• Informacje na temat:

  filtr do wody na kran

Artykuły na temat: filtr do wody na kran
 • Z butelki czy z kranu?

  ...​W trosce o środowisko rezygnujemy z kupowania wody w plastikowych butelkach. Powoli przekonujemy się do picia "kranówki", choć nie bez obaw. Czy rzeczywiście jest bezpieczna dla zdrowia?

 • Życiodajny magnez w szklance wody z kranu

  ...w wodzie kranowej Coraz częściej słyszymy o suplementacji magnezu za pośrednictwem wody. Aquaphor to już kolejny producent filtrów do wody, który wprowadził do swojej oferty wkłady magnezowe do dzbanków filtrujących. Producent podaje, że wkład skutecznie usuwa z wody m. in. zanieczyszczenia mechaniczne, chlor, fenol, pestycydy, żelazo, metale ciężkie, niwelując nieprzyjemny posmak i zapach wody...

 • Woda w kranie często jest tak zanieczyszczona, że nawet przed gotowaniem warto ją przefiltrować. Dobry filtr sprawi, że będziesz mogła pić wodę prosto z kranu.

 • Twarda woda - największy wróg sprzętów domowych!

  Po prostu odkręcasz kran i nie zastanawiasz się nad tym, jakie cechy ma woda, która z niego płynie? To duży błąd! Twarda woda, czyli zawierająca duże stężenie minerałów, może znacząco utrudnić ci życie. Trudniej za jej pomocą czyścić zabrudzenia, trzeba używać większej ilości detergentów, ale to nie wszystko. Twarda woda powoduje wytrącanie się kamienia, który może zniszczyć niektóre sprzęty...

 • ...picia nawet bez gotowania. W dodatku ma więcej składników mineralnych niż tanie wody źródlane, a czasem i mineralne. Niestety, na jej gorszy smak i kolor może mieć wpływ zły stan rur wodociągowych w budynku. Często są stare i niekonserwowane. To sprawia, że woda zmienia kolor na rdzawy i ma metaliczny posmak, choć i wówczas nie jest szkodliwa. Wodę z kranu warto jednak filtrować, używając np...

 • Trendy z Europy. Woda z kranu prosto na Twój stół

  Idziesz do wykwintnej restauracji. Wybierasz z menu pyszne i drogie danie, ale mina nagle Ci rzednie. Jako napój kelner proponuje Ci bowiem wodę. Nie tę butelkowaną, lecz… darmową „kranówkę”. Rozbój w biały dzień? Nie, raczej zwyczaj rodem z Zachodu.

 • Stop stereotypom na temat wody z kranu

  Kiedy w ubiegłym roku odwiedziliśmy Sztokholm, przemiła pani z hostelu ostrzegła: „Nie wydawajcie niepotrzebnie pieniędzy na wodę w plastikowych butelkach, woda w kranie jest wysokiej jakości, można ją pić bez obaw”. No tak, pomyślałam, zagranicą wszystko jest lepsze. - Kiedy w końcu i u nas będzie taka woda - westchnęłam. - Jak to? Jest od dawna! – usłyszałam w odpowiedzi.

 • Jak jakość wody w kranie wpływa na skórę i włosy

  ..., narażamy na podrażnienia, choroby. Te z kolei mogą prowadzić do wypadania włosów. Pomocne filtry do zmiękczania wody Jakość wody w kranie ma zatem istotny wpływ nie tylko na przyrządzane z jej(...) pozwolić. Namiastkę raju mogą jednak zapewnić specjalne filtry do zmiękczania wody . To tańsze rozwiązanie dla tych, którzy nie planują zmieniać miejsca zamieszkania z powodu... twardej wody.  

 • Praktyczne porady na smak wody

  Jeszcze 10 lat temu jakość wody wodociągowej w Polsce pozostawiała wiele do życzenia. I z tego właśnie okresu pochodzą przestrogi naszych rodziców, by nie pić wody z kranu, bo powoduje choroby. Jednak na przestrzeni lat naprawdę sporo się zmieniło w tej kwestii.

 • Filtrowana woda zawsze pod ręką

  ...jest w unikatowy wymienny filtr węglowy (100% naturalne medium filtrujące wytwarzane z łupin orzecha kokosowego). Filtr usuwa z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawia niezmienioną(...)Marka Dafi przygotowała propozycję na powrót do szkoły w dobrym stylu. W plecaku przyda się poręczna butelka filtrująca Dafi. Pomoże ona wykształcić u najmłodszych zdrowy nawyk picia wody i nie...

Zdjęcia na temat: filtr do wody na kran
Dyskusje na temat: filtr do wody na kran
 • Re: Jaki filtr do wody?

  Czy ktos jeszcze uzywa osmozy w domu? Jakich producentow polecacie? Widzialem tez filtry takie na kran, czy ktos moze korzysta z takiego filtra? Ktory lepszy?