• Informacje na temat:

  jagody właściwości zdrowotne

Artykuły na temat: jagody właściwości zdrowotne
 • Zdrowotne właściwości jagód

  ...pory roku. Jedzmy jagody tak często, jak tylko się da. Bez obaw o figurę – są niskokaloryczne, a ponadto zawierają błonnik. Nie sposób wymienić wszystkich dobroczynnych właściwości jagód. Raczmy się(...)Dżemy i świeże jagody mają działanie lekko przeczyszczające. Sok z jagód, napar z suszonych owoców lub jagodowy kisiel szybko się upora z niestrawnością. Surowe jagody są polecane dla diabetyków...

 • Jagody Acai - jagody młodości i smukłej sylwetki

  Nazywane są super jagodami ze względu na swoje właściwości prozdrowotne. Posiadają wysoki potencjał antyoksydacyjny, chronią komórki organizmu przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, wspierają system krwionośny, odpornościowy i nerwowy, a także wzmacniają wzrok i jasność umysłu. Mowa o jagodach acai - małych, fioletowych owocach zapewniających energię i usprawniających działanie całego organizmu.

 • Zdrowotne hity prosto z natury

  Mamy do dyspozycji coraz więcej naturalnych produktów z całego świata, które mają wyjątkowe właściwości dla zdrowia. Poznaj te, po które warto sięgać, gdy zbliża się sezon infekcji wirusowych.

 • Czarny bez ma zdrowotną moc

  Wiele przypisywanych jej leczniczych właściwości zostało potwierdzonych przez współczesną naukę.

 • Jagody lepsze od tabletek

  ...przeciwbakteryjne i łagodzą biegunkę. Zdrowotne właściwości mają też liście. Odwar koi żołądek i leczy infekcje pęcherza. Jagoda wzmacnia też drobne naczynka krwionośne i jest często składnikiem preparatów(...)Swoje niezwykłe działanie jagody i borówki zawdzięczają niebieskiemu barwnikowi. To bardzo silny przeciwutleniacz, który przede wszystkim hamuje procesy starzenia komórek ciała. Nie tylko naszej...

 • Superżywność? Tak, ale sprawdź jaka!

  Musisz jeść polecane przez dietetyków jagody goji lub nasiona chia? Nie! Idź do warzywniaka i kup coś, co znasz.

 • Kolor ma znaczenie

  Warzyw i owoców mamy do wyboru, do koloru. I nie jest to tylko wybór estetyczny – każda ich barwa ma konkretne właściwości prozdrowotne.

 • Czego nie wiemy o "superproduktach"

  ..."Superfoods" - takie określenie zyskały produkty, którym przypisuje się niezwykłe właściwości odżywcze, ale również wielki sukces marketingowy. I choć zdrowotnych aspektów odmówić im nie można, warto wiedzieć o nich coś więcej niż to, że warto je mieć w lodówce.

 • Jedzenie leczy, czyli apteka w twojej kuchni

  Słyszymy, że zamiast zażywać tabletki, lepiej jeść więcej warzyw, owoców, a posiłki doprawiać ziołami. Z pewnością nie zastąpią one lekarstw na receptę, ale warto mieć świadomość, jakie zdrowotne bogactwo w nich się kryje. Ta wiedza pomoże nam lepiej planować domowy jadłospis.

 • Dla wzroku lepsze zielone warzywa od luteiny w tabletkach

  ..."Jesteśmy obecnie zalewani reklamami środków zawierających luteinę, które mają nam zapewnić świetny wzrok. Luteina rzeczywiście ma właściwości, które chronią komórki barwnikowe siatkówki przed(...) dla wzroku zawierają też czarne jagody, na które wkrótce będzie sezon" - dodał. Jak zaznaczył, luteina zawarta w żywności na pewno wchłania się lepiej niż z tabletek. "Producenci prześcigają się...

Zdjęcia na temat: jagody właściwości zdrowotne
Dyskusje na temat: jagody właściwości zdrowotne