• Informacje na temat:

  jak nawadniac organizm

Artykuły na temat: jak nawadniac organizm
 • Pięć sposobów, by właściwie nawadniać co dnia organizm

  ...1. Na co dzień pij głównie wodę. Jej ilość powinna być taka sama, jak ilość spożywanych kalorii, czyli np. jeśli w ciągu dnia zjadasz 2000 kcal, wypijaj też 2000 ml (czyli 2 l) wody. Możesz też pić(...) zawierają nawet 90 proc. wody. Są to np.: arbuz, grejpfrut, kiwi, pomarańcza, truskawki, ogórek, pomidor, seler naciowy. Wspaniale gaszą pragnienie i pomagają dostarczyć organizmowi zalecaną ilość wody, np...

 • Rozgrzewamy i nawadniamy

  Jesienią i zimą odczuwamy mniejsze pragnienie niż w trakcie upałów. Nie oznacza to jednak, że ciało nie potrzebuje nawodnienia. Ma to szczególne znaczenie od kiedy rozpoczyna się już sezon grzewczy: zarówno komórki skóry, jak i całego organizmu potrzebują wody.

 • Właściwe nawadnianie dziecka latem

  O odpowiednie nawodnienie swojego dziecka powinniśmy dbać każdego dnia, niezależnie od pory roku. Jest to szczególnie istotne latem, gdy wysokie temperatury sprzyjają szybszej utracie wody z organizmu. Dzięki właściwemu nawodnieniu zapobiegamy przegrzaniu dziecka oraz chronimy go między innymi przed udarem słonecznym.

 • Jemy i nawadniamy ciało

  Tegoroczne lato serwuje nam niemal afrykańskie upały. Jakkolwiek nie stanowi to zmartwienia dla wypoczywających nad wodą lub w cieniu drzew, to dla osób żyjących w dużych, szczelnie zabetonowanych miastach taka aura jest niemałym wyzwaniem.

 • Trenując nie zapomnij o odpowiednim nawadnianiu

  Weszliśmy w Nowy Rok dziarskim krokiem, z mocnym postanowieniem, że będziemy się więcej ruszać, może biegać albo regularnie uczęszczać na siłownię. Trenując, nie zapomnijmy, jak ważne jest dobre nawodnienie organizmu.

 • Sztuka zdrowego nawadniania

  Organizm stale zaopatrzony w odpowiednią ilość wody to klucz do dobrego samopoczucia i świetnej kondycji na długie lata. Co i jak pić? Podpowiadamy!

 • Rozgrzewamy organizm

  Listopad ma niewielu zwolenników. Choć tegoroczna słoneczna aura nie powinna dawać nam szczególnych powodów do narzekania, trudno przemilczeć fakty: dni są wyraźnie krótsze i szybciej robi się zimno. Wychłodzony organizm jest bardziej podatny na infekcje, osłabienie, napięcie nerwowe i zmęczenie.

 • Pijesz wodę, pij ją zdrowo. Czy wiesz, jak właściwie się nawadniać?

  Woda to podstawa zdrowej diety i dobrze funkcjonującego organizmu. Ale czasem nawet wierność zaleceniom dietetycznym nie przynosi oczekiwanego efektu. Jak zatem pić wodę tak, żeby było to skuteczne?

 • Jak skutecznie nawadniać organizm?

  Dlaczego nawadnianie organizmu jest takie ważne? Jakie napoje są dobre? Ile wody powinno się pić? Czym grozi odwodnienie? Jakiś napojów unikać?

 • Żeby nie zatrzymywać wody w organizmie

  ...zbyt niskim bowiem płyny są automatycznie magazynowane w komórkach ciała - to reakcja obronna organizmu. Pij minimum 1,5 l wody dziennie, koniecznie małymi łykami co jakiś czas (a nie butelkę na raz(...) go w soli) - i niedobór potasu. Właśnie tego ostatniego pierwiastka potrzebujesz, by zmniejszyć obrzęki.  Znajdziesz go w morelach (najwięcej w suszonych), bananach, arbuzach i awokado. Jak...

Zdjęcia na temat: jak nawadniac organizm
Wideo na temat: jak nawadniac organizm
 • Co i jak pić, żeby czuć się dobrze?

  Picie wody jest ważne i należy o tym pamiętać nie tylko w upalne dni. - Bez wody organizm sobie nie radzi i daje czasami sygnały, że tej wody jest za mało. Stąd na przykład częste bóle głowy. Często nieświadomi tego, że jest to kwestia odwodnienia organizmu, pędzimy po leki i medykamenty, bo lubimy pójść na łatwiznę, a tu wystarczy prawidłowe nawadnianie - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" dietetyk

 • Jak zrobić wodę ogórkową na upalne dni?

  sprawą ogórka, który jest idealnie zbilansowany pod względem składników, które wspomagają regulację gospodarki wodnej naszych organizmów! Co ważne, ogórek jest niskokaloryczny i pomaga usuwać z organizmu złogi i szkodliwe toksyny. Zobaczcie, jak w parę chwil zrobić wodę ogórkową - świetnie sprawdza się nie tylko latem!

 • Jak zrobić wodę ogórkową na upalne dni?

  sprawą ogórka, który jest idealnie zbilansowany pod względem składników, które wspomagają regulację gospodarki wodnej naszych organizmów! Co ważne, ogórek jest niskokaloryczny i pomaga usuwać z organizmu złogi i szkodliwe toksyny. Zobaczcie, jak w parę chwil zrobić wodę ogórkową - świetnie sprawdza się nie tylko latem!