• Informacje na temat:

  magnolia w ogrodzie

Artykuły na temat: magnolia w ogrodzie
 • Magnolie: można je hodować na balkonie

  ... Magnolie można z powodzeniem uprawiać nie tylko w ogrodzie, ale też na balkonie! W sklepach ogrodniczych pojawiło się ostatnio wiele odmian krzewiastych tej rośliny, w różnych kolorach – od białego po fioletoworóżowy. Przy sadzeniu pamiętajmy, że magnolia najbardziej lubi słoneczne stanowisko. Z uwagi na płytki system korzeniowy roślinę trzeba przesadzać bardzo ostrożnie!

 • Sześć sposobów na wiosenne prace w ogrodzie

  Coraz częściej zaglądamy teraz do naszych przydomowych ogrodów i na działki, aby je uporządkować i przygotować do lata. Za co warto zabrać się wczesną wiosną?

 • ...ziemia będzie zmrożona. Dzięki temu nie zagnieżdżą się w ogrodzie gryzonie, które zjadłyby cebule.

 • Dni Magnolii

  W Ogrodzie Botanicznym w Powsinie 26-27 kwietnia odbędą się Dni Magnolii.

 • Odkwaszanie ziemi - czy to ma sens?

  Jeśli podłoże w twoim ogrodzie jest kwaśne, możesz spróbować je odkwasić... albo posadzić piękne rośliny kwasolubne.

 • Sposoby na urodzaj

  Co robić w ogrodzie, by krzewy i drzewa obficie owocowały?

 • Jesienią prac porządkowych w ogrodzie jest co niemiara. Trzeba posprzątać uschnięte kwiaty i opadłe liście, wykopać niektóre rośliny, a inne posadzić, zabezpieczyć pnie drzewek, zakonserwować i osłonić drewniane kostrukcje i meble. Byle tylko pogoda dopisała i udało się zdążyć ze wszystkim przed nadejściem deszczu lub mrozów.

 • Julia Roberts: Nie mogłam powiedzieć "nie"

  Aktorka, nie celebrytka. Laureatka Oscara i gwiazda, która ma duży dystans do własnej kariery. Julia Roberts kocha swój zawód, ale przyznaje, że największą przyjemność sprawia jej przebywanie z mężem oraz trójką dzieci i praca w ogrodzie. Ostatnio trafiła jednak do toksycznej rodziny. Na szczęście tylko jako bohaterka filmu "Sierpień w hrabstwie Osage" Johna Wellsa.

 • .... Lubi słońce i jest bardzo wrażliwa na wiatr. Będzie obficiej owocowała, jeśli posadzisz w ogrodzie kilka drzewek, które wiosną dokarmisz, rozsypując wokół nich kompost. Ważne zasady Prawdziwie orientalny ogród powinien zostać zaprojektowany zgodnie z określonymi zasadami. Najważniejsze z nich to: wszystkie materiały są naturalne (drewno, bambus, kamienie), w ogrodzie nie ma kantów i ostrych...

 • Pełen emocji wpis Agnieszki Woźniak-Starak

  Dziennikarka napisała: "Dostałam dziś piękną magnolię, którą zasadzę w ogrodzie. Nie wstawię zdjęcia Piotrka, nie dam rady. Nie wiem czy w ogóle wstawię tu jeszcze kiedyś jakieś zdjęcie, to jest teraz zupełnie nieważne. Ale ważni jesteście Wy. Wasze wsparcie, energia, którą mi wysyłacie, dajecie mi siłę. Dziękuję. Piotrka nie ma, ale zostawił mi mnóstwo miłości i najlepszych ludzi na świecie...

Dyskusje na temat: magnolia w ogrodzie
 • Re: ​Magnolia nie tylko pięknie wygląda. Działa też uspokajająco i wspomaga pamięć

  Oczywiście, że mam w ogrodzie. 4 lata temu kupiłem za 8 zł patyczek wysokości 20 cm odmiany George Henry Kern niby do małych ogrodów ale dosyć szybko rośnie bo juz ma ponad metr i 9 kwiatów z roku na rok coraz więcej zawiązuje pączków. Piękne są magnolie i mają dziesiątki milionów lat.. były na Ziemi kiedy żyły dinozaury podobnie jak np miłorzęby

 • Magnolia

  To przepiękny widok, uwielbiam magnolie, marzyłam żeby mieć w swoim ogrodzie i teraz już mam.

 • Re: Moje kwiecię ogrodowe:))

  Cudna magnolia. U mnie za ostry klimat ale może znajdę mrozoodporną pozdrawiam:} nie wiem czy są takie odmiany, może znajdziesz zaciszny kąt w ogrodzie? Powinno się udać. Mój ostatni zakup to magnolia amarantowa. :)

 • Miłego weekendowania...

  dużego utargu zyczę :))) u nas zapadła decyzja, ze magnolia kiedyś stanie w naszym ogrodzie, ale kiedy to "kiedyś" nastapi to juz zupelnie inna historia ;)

 • Re: :)))))))

  cierpliwością. Ewcia,ja tez uwielbiam,mam nadzieję ze mi nie przemarzna w tym roku.Sa takie piękne! Kochana mój mąż uwielbia rododendrony i różaneczniki. Mam tego pełno w ogrodzie:))) ale one są piękne. I gratuluję podwyżki, oby tylko takie były:) Zmarzła mi magnolia drzewiasta :((( Chyba nic z niej nie będzie.A tak sie z niej cieszyłam... Mam jeszcze trzy krzewiaste,te mają juz pączki.A tamta