• Informacje na temat:

  jabłko dla nauczyćiela

Artykuły na temat: jabłko dla nauczyćiela
 • Jak powstał pierwszy Uniwersytet Dzieci w Polsce?

  Kto nie zna dziecięcych pytań? Dlaczego niebo jest niebieskie? Jak z jajka powstaje kura? Dlaczego jabłko spada? Dlaczego…? Dlaczego…? Dlaczego…? Uniwersytet Dzieci wziął się z dziecięcych pytań, ale też… z pomysłu Agaty Wilam, by zrobić coś wartościowego dla dzieci.

 • Poznaj moich rodziców

  Słynna matka, znany ojciec. A dzieci? Takie jak rodzice? Podobne? Inne? Podążają ich tropem czy walczą ze swoim dziedzictwem? Są wdzięczne czy zbuntowane? Dumne czy obojętne? O tym, jak daleko pada jabłko... i kim w ich życiu są „znani rodzice”, opowiadają dzieci Magdy Gessler, Zbigniewa Lwa-Starowicza, Róży Thun i Adama Nowaka.

 • Strach, który boli

  Strach dobry jest tylko w bajkach dla dzieci i filmach dla dorosłych. Szkoda, że o tym tak często zapominamy.

 • Profesjonalna podpora na ból gardła juniora

  Chrypka, czy drapanie w gardle dla mamy kilkulatka to niemal codzienność. Dziecko robi się coraz bardziej marudne, a na leki za wcześnie. Jak złagodzić przykre dolegliwości?

 • Angielski od kołyski

  Szkoły językowe oferują zajęcia nawet już dla trzymiesięcznych dzieci! Jednak czy zaczynanie nauki tak wcześnie ma sens?

 • Angielski od kołyski

  Szkoły językowe oferują zajęcia nawet już dla trzymiesięcznych dzieci! Jednak czy zaczynanie nauki tak wcześnie ma sens?

 • Kolejne 200 tys. dzieci ze zdrowym uśmiechem!

  Stan uzębienia polskich dzieci ciągle pozostawia wiele do życzenia: nadal zbyt późno wykształcamy u nich nawyk poprawnej higieny jamy ustnej, a to właśnie okres wczesnoszkolny jest najlepszym momentem na naukę dbania o swoje zęby. Właśnie dlatego już po raz drugi firma Procter & Gamble zorganizowała akcję edukacyjną „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, która dotarła do dwustu tysięcy uczniów...

 • Jestem taka piękna!

  Nawet w nieidealnym ciele każdy z nas może czuć się atrakcyjny! Ale połowa Polaków chciałaby je poprawić. Czy dlatego, że już od dziecka są zawstydzani z powodu defektów urody?

 • Ekologiczna edukacja dzieci

  Dlatego, oprócz pracy nad własną postawą wobec natury, niezbędna jest także edukacja proekologiczna dzieci. To najlepsza droga do tego, by w przyszłości przyroda otrzymała pomoc ze strony człowieka(...) z rozwojem cywilizacji i przemysłu coraz bardziej zaczęliśmy się od niej oddalać i egoistycznie wykorzystywać. Zapomnieliśmy, że to, co dobre dla przyrody jest dobre także dla nas. Przecież my też...

 • Jak mądrze wspierać dziecko

  ...gumę? Zastanowią się, czy dinozaury mogły żuć gumę i dlaczego jabłko spadło Newtonowi na głowę? Dowiedzą się, dlaczego gwizdek gwiżdże, a mydło myje. Przestudiują budowę DNA, sposoby działania(...) rodziców i nauczycieli. Pierwszy etap programu eduBudzik, skupiający się na uczniach, rozpoczął się we wrześniu i potrwa do końca listopada 2013. Ze szkół z 7 województw (podlaskiego, warmińsko...