• Informacje na temat:

  jaka opona

Artykuły na temat: jaka opona
 • Bakteryjne zapalenie opon mózgowo–rdzeniowych

  Zwykle jest powikłaniem infekcji gardła, ucha, zatok, a nawet nieleczonej próchnicy. Jego ostre stadium może zagrażać życiu. Zobacz, jak rozpoznać i leczyć zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

 • Spaliny z silnika Diesla zwiększają ryzyko zapalenia płuc i opon mózgowych

  Zależność tę odkryli naukowcy z uniwersytetu w Liverpoolu. Z ich badań można wysnuć wniosek, że jest typ bakterii, który przez kontakt ze spalinami, zaczyna być bardzo groźny. Mimo że zazwyczaj bez większych problemów funkcjonuje w organizmie, w ustach

 • Jak wspomóc leczenie górnych dróg oddechowych?

  Lekarze szacują, że co trzeci Polak przeszedł już ostre zapalenie zatok, a co piąty cierpi z powodu infekcji przewlekłej.

 • Borelioza. Jak się wystrzegać. Jak rozpoznać. Jak leczyć, Małgorzata Radomska

  Jak bronić się przed tą podstępną chorobą, jak ją diagnozować, jakie metody leczenia i terapii wybrać... Najnowsze odkrycia naukowe i praktyczne porady, a także rozmowa z aktorką Barbarą Kurdej-Szatan o jej walce z boreliozą - to wszystko w kompendium "Borelioza. Jak się wystrzegać. Jak rozpoznać. Jak leczyć” autorstwa Małgorzaty Radomskiej.

 • Jak wyciągnąć kleszcza?

  ​Prawidłowe usunięcie kleszcza wymaga precyzji oraz użycia odpowiedniego narzędzia. Nie jest to trudne – pod warunkiem zastosowania właściwej techniki. Dowiedz się, jak prawidłowo wyciągnąć kleszcza i co zrobić po usunięciu pasożyta.

 • Jak wygrać z kleszczami?

  Im szybciej pajęczak zostanie usunięty, tym mniejsze ryzyko boreliozy.

 • Jak wyleczyć czyraki?

  Są bolesne i podstępne – jeśli nie zastosujemy skutecznej terapii, łatwo nawracają i rozprzestrzeniają się.

 • Przeziębienie czy grypa? Czym się różnią i jak je rozpoznać?

  Wielu z nas zdarza się mylić objawy ostrego przeziębienia i grypy. Nic dziwnego: obu chorobom towarzyszy zwykle podwyższona temperatura ciała, bolesne, kłujące gardło, kaszel, uczucie zmęczenia lub wyczerpania oraz szereg innych symptomów – występujących zwykle z bardzo różnią intensywnością – takich, jak np. bóle mięśni, kości, stawów, głowy czy zatok. Czy oznacza to, że grypy i przeziębienia nie da się od siebie odróżnić? Bynajmniej.

 • Stara opona może stać się bardzo stylową ozdobą ogródka! Niewielkim nakładem pracy zmienisz ją w śliczny kwietnik.

 • Jak świat mody radzi sobie z anoreksją?

  Na początku lat 90. świat mody zachwycił się filigranową Kate Moss, która zapoczątkowała trend na bardzo szczupłą (żeby nie powiedzieć wychudzoną) sylwetkę. Wówczas nikt nie przypuszczał, że nagła zmiana kanonów piękna zbierze tak krwawe żniwo.

Zdjęcia na temat: jaka opona
Wideo na temat: jaka opona
 • Jak wymienić oponę?

  Wymienianie koła w samochodzie wcale nie jest takie trudne jak się wydaje.

 • Katarzyna Karpa: Jesienią jest ograniczona widoczność, bądźmy bardziej uważni na jezdni

  Jesienna pogoda nie zawsze sprzyja rowerowym wycieczkom. Często jest już zimno i pada deszcz. W "Studiu Active" wydawca portalu TVN Meteo Active Katarzyna Karpa oraz specjalista Marcin Domański przekonywali, aby jednak nie rezygnować z jazdy rowerem o tej porze roku. Jak się ubierać, jakich opon używać i na co zwrócić uwagę wybierając się na przejażdżkę rowerową jesienią? (Źródło: Studio Active / TVN Meteo Active/x-news)

 • O co zadbać wybierając się na rower jesienią?

  Jesienna pogoda nie zawsze sprzyja rowerowym wycieczkom. Często jest już zimno i pada deszcz. W "Studiu Active" wydawca portalu TVN Meteo Active Katarzyna Karpa oraz specjalista Marcin Domański przekonywali, aby jednak nie rezygnować z jazdy rowerem o tej porze roku. Jak się ubierać, jakich opon używać i na co zwrócić uwagę wybierając się na przejażdżkę rowerową jesienią?(Źródło: Studio Active / TVN Meteo Active/x-news)

Dyskusje na temat: jaka opona
 • Re: Najtańsze opony - pozorna oszczędność

  Tak se myślę. Jak miałem Fiata 126p to jeździłęm cały rok na jedynch oponach. Nikt nie mówił o letnich , zimowych. Nie miałem żadnego wypadku. Poporostu na śniegu czy gołoledzi jechało sie 30-40 km na godzinę. dziś taki frajaer mówi,że konieczne są opony za 2-3 tys a nic nie powie,że nie ważna jaka opona ważny zdrowy rozsądek!!!!