• Informacje na temat:

  jak przekonać dziecko do zdrowego odżywiania

Artykuły na temat: jak przekonać dziecko do zdrowego odżywiania
 • Po co jabłko i marchewka – jak nauczyć dzieci zdrowych nawyków i co im to da w dorosłości?

  Rozpoczęcie roku szkolnego przypada na początek jesieni. Jednocześnie jest to też okres, w którym najczęściej chorujemy, a dzieci szczególnie łatwo łapią infekcje. Aby wzmocnić odporność należy uzupełniać witaminy, a zamiast korzystać z suplementów, warto postawić na ich naturalne źródło, czyli owoce i warzywa. Jak jednak przekonać dziecko do spożywania owoców i warzyw tak, by nawyk został z nimi...

 • Ekologiczna edukacja dzieci

  Coraz gorsza jakość powietrza, kurczące się zasoby wody pitnej, rabunkowa gospodarka leśna, góry śmieci oraz ginące gatunki roślin i zwierząt. Oto efekt działań człowieka na Ziemi. Działań, których skutki odczuwać będą coraz dotkliwiej przyszłe pokolenia.

 • Owoce i warzywa – jak zachęcić do nich dzieci?

  Zjedzenie hamburgera lub chipsów raz na jakiś czas nie jest groźne, ale regularne sięganie po takie przekąski może skutkować problemami ze zdrowiem. Jak zachęcić dziecko do przekąsek z warzyw i owoców?

 • Zdrowy start malucha

  Dobre nawyki żywieniowe od pierwszych lat życia to prawidłowy rozwój i mniejsze ryzyko chorób. Zaprogramuj więc swoje dziecko na zdrowie!

 • Blender próżniowy i wyciskarka wolnoobrotowa – jak sprawdzają się w kuchni? Test użytkowników

  Ma być łatwiej Obok ruchu, jedną z podstaw zdrowego trybu życia jest spożywanie przynajmniej pięciu porcji warzyw i owoców dziennie. Sposób odżywiania mocno wpływa na nasze samopoczucie, nie ma(...). Z pomocą przychodzą nam tu nowoczesne sprzęty kuchenne, które ułatwiają codzienne czynności i sprawiają, że przygotowanie świeżego i zdrowego posiłku, napoju bądź deseru zajmie nam dosłownie kilka chwil...

 • Jak polubić zdrowe jedzenie?

  ...tygodniach poddają się, bo zdrowe jedzenie jest czymś, co, jak twierdzą, nie przechodzi im przez gardło. Czy jest jakiś sposób na to, byśmy zdali sobie sprawę, że gotowana marchewka czy szpinak może cieszyć...

 • Dziecko bez nadwagi - zdrowy styl życia

  Lekarze alarmują, że coraz więcej maluchów i nastolatków ma nadwagę. A to zapowiedź kłopotów ze zdrowiem. Jak uchronić przed nimi dziecko?

 • Dzieci nie jedzą śniadań. To szkodliwy nawyk

  Co czwarte dziecko nie je codziennie śniadania. Zdrowe nawyki żywieniowe mogą budować w najmłodszych szkoły.

 • Jak wygląda dieta typowego polskiego ucznia?

  ...-fruktozowy czy tłuszcze trans. Jak zatem wygląda dieta typowego polskiego ucznia i co sprawia, że co piąte dziecko w wieku szkolnym boryka się z nadwagą lub otyłością? Spróbujmy sporządzić(...) i przekonać do zdrowego stylu życia.

 • Zaburzenia odżywiania u dzieci

  ..."...ponieważ nie mogłem znaleźć pokarmu, który by mi smakował. Gdybym go znalazł, to, uwierz mi, nie robiłbym żadnej sensacji, tylko najadłbym się do syta, jak ty i wszyscy inni". (Franz Kafka, Głodomór)

Dyskusje na temat: jak przekonać dziecko do zdrowego odżywiania
 • Re: Cukrzyca bez powikłań

  najczęściej ludzie uczą się zdrowego odżywiania od dziecka. Dziecko od małego było uczone, że nie wolno jeść za dużo słodyczy w przyszłości nie pije za bardzo alkoholu nie pali i jest przestawione na(...) można by ich tego nauczyć. Coś niesamowitego. W wielu przypadkach cukrzyca byłaby radykalnie załagodzona lub by zniknęła gdyby ludzie dali się przekonać do zmiany odżywiania a co ja słyszę. Ludzie nadal