• Informacje na temat:

  gotowosc do przedszkoła

Artykuły na temat: gotowosc do przedszkoła
 • Najlepsze przedszkole? Naturalne!

  Erin Kenny, założycielka Cedarsong Nature School na Vashon Island w stanie Waszyngton, stwierdziła: "Dzieci nie będą obijać się o ściany, jeśli zlikwidujemy ściany". Właśnie o to przede wszystkim chodziło człowiekowi, który wymyślił przedszkole.

 • Po czym poznać, że dziecko jest już gotowe do przedszkola?

  Gotowość pójścia dziecka do przedszkola wyraża się w głównej mierze w zdolności nawiązania kontaktów społecznych oraz w miarę możliwości zadbanie samodzielne o podstawowe potrzeby. Zazwyczaj dzieci gotowość do pójścia do przedszkola osiągają w wieku 3- 4 lat, jednak należy pamiętać, iż gotowość nie zależy od metryki, ale głównie od tempa indywidualnego rozwoju dziecka oraz jego doświadczeń.

 • Jak pomóc dziecku w pierwszych dniach szkoły i przedszkola?

  Twoje dziecko pierwszy raz idzie do przedszkola albo do szkoły? Z psychologiem dziecięcym rozmawiamy o tym, jakie mogą wyniknąć problemy z tej nowej dla niego sytuacji i, jak ty możesz mu pomóc się w niej odnaleźć!

 • Kiedy dziecko jest gotowe do szkoły?

  Przygoda ze szkołą to zupełnie nowy etap w życiu każdego dziecka i rodzica, często jest związany z lękiem przed zmianą i przed tym, co nieznane. To w dużej mierze na rodzicach spoczywa ciężar decyzji, czy wysłać do szkoły dziecko sześcio- czy siedmioletnie. W tej kwestii nieodzowną pomocą jest ocena gotowości szkolnej, która odpowiada na pytanie nurtujące wielu rodziców - czy moje dziecko jest gotowe, by iść do szkoły? Pomoc w tej kwestii oferują często przedszkola, m.in. placówki...

 • W kolejce po drugie życie

  Tam, gdzie jedno życie się kończy, drugie może się zacząć. Transplantologia daje niezwykłe możliwości przeszczepów, ale jednego nie jest w stanie obejść – dobrej woli człowieka. Nasza decyzja może uratować niejedno istnienie. Czy mamy w sobie taką gotowość? Odpowiedź na to pytanie tkwi w każdym z nas.

 • Jolanta Polańska, dyrektor Przedszkola nr 3 w Otwocku

 • Jolanta Polańska, dyrektor Przedszkola nr 3 w Otwocku

 • Trening czystości

  Twój maluch rozumie już, do czego służy nocniczek? Wykorzystaj jego gotowość i podejmij tę ważną dla was obojga decyzję. My podpowiemy ci, co robić.

 • Poradnik edukacyjny dla rodziców sześciolatków

  Od 1 września 2009 roku nie ma "zerówek" jako wyodrębnionego etapu edukacyjnego, a naukę w I klasie mogły rozpocząć te sześciolatki, które wcześniej przez rok chodziły do przedszkola lub otrzymały pozytywną opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 • Trening czystości

  Twój maluch rozumie już, do czego służy nocniczek? Wykorzystaj jego gotowość i podejmij tę ważną dla was obojga decyzję. My podpowiemy ci, co robić.