• Informacje na temat:

  jadlospis dla rocznego dziecka

Artykuły na temat: jadlospis dla rocznego dziecka
 • Czekolada dla dzieci z cukrzycą

  Kilka kostek prawdziwej czekolady dostają ze szpitalnym obiadem lub podwieczorkiem chorujący na cukrzycę pacjenci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Choć choroba ta narzuca pewne rygory, to nie oznacza rezygnacji ze słodkich przyjemności.

 • Jadłospis malucha

  Zdaniem specjalisty dr inż. Anny Stolarczyk z Centrum Zdrowia Dziecka.

 • Mamo, czy wiesz wszystko o diecie swojego dziecka?

  Na najważniejsze pytania dotyczące rozwoju układu pokarmowego i żywienia dziecka po 1. roku życia odpowiada dr n. med. Agnieszka Krzywicka, pediatra, gastroenterolog dziecięcy, ekspert bebiklub.pl.

 • Jak wspierać rozwój dziecka po 1. roku życia poprzez dietę?

  Dziecko po 1. roku życia wciąż intensywnie się rozwija i rośnie. Coraz stabilniej chodzi, potrafi brać aktywny udział w zabawie, doskonali umiejętności manualne, zaczyna również lepiej się komunikować z otoczeniem i jest bardzo ciekawe świata. Kolejny rok jego życia to dalszy etap rozwoju organizmu, dlatego jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest bardzo duże.

 • Zdrowy jadłospis po 1. urodzinach

  ...zapoznawaj malca nie tylko z nowymi produktami, ale i daniami. Poczęstuj go domowym spaghetti, naleśnikami z serem lub musem, owocową sałatką. Pamiętaj, że wszystkie produkty dla dziecka muszą być świeże i wysokiej jakości. Dbaj, by menu malca było urozmaicone W diecie małego dziecka nie może zabraknąć białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin ani soli mineralnych. Dlatego jego...

 • Jak zachęcić dziecko do gryzienia

  ...siadajcie do posiłków całą rodziną. Pamiętaj, że przykład idzie z góry. Wspólne jedzenie nawet dla bardzo małego dziecka jest bardzo atrakcyjne. Maluchy uwielbiają naśladować rodziców i obserwować, jak(...) baniek mydlanych czy zdmuchiwanie świeczki. 3. Zaplanuj jadłospis dopasowany do wieku brzdąca. Krok trzeci to ustalenie odpowiedniego menu. Szkrabowi znacznie łatwiej jest pogryźć miękkie warzywka niż...

 • Reguły żywienia rocznego brzdąca

  Maluszek, który kończy pierwszy rok życia, oficjalnie przestaje już być niemowlęciem. Ponieważ w rozwoju dziecka rozpoczyna się nowy etap, zmianie powinna ulec także jego dieta. Sprawdź, jak najlepiej ją komponować.

 • Dieta dziecka po 12. miesiąca życia

  Świętowanie pierwszych urodzin dziecka to ważny moment dla całej rodziny. Maluch w ciągu ostatniego roku bardzo się zmienił. Jest bardzo ruchliwy, a w związku z tym potrzebuje urozmaiconego jadłospisu, który da mu energię do poznawania świata. Komponując zdrowe menu dla dziecka pamiętaj, że jego organizm jest wciąż niedojrzały.

 • 5 zasad żywienia rocznego smyka

  Pierwsze urodziny to milowy krok nie tylko w rozwoju, ale także w diecie dziecka. Podpowiadamy, jakie zmiany warto wprowadzić i w jaki sposób komponować dla malucha nowy, zdrowy jadłospis.

 • 5 zasad żywienia rocznego smyka

  Pierwsze urodziny to milowy krok nie tylko w rozwoju, ale także w diecie dziecka. Podpowiadamy, jakie zmiany warto wprowadzić i w jaki sposób komponować dla malucha nowy, zdrowy jadłospis.

Dyskusje na temat: jadlospis dla rocznego dziecka