• Informacje na temat:

  jajka właściwości lecznicze

Artykuły na temat: jajka właściwości lecznicze
 • Jajko: Doskonały lek i supertani kosmetyk

  Waży około 55 gramów, składa się ze się ze skorupki, białka i żółtka, kosztuje grosze... Wygląda tak niepozornie, że trudno trudno uwierzyć, jak cenne ma właściwości pielęgnacyjne i zdrowotne. Jajko z powodzeniem zastąpi wiele preparatów!

 • Sześć sposobów na to, jak pomóc obolałym oczom

  Wykorzystaj lecznicze właściwości naturalnych składników. Herbata, warzywa i zioła złagodzą dolegliwości i podrażnienia oczu.

 • Któż go nie lubi? Wspomaga wydzielanie soków trawiennych, działa antywirusowo i bakteriobójczo. Ceniony jest więc za właściwości lecznicze.

 • Kokosowy zawrót głowy

  W Azji palmę kokosową nazywa się drzewem życia. Unikalne połączenie kwasów tłuszczowych sprawia, że olej kokosowy ma właściwości odżywcze, a nawet lecznicze.

 • Kokosowy zawrót głowy

  W Azji palmę kokosową nazywa się drzewem życia. Unikalne połączenie kwasów tłuszczowych sprawia, że olej kokosowy ma właściwości odżywcze, a nawet lecznicze.

 • Poznaj moc pospolitego chwastu

  Napary, płukanki i sok wyciśnięty ze świeżych liści i łodyg pokrzyw mają wiele leczniczych właściwości.

 • Sześć powodów, dla których warto jeść tarninę

  Śliwa tarnina dawniej znana była jako środek hamujący biegunki. Ale cierpkie owoce mają też inne cenne właściwości.

 • Zbieraj chwasty!

  ...doskonale. Pokrzywa, krwawnik czy mniszek lekarski (popularny mlecz) to cenione przez medycynę naturalną składniki leczniczych naparów i maści. Ale oprócz właściwości leczniczych chwasty zawierają ogromne(...). Młode liście pokrzywy czy podagrycznika możesz dodać do omletu, pesto, zrobić ziołowe masło (więcej przepisów w książkach: "Pyszne chwasty" i "Jadalne kwiaty" Małgorzaty Kalemby-Dróżdż). Lecznicze...

 • Kisiel z siemienia lnianego

  ...nasiona i posypać potrawę tuż przed jedzeniem. Zmielone siemię, podobnie jak całe nasiona, skutecznie chroni błonę śluzową przewodu pokarmowego. Mielone nasiona zastąpią jajka w wypiekach dla osób, które mają uczulenie na białko jaja. Można też zagęszczać nim sosy i zupy. Najlepiej zmielić siemię tuż przed użyciem - długo przechowywane chłonie wilgoć, jełczeje i traci lecznicze właściwości.

 • Spożywcze upiększacze - żywność funkcjonalna w służbie pięknej skóry

  ...diecie powinno znaleźć się miejsce dla takich warzyw jak kalafior, jarmuż, brokuły, rukola, brukselka. "Warzywa kapustne są niczym gwiazdy rocka dla naszej urody. Cenne są ich właściwości równoważące hormony; antocyjany, które pomagają niwelować stany zapalne i równoważą florę jelitową. Kolejnym składnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest Ashwagandha, czyli indyjski żeń szeń. "To zioło lecznicze...