• Informacje na temat:

  jak skutecznie nauczyć się angielskiego

Artykuły na temat: jak skutecznie nauczyć się angielskiego
 • Jak nauczyć nastolatka samodzielności?

  Samodzielność to umiejętność, której zwykle trzeba nastolatka nauczyć. Choć to niełatwe nie tylko dla niego, lecz także dla ciebie. Powiemy ci, jak pozbyć się obaw i zacząć naukę już dziś.

 • Jak szybciej nauczyć się obcych języków

  Jednym przychodzi z łatwością, inni poświęcają całe lata, by opanować podstawy. Nauka języków obcych nie musi być karkołomnym zadaniem, pod warunkiem jednak, że będziesz starać się za wszelką cenę utrzymać dyscyplinę i systematyczność.

 • Jak ze sobą rozmawiać?

  Po powrocie ze szkoły Maciek cisnął plecak w kąt i szybko zamknął się w swoim pokoju. Wolał nie rzucać się w oczy po tym, jak z angielskiego znowu dostał jedynkę.

 • Jak jeść, żeby schudnąć

  ...może poprawić nasze zdrowie tak, jak walka z otyłością. Ale ile z tego, co sądzimy i czego dowiadujemy się od znajomych, z czasopism i telewizji rzeczywiście ma podstawy naukowe? Poniższy fragment pochodzi z książki "Nie daj się wkręcać szarlatanom" autorstwa dr n. med. Ewy Krawczyk, dr hab. Januarego Weinera 3. oraz dr n. med. Jacka Belowskiego.

 • Jak czytać etykiety?

  Producenci kuszą nas kolorowymi opakowaniami, chwytliwą nazwą i niską ceną. Niestety, czasami kryją się za tym niezbyt uczciwe praktyki. Co robić, by nie dać się na nie nabrać?

 • Jak wzmocnić poczucie własnej wartości?

  Sztuka doceniania siebie jest ważniejsza od samych osiągnięć. Bo ludzie sukcesu to ci, którzy mimo potknięć, nie przestali wierzyć w siebie, gdy trafiały się im w życiu gorsze chwile.

 • 5 sposobów, by nauczyć malca zasypiania

  ...nie porzucają go samego, kiedy jest nieszczęśliwy. Tylko w takiej sytuacji ma poczucie bezpieczeństwa i może się harmonijnie rozwijać. Jak wprowadzić ją w życie: Trzeba poszukać tego, co uspokaja(...) wiele niemowląt dźwięki, jakie wydają suszarka do włosów czy odkurzacz, działają uspokajająco!), noszenie na rękach, masowanie plecków, układanie się koło niego i udawanie, że śpimy... Zgodnie z tą...

 • Jesienią doładuj się energią i złap dobry nastrój

  Co roku to samo, im krótszy dzień, tym mniej masz chęci do życia. Wcale nie musi tak być! Jeśli dobrze się przygotujesz, zmienisz tę smutną porę roku w aktywną i pełną kolorów.

 • Bogini ery automobilu: Tamara Łempicka

  Tamara Łempicka była dokładnie taka jak kobiety na jej obrazach: chłodna, egoistyczna, wyemancypowana, nawet rozwiązła. Wyglądała jak gwiazda filmowa, zresztą uwielbiała, kiedy mylono ją z Gretą Garbo, i fotografowała się starannie upozowana i ­obwieszona brylantami. Potem te fotografie rozsyłała do prasy, bo nauczyła się, że sztuka wymaga skutecznej reklamy.

 • Nie urodziłam się liderką

  ..., jeśli już przynosiłam drugie śniadanie do szkoły, to raczej były to byle jakie "kanapy" niż kanapeczki - wspomina Nowicka. Do Warszawy przeniosła się z rodzicami, gdy miała pięć lat. Ojciec objął(...) urodzoną aktywistką, liderką, musiałam się tego wszystkiego nauczyć w stanie wyższej konieczności - mówi pani wicemarszałek. Na uczelni poznała Annę Komorowską, obecną pierwszą damę, zaprzyjaźniły się. Do...