Cała jestem w książkach

  Niechętnie opowiada o sobie. „Ktoś zainteresowany moją biografią wszystko znajdzie w moich książkach, tylko musi być uważny”, mówi Olga Tokarczuk. Poszukaliśmy informacji nie tylko w powieściach. Oto kilka najważniejszych wątków.

 • 12 sposobów na tanie sprzątanie

  ...na litr wody). Warto przemyć nią także wnętrza szafek, ponieważ amoniak skutecznie odstrasza mole spożywcze. Roztwór amoniaku (1 szklanka na 2 litry wody) jest również doskonałym odplamiaczem...