• Informacje na temat:

  jak się zmotywować do ćwiczeń fizycznych

Artykuły na temat: jak się zmotywować do ćwiczeń fizycznych
 • Jak zmotywować się do działania podczas pandemii?

  Porad dotyczących tego, jak odmienić swoje życie w trakcie trwającej izolacji nie brakuje. Ale co jeśli brakuje motywacji? Cały dzień spędza się w piżamie i nie ma ochoty na jakąkolwiek aktywność, o rozwijaniu nowych zainteresowań nawet nie wspominając?

 • Media społecznościowe - narzędziem, które zmotywuje do ćwiczeń?

  Liczne badania wskazują, że wszechobecny wizerunek nienagannych ciał modelek i gwiazd, jest jedną z najczęstszych motywacji do zadbania o sylwetkę. Nie bez kozery jak grzyby po deszczu na portalach społecznościowych pojawiły się profile osób, które mają być "fitspiracją" dla innych. Słowo "fit" - to jedno z najczęściej wymienianych określeń, jeśli mówimy o odchudzaniu. Ta powszechna moda...

 • Nie szukaj wymówek! Jak zmotywować się do treningów jesienią?

  Do pozytywnego wpływu treningu fizycznego na zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Mimo to, okres jesienno-zimowy to czas, kiedy często odpuszczamy regularne ćwiczenia fizyczne. Jak zmotywować się do wysiłku fizycznego, gdy aura nie zachęca do uprawiania sportu?

 • Jak zwalczyć lenistwo i zacząć ćwiczyć

  ...​Jeśli w Twojej szufladzie leży nieużywana karta do klubu fitness, ten tekst jest dla Ciebie. Nie miej wyrzutów sumienia: ewolucyjnie jesteśmy zaprogramowani na lenistwo i nie tak łatwo zmotywować się do aktywności fizycznej.

 • ​Nie lubię ćwiczyć

  Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna usprawnia proces zrzucania zbędnych kilogramów. Regularne ćwiczenia oprócz wspomagania procesu odchudzania działają zbawiennie na nasze serce, krążenie, poprawiają metabolizm, dodają energii i co najważniejsze dostarczają endorfin. Brzmi fajnie, tylko co zrobić żeby nam się chciało, gdy nam się nie chce?

 • Sposoby na zwiększenie motywacji do ćwiczeń

  Sezon zimowy dobiegł już końca, pora więc zacząć przygotowania do zbliżającego się urlopu. Pytanie tylko, jak się zmotywować, skoro na dworze nadal chłodno, a właściwie to nigdy ze sportem nie było ci po drodze.

 • Utrata wagi bez ćwiczeń - czy to możliwe?

  ..., najskuteczniejszym sposobem na szybkie i bezpieczne odchudzanie bez efektu jo-jo pozostaje zbilansowana dieta. "Paradoksalnie najzdrowiej jest schudnąć, jedząc jak najwięcej. Czujemy się wtedy syci i pełni(...) o niskokaloryczne, ale bogate w składniki odżywcze pokarmy, takie jak chude białko i warzywa. Sięgaj po owoce, produkty pełnoziarniste i zdrowe tłuszcze. Unikaj zaś alkoholu, cukru, smażonych potraw...

 • 6 porad jak ćwiczyć w domu

  Chcesz zacząć ćwiczyć w domu, ale brakuje ci motywacji. Znamy to. Dlatego podpowiadamy, jak z pomocą 6 prostych zasad rozpocząć pracę na wymarzoną sylwetką.

 • Klara Lewandowska wdaje się w mamę

  Anna Lewandowska udostępniła w sieci film, na którym widać, jak mała Klara ćwiczy w domowej siłowni. Córka zdecydowanie wdała się w mamę.

 • Jak biegać zimą?

  Motywacja do ćwiczeń zwykle spada wprost proporcjonalnie do obniżającej się temperatury, jednak biegać zimą warto - także na świeżym powietrzu. Wystarczy, że będziemy pamiętać o przestrzeganiu kilku ważnych zasad, a trening sprawi nam wyłącznie przyjemność.